Кухня – серце домівки. При згадуванні цієї обов’язкової частини дому на думку одразу спадає слово “затишок”, тож якщо ви задумали зробити ремонт кухні, вона повинна підходити під ваше особисте уявлення затишку. Важливий крок у цьому процесі – обрання стилю кухні, ви повинні чітко розуміти в оточенні якої атмосфери ви хотіли б їсти, готувати та спілкуватися з рідними. До вашої уваги сім популярних стилів сучасних кухонь.
На що потрібно звернути увагу перед вибором стилю кухні
Але перед таким відповідальним кроком як обрання стилю майбутньої кухні, потрібно звернути увагу на декілька опцій, які можуть допомогти вам у виборі стилю:
- Кількість світла. Якщо кімната знаходиться на темній стороні або у ній недостатньо світла – обирайте простий та білий/ сірий/ бежевий стиль, таким чином ви зможете зробити її світлішою.
- Площа. Маленька кімната – знову ж таки, обирайте прості та світлі стилі, вони зроблять кухню візуально більшою. Також вони не потребують великої кількості меблів та декоративних елементів, які можуть вкрасти дорогоцінні квадратні метри.
- Побажання усіх членів сім’ї. Якщо ви живете не один – обов’язково спитайте чого б хотіли ваші рідні, адже у серці дому повинно бути затишно усім.
Стилі кухні
Класичний стиль
Цей стиль полюбляють люди старшого віку, але своєю вишуканість може сподобатися кожному. Особливостями цього стилю є вироби з дерева, декоративні елементи, позолота. Йому притаманні молочний, бежевий, коричневий відтінки.
Американський стиль
Цей стиль ви часто можете побачити в американському кіно, він однозначно є родичем класичного, але більш простий. Від побратима його відрізняють декілька особливостей – стіл або кухонний острівець посеред приміщення, велика витяжка, рукомийник біля вікна. Кухні цього стилю часто об’єднують з гостинною. Основні кольори – білий, світло-сірий, бежевий.
Мінімалізм
А ось хто точно не є родичем минулих стилів – це мінімалізм. Для стилю характерна мала кількість меблів та декоративних елементів, функціональність, відсутність принтів. Кольорова палітра стилю така ж проста, як і він сам – білий, сірий, чорний, рідко бежевий.
Скандинавський стиль
Дуже популярний в останній час стиль, що для деяких є не таким порожнім, як мінімалізм, але все одно забезпечує функціональність та простоту. Кольорова палітра світла, можливі вкраплення яскравих кольорів. Перевага віддається натуральності та екологічності, рослини – обов’язковий елемент такої кухні. Чудово підійде для маленьких кімнат.
Прованс
Цей стиль є кольоровим, але не “вирви око”. Провансу притаманні світлі кольори в поєднанні з пастельними зеленим, блакитним, жовтим та навіть рожевим. Часто зустрічається в поєднанні з квітковим принтом, як на меблях, так і на посуді. Основним матеріалом є деревина.
Кантрі
Кантрі або деревенський стиль – чудова можливість поєднати базові кольори з яскравими. Основними особливостями стилю є простота, потертість, природні кольори, вироби з деревини, світлі шпалери, натуральні тканини. Часто можна зустріти дерев’яні балки, дерев’яні та глиняні прикраси.
Середземноморський стиль
Поділяється на два типи: грецький та італійський. Першому притаманні лимонний, синій, білий кольори; другому більш теплі – бежевий, теракотовий, оливковий. Незалежно від типу, усі кольори поєднуються з деревиною. Часто зустрічаються плетені столи та стільці. На кухні цього стилю ви можете побачити принти з лимонами, ракушками та оливковим листям. Шматочок Середземномор’я у вашому домі!
Лофт
Іноді цей стиль нагадує склад або приміщення цеху – комусь це не подобається, а деякі навпаки, фанатіють від цього. Якщо ви належите до другої групи людей – уважно читайте опис стилю лофт. Цегла або штукатурка на стінах, бетон на підлозі, багато металу. Частіше використовуються темні кольори: чорний, коричневий, сірий. Присутні вкраплення білого. Насправді, стиль лофт – це політ вашої фантазії, адже круто у ньому може виглядати як сучасний стіл, так і бабусин килим зі стіни.
Отже, ви побачили фото восьми сучасних стилів кухонь. Який із них ви не обрали б, сподіваємось, вона буде відповідати усім вашим забаганкам, буде не тільки функціональною, а ще й гарною. Успішного ремонту!