Як привчити кошеня до лотка

Автор: Аліна Нішта
Категорія: Лайфхаки та поради;
07.12.2022;
1937;
хв читання
Як привчити кошеня до лотка
Зміст:

Напевно, кожна людина хоч раз у житті замислювалась над тим, щоб завести домашньго улюбленця. Але перед появою пухнастого комочка у Вашому домі, Ви повинні розуміти, що заводите собі не іграшку, а живе створіння. Ви забов’язані подбати не тільки про якісне харчування та лікування, а й про забезпечення комфортних умов для гігієни вашого улюбленця. 

Взагалі, кішки з самого дитинства вчаться поведінки у матері. Кішка своїм прикладом привчає кошенят до елементарних правил гігієни, в тому числі і до туалету.

Але, іноді трапляються випадки, коли нові господарі, приносячи кошеня в новий дім, стикаються з проблемою, що тварина не хоче ходити на лоток, а справляє нужду в невідведених для цього місцях. Причиною цього можуть бути: незнайомі люди, новий будинок та нові умови проживання. В такому випадку потрібно запастись терпінням та взяти на себе відповідальність привчити улюбленця ходити на лоток або навіть до унітазу.

Коли починати та скільки часу потрібно, щоб привчити кота до лотка 

Затягувати з цим процесом не можна, адже приблизно у віці 1,5-2-ох тижнів у кошенят настає період, який в більшості формує поведінку та звички тварини в подальшому житті. У цьому віці кошенята здатні запам’ятовувати достатньо великий обсяг інформації, який засвоюють на все життя. Важливо не прогавити цей момент та почати привчати кошеня до лотка. Бо зробити це в дорослому віці буде набагато важче та проблематичніше. 

Цей процес у всіх триває по-різному: від п’яти днів до п’яти тижнів. Головне, не кидати цю ідею, а продовжувати виховання свого улюбленця. 

Що робити: основні правила та послідовнсть дій

  1. Оберіть місце розташування лотка. Цей пункт є вкрай важливим, адже від нього залежить майже половина успіху. Коти не дуже люблять ходити в туалет при сторонніх. Тому, варто обрати тихе, затишне місце, в якому кошеня буде почувати себе комфортно та захищено. Наприклад, ванна, туалет або комора. 
  2. Обмежте місця пересування улюбленця. На деякий час варто виділити для кошеня кімнату, де воно буде мати все необхідне – їжа, вода, лоток, іграшки, кігтеточка і місце для сну та відпочинку. Таким чином, для кошеня буде легше зорієнтуватися та запам’ятати, де саме його місце для походу в туалет.
  3. Самостійно садіть кошеня на лоток. Іноді, тварині потрібно продемонструвати правильні дії, звісно не на власному прикладі. Просто поспостерігайте за своїм улюбленцем, і коли Ви будете бачити, що кошеня збирається до туалету – посадіть його у лоток. Ймовірно, після першого разу результату не буде, але тут потрібно терпіння. 
  4. Заохочуйте свого домашнього улюбленця. Досить ефективним способом є давати винагороду тварині після вдалого походу на лоток. Ви можете дати їй якийсь смаколик, погладити або ж просто похвалити в лагідному тоні.

Що заборонено робити, якщо кіт не ходить у лоток

  • не сваріть свого улюбленця;
  • не використовуйте насилля над твариною;
  • якщо кіт сходив до туалету в непотрібне місце, не тикайте його в калюжу.

Такі дії можуть спровокувати недовіру тварини до господаря.

Чи залежить від породи процес привчання до лотка 

У багатьох людей виникають питання:  «А як привчити шотландське кошеня до лотка?», «Як привчити британське кошеня до лотка?» тощо. 

Відмінності між породами в цьому процесі все ж таки є. Наприклад, британські кошеня – аристократи, вони швидше привчаються до горщика та дуже рідко ходять до туалету в невідведених місцях. А от шотландські кошеня, можуть затягнути з процесом запам‘ятовування місця лотку. Шотландські коти – дуже горді та норовливі, тому поки умови ходіння на лоток їх не будуть повністю задовольняти – вони цього навмисно робити не будуть. 

Утім, всі ці відмінності не є глобальними. Все залежить від господарів та їх методів виховання кошенят. 

Чому не виходить привчити кота до лотку

Насправді, причин може бути безліч. Найбільш розповсюдженими є: 

  • Лоток.  Він повинен бути зручним для кошеня. Борти не повинні бути високими, щоб тварина могла легко їх переступати. 
  • Запах. Різкі, хімічні аромати (парфуми, миючі засоби тощо) можуть відволікати котів, тому подбайте про те, щоб лоток знаходився подалі від таких засобів. 
  • Наповнювачі. Зараз існує дуже багато різновидів наповнювачів для лотка (деревний, піщаний, силіконовий, глиняний тощо). Якщо Ваш кіт відмовляється ходити на лоток з одним із цих наповнювачів, варто спробувати змінити його. Також існують спеціальні спреї, щоб привчити кота до лотка.
  • Також причиною ігнорування лотка можуть стати хвороби сечостатевої системи тварини. Але діагностуванням та лікуванням таких проблем повинен займатись виключно ветеринар. 

Отже, найголовніше в процесі привчання кошеня до лотка – це терпіння господарів. Слідуйте вказаним вище рекомендаціям та насолоджуйтесь комфортним проживанням разом зі своїм улюбленцем.

Оцініть статтю
0
0
Поширити
Коментарі

Зараз читають
Як правильно вибрати меблі для компактних житлових просторів
Переглядів: 651
Купелі на дровах від Relax Tub
Переглядів: 496
Секвоя: цікаві факти про найвище дерево у світі
Переглядів: 820
Як вибрати технологічні чоловічі бігові кросівки Skechers
Переглядів: 521
Накивати п’ятами: що означає фразеологізм
Переглядів: 973
Рейтинг міст
1
Чернігів
85 / 100
2
Львів
84 / 100
3
Вінниця
83 / 100
4
Харків
82 / 100
5
Чернівці
79 / 100
6
Тернопіль
79 / 100
7
Київ
78 / 100
8
Полтава
72 / 100
9
Житомир
72 / 100
10
Запоріжжя
72 / 100
11
Рівне
70 / 100
12
Луцьк
69 / 100
13
Кропивницький
69 / 100
14
Миколаїв
69 / 100
15
Хмельницький
67 / 100
16
Дніпро
63 / 100
17
Одеса
60 / 100
Нові записи
Замовити таксі в Києві: комфорт, швидкість і доступність
Переглядів: 146
Вибір скляних перегородок для ванної кімнати
Переглядів: 79
До чого сниться сніг: 16 значень по соннику
Переглядів: 118
Соня і Софія – це одне ім’я чи ні?
Переглядів: 128
Віталіна: значення та походження імені
Переглядів: 214