Видатна архітектура світу

Автор: Анастасія Остапова
Категорія: Новини світу;
01.02.2023;
133;
Видатна архітектура світу
Зміст:

Протягом історії, від античності до сучасності, людина створювала архітектурні споруди, які мали різне призначення, такі як:

  • храми;
  • гробниці;
  • поселення;
  • хмарочоси;
  • костели
  • палаци.

Будівлі, які стали символами міст і найпопулярнішими серед туристів по всьому світу.

Найвідоміші будівлі у світі

Емпайр-стейт-білдінг, Нью-Йорк

Офіційна прем’єра хмарочоса, який став символом Нью-Йорка, відбулася 1 травня 1931 року. На той час, це була найвища будівля у світі. Офіційна висота становить 381 м, але якщо додати антену на даху, висота Емпайр-Стейт-Білдінг збільшується до 443,2 м. Хмарочос виконано в стилі artdeco, був побудований всього за 410 днів.

Бурдж Халіфа, Дубай

829-метрова Бурдж-Халіфа, є найвищою будівлею в світі. Робота над ним тривала 5 років, а офіційне відкриття відбулося 4 січня 2010 року. Архітектурно відноситься до ісламського стилю, спіральних мінаретів і пустельної квітки, що росте поблизу Дубая.

Casa Mila і Casa Batllo, Барселона

Багатоквартирний будинок у стилі модерн Casa Batllo, був побудований у 1904-1906 роках. Незвичайний фасад будівлі, хвилеподібні балкони, вікна, що нагадують хвилі. Будівля внесена до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Побудований у 1906-1910 роках на замовлення підприємця Пере Мілі, Casa Mila виглядає як величезна скеляста стіна, тому його іноді називають Кар’єром. Архітектурною цікавістю є той факт, що під час проєктування Гауді відмовився від прямих ліній, в результаті чого фасад нагадує морські хвилі.

Собор Паризької Богоматері, Париж

Готичний собор Парижа, є одним з найвідоміших соборів у світі та однією з найважливіших пам’яток міста. Побудований на острові Іль-де-ла-Сіте на Сені, храм прославив Віктор Гюго своїм романом «Собор Діви Марії в Парижі». Сьогодні його щорічно відвідують понад 12 мільйонів туристів. Будівництво собору тривало понад 180 років, а одними з найцінніших пам’яток є реліквії тернового вінка і цвях від Хреста, що зберігаються в соборі. Також є найбільші у Франції органи з майже 800 трубами.

Собор прикрашають дві масивні вежі, а мереживний декор, що символізує вічність, була зроблена з такою ретельністю, що за 700 років з неї не випав жоден елемент.

15 квітня 2019 року в храмі сталася пожежа, яка завдала величезних пошкоджень собору.

Тадж-Махал, Агра

Тадж-Махал іноді називають храмом любові, тому що мавзолей був споруджений Шанджханом з династії Великих Моголів в пам’ять про свою кохану дружину Мумтаз Махал, яка померла під час народження чотирнадцятої дитини. Будівництво Тадж-Махала тривало понад 20 років, і для його будівництва було задіяно майже 25 000 людей. Будівля сімнадцятого століття є найвідомішим пам’ятником архітектури Індії, а також визнано одним із семи нових чудес світу.

Пізанська вежа, Піза

Одна з найвідоміших будівель у світі, яку щорічно відвідують майже 10 мільйонів туристів. Насправді Пізанська вежа — це дзвіниця собору, що належить до комплексу романських будівель на Кампо деї Міраколі. Відхилення від вертикалі Пізанської вежі, за легендою, дозволило Галілею представити в 1600 році доказ одного зі своїх відкриттів в області фізики. Якби не помилки будівельників і піщаний грунт, вежа в Пізі могла б ніколи не потрапити до списку спадщини ЮНЕСКО.

Схожі записи
Переглядів: 175
Коментарі

Нові записи
Проектування котеджів – ідеї та тренди
Переглядів: 129
Основні причини встановлення відеоспостереження
Переглядів: 68
Як обрати якісний диван – поради
Переглядів: 81
Який матрац вибрати: пружинний чи безпружинний
Переглядів: 1964
Мармолеум – екопокриття для будь-якого приміщення
Переглядів: 174
Міста
➡️ Вишневе
➡️ Вінниця
➡️ Дніпро
➡️ Житомир
➡️ Запоріжжя
➡️ Київ
➡️ Кропивницький
➡️ Луцьк
➡️ Львів
➡️ Миколаїв
➡️ Одеса
➡️ Полтава
➡️ Рівне
➡️ Софіївська Борщагівка
➡️ Тернопіль
➡️ Харків
➡️ Хмельницький
➡️ Чернівці
➡️ Чернігів