Що робити, якщо розбився ртутний градусник вдома – важливі поради

Автор: Антон Добролюбов
Категорія: Лайфхаки та поради;
25.05.2023;
871;
хв читання
Що робити, якщо розбився ртутний градусник вдома – важливі поради
Зміст:

У кожному домогосподарстві можуть статися непередбачувані ситуації, включаючи поломку побутових приладів чи інших пристроїв. Одним з таких неприємних випадків може бути розбиття ртутного градусника. Ртуть є небезпечною речовиною, яка може шкодити здоров’ю людини. У такій ситуації важливо знати, як правильно поводитися, щоб уникнути негативних наслідків. У цій статті розглянемо, як діяти, якщо ви маєте справу з розбитим ртутним градусником вдома.

Безпека інших мешканців

Негайна реакція на розбиття ртутного градусника важлива, оскільки ртуть може випаровуватися при кімнатній температурі. Особливо важливо забезпечити безпеку мешканців будинку, зокрема дітей та домашніх тварин. Ось декілька кроків, які потрібно вжити:

 1. Евакуація. Якщо є маленькі діти або вразливі особи, які можуть бути вплинуті ртуттю, необхідно негайно вивести їх з приміщення. Дітям рекомендується забрати їх на свіже повітря.
 2. Вентиляція. Відкрийте вікна і двері, щоб забезпечити максимальну циркуляцію повітря. Це допоможе вивітрити випаровування ртути.
 3. Виключення системи опалення та кондиціонування. Вимкніть систему опалення або кондиціонування повітря, щоб запобігти розповсюдженню випаровування по всьому будинку.
 4. Обмеження рухів. Уникайте ходити по місці розбиття градусника, оскільки можна розповсюджувати ртуть ще більше.

Прибирання ртути

Після забезпечення безпеки мешканців необхідно усунути ртуть з приміщення. Розбите скло градусника може містити дрібні краплини ртути, які потрібно негайно прибрати. Ось кілька кроків, які допоможуть вам впоратися з цим завданням:

 1. Захистні засоби. Надягніть резинові рукавички та захисний одяг, щоб уникнути контакту з ртутью. Не використовуйте пилосос, щітку або інші засоби без захисного покриття.
 2. Пластикова лопатка або картон. Використовуйте папірний або картонний листок, або ж пластикову лопатку, щоб обережно збирати склочасті краплини ртути. Не використовуйте пилку або ніж, оскільки це може розсіяти ртуть ще більше.
 3. Вологе прибирання. За допомогою вологої ганчірки або серветки збирайте краплі ртути та залишки скла. Не використовуйте пилку або мітлочку, оскільки це може розтрощити краплі та посилити випаровування.
 4. Збір в спеціальний контейнер. Після прибирання ртуті слід збирати в негерметичний контейнер з пластмаси або скла, який пізніше можна здати на спеціальне знешкодження.

Видалення ртуті з поверхонь

Ртуть може залишатися на різних поверхнях після прибирання, особливо на килимах, коврах чи плитках. Щоб забезпечити повну безпеку, слід ретельно очистити всі забруднені поверхні. Ось декілька порад, як це зробити:

 • Вологе очищення. Використовуйте вологу ганчірку або серветку для очищення забруднених поверхонь. Уникайте використання сухих засобів, оскільки це може сприяти розповсюдженню ртуті.
 • Поливання сухого порошку. Після вологого очищення можна застосувати сухий порошок, наприклад, сірку або тальк, на забруднену поверхню. Він допоможе зв’язати ртуть та уникнути її випаровування.
 • Очищення килима чи ковра. Якщо ртуть потрапила на килим або ковер, рекомендується звернутися до професійного прибирання. Вони знають, як правильно обробити такі забруднення.

Висновок

Розбиття ртутного градусника є неприємною ситуацією, але за дотримання відповідних заходів безпеки можна уникнути серйозних наслідків. Пам’ятайте про евакуацію мешканців, провітрювання приміщення та належне прибирання ртути. Застосовуючи правильні методи, ви зможете безпечно управитися з цією неприємною ситуацією у своєму домі.

Оцініть статтю
0
0
Поширити
Коментарі

Зараз читають
Найпопулярніші польські імена
Переглядів: 426
Топ-11 фільмів для зимового настрою
Переглядів: 792
Кондиціонери для обігріву
Переглядів: 422
День Прапора України: Вшанування національних символів
Переглядів: 656
Як та коли вчити дитину пити з чашки 
Переглядів: 366
Рейтинг міст
1
Чернігів
85 / 100
2
Львів
84 / 100
3
Вінниця
83 / 100
4
Харків
82 / 100
5
Чернівці
79 / 100
6
Тернопіль
79 / 100
7
Київ
78 / 100
8
Полтава
72 / 100
9
Житомир
72 / 100
10
Запоріжжя
72 / 100
11
Рівне
70 / 100
12
Луцьк
69 / 100
13
Кропивницький
69 / 100
14
Миколаїв
69 / 100
15
Хмельницький
67 / 100
16
Дніпро
63 / 100
17
Одеса
60 / 100
Нові записи
Як зрозуміти чи потрібні вам брекети?
Переглядів: 125
Значення 08:08 на годиннику: таємниці повторюваних цифр
Переглядів: 80
Як правильно захистити рослини від сонця
Переглядів: 91
Найбільші країни Африки: цікаві факти про країни Африки їх столиці
Переглядів: 87
5 причин обрати скляну огорожу
Переглядів: 132