Який матрац вибрати: пружинний чи безпружинний

Автор: Анастасія Остапова
Категорія: Лайфхаки та поради;
04.03.2023;
4338;
хв читання
Який матрац вибрати: пружинний чи безпружинний
Зміст:

Не секрет, що вплив матраца на якість сну та здоров’я, неабиякий. Повноцінний сон – запорука гарного самопочуття. Якість і довговічність кожного матраца, звичайно, визначається його внутрішньою структурою. А вибір матраца: пружинний чи безпружинний, дуже індивідуальна справа. На даний момент найбільш популярні такі варіанти:

  • пружинні – у яких металеві опорні елементи розміщені в спеціальних трубах;
  • безпружинний – для них використовуються різні типи синтетичної піни;
  • латексні – всередині них є вставка з похідної цієї гуми;
  • матраци з натуральних волокон – наприклад, кокоса або морської трави;
  • змішані матраци – зі вставкою з різних матеріалів – наприклад, поролон і латекс або поролон і шар кокоса.

Якої жорсткості вибрати матрац?

Жорсткість матраца впливає на міцність та тривалість експлуатації. Правильно підібраний матрац повинен забезпечувати й такий фактор, як анатомічна підтримка тіла таким чином, щоб вона розташовувалась в природному положенні. У випадку з занадто м’якими виробами це буде неможливо, тому що корпус просто зруйнується. В свою чергу, зайва жорсткість не дозволить прийняти зручне положення. Однак цю серйозну проблему на практиці виявляється неважко вирішити. Більшість дорослих обиратимуть між продуктами з маркуванням H2 – до 80 кг і H3 – до 100 кг. Але дуже важливим є сам розподіл тиску в цьому випадку. Тому стрункі та високі люди, вагою трохи більше 80 кг, будуть відчувати зручність та комфорт при використанні матрацу H2.

Поролоновий або пружинний матрац для сну? Багато хто задається цим питанням. Не дивно, адже вибір матраца може бути складним завданням. Однак слід підкреслити, що поролонові матраци та пружинні матраци доступні в різних варіантах на вибір. Вибираючи те чи інше, ми враховуємо, перш за все, зріст, вагу, стан здоров’я та власні уподобання. Наповнення матраца має ключове значення для нашого подальшого комфортного сну.

Рекомендації щодо вибору матраца

Розмірковуючи про те, який матрац вибрати, варто спочатку дізнатися, відмінності між пружинними та безпружинними матрацами. Пружинний матрац відомий роками. Однак слід підкреслити, що з часом він зазнав справжніх метаморфоз і став значно кращим за своїх попередників. На додаток до традиційного наповнення бонель, тобто звичайних пружин, також є вибір більш сучасних рішень. Якщо говорити про порівняння цін на пружинні та безпружинні матраци, то все залежить від матеріалу та виду продукту. Якщо у нас невеликий бюджет, ви можете вибрати наповнювач з бонель. Однак це не матрац вищого класу. Трохи кращим вибором будуть кишенькові матраци. Внутрішня частина складається з багатьох пружин, які укладені в тканинні кишені. Завдяки цьому вони не видають звуків при русі. Ці типи матраців мають більшу гнучкість.

Який матрац купити безпружинний або пружинний?

Незважаючи на те, що матрац потрібно обирати індивідуально, варто подумати про придбання більш сучасних матраців з піни. Вони трохи дорожчі, але прослужать вам роками, тому це відмінна інвестиція. Вони задовольнять навіть найвимогливіших користувачів.

Переваги та недоліки безпружинних матраців

Звісно, вони дуже добре пропускають повітря – його циркуляція знижує ризик утворення цвілі та розвитку інших несприятливих мікроорганізмів. Такі матраци гігієнічні – швидко відводять вологу і не накопичують пил всередині. Що дуже важливо ще й протиалергічні – це хороший вибір для алергіків, яким звичайний пружинний матрац може не підійти. Але є і мінуси. Вони можуть коштувати досить дорого, менш довговічні та вимагають використання гнучкого каркаса – інакше вони можуть швидше зношуватися.

Переваги та недоліки пружинних матраців

Такі види матрацу добре підходить для людей з великою вагою – вставка з кишеньковою пружиною є більш довговічною, ніж піна. Різна твердість на вибір – завдяки нанесеним шарам з різними рівнями твердості від м’якої до жорсткої. Якщо говорити про мінуси, то в них менша гігієнічність – матраци важче підтримувати в чистоті. Не для алергіків – в проміжках між пружинами накопичується пил, яким живляться кліщі, тому ці матраци не рекомендуються людям з алергією. Не всі практичні у використанні – старі типи матраців з пружинами менш зручні та можуть навіть скрипіти.

Оцініть статтю
0
0
Поширити
Коментарі

Нові записи
Як мити холодильник з No Frost
Переглядів: 64
Що сильно розряджає телефон
Переглядів: 69
Енергоефективність ПВХ вікон: зниження тепловтрат та економія коштів
Переглядів: 111
Чим зайняти дітей на природі
Переглядів: 100
Чим відрізняється парфумована вода від туалетної води
Переглядів: 156
Міста
➡️ Вишневе
➡️ Вінниця
➡️ Дніпро
➡️ Житомир
➡️ Запоріжжя
➡️ Київ
➡️ Кропивницький
➡️ Луцьк
➡️ Львів
➡️ Миколаїв
➡️ Одеса
➡️ Полтава
➡️ Рівне
➡️ Софіївська Борщагівка
➡️ Тернопіль
➡️ Харків
➡️ Хмельницький
➡️ Чернівці
➡️ Чернігів