Провітрювання кімнати: поради та рекомендації

Автор: Давид Клименко
Категорія: Лайфхаки та поради;
30.12.2022;
1949;
хв читання
Провітрювання кімнати: поради та рекомендації
Зміст:

Кисень є неодмінною складовою життя людини. Якщо людина дихає свіжим та чистим повітрям, її самопочуття покращується, а розумова працездатність підвищується. Але, на жаль, насправді дуже малий відсоток людей провітрює свою оселю правильно, тому сьогодні ми розповімо як це робити правильно та корисно.

Загрози

Більшість людей називають провітрюванням просто привідкрите вікно чи кватирку, але насправді це майже ні до чого не призводить, а іноді навіть і шкодить. Тому, щоб розуміти повну картину проблеми, варто розібратися що ж буде, якщо не провітрювати приміщення взагалі або робити це абияк:

  • Поява та розповсюдження цвілі. Якщо не провітрювати оселю або робити це не з достатньою ефективністю, є ризик утворення грибку та цвілі, які дуже погано впливають на дихальну систему людину та роз’їдають будинок зсередини.
  • Застоювання пилу та поява пилових кліщів. Провітрювання кімнат сприяє утворенню меншої кількості пилу і як наслідок прибирає ризик появи шкідливих комах та кліщів.
  • Зайва вологість. У кожному приміщенні випаровується вода і підвищується рівень вологості, а надмірна вологість робить оселю холоднішою та млякою.
  • Негативні гази. Коли повітря застоюється воно несе тільки шкоду для людського організму, через яку люди у такій оселі можуть хворіти частіше за інших.

Чому треба провітрювати кімнату

Провітрювання кімнат має багато переваг, серед яких:

  • Уникнення ризиків щодо утворення шкідливої плісняви та грибку; 
  • Здорова нервова система та гарний настрій, через надходження корисних іонів;
  • Вивід зайвої вологості;
  • Постійна циркуляція повітря, через яку люди будуть дихати завжди свіжим та чистим повітрям;
  • Приємне відчуття в кімнатах, замість неприємного затхлого запаху;
  • Чистота оселі та почуття постійної свіжості.

Як правильно провітрювати квартиру

Тепер як ми розібралися з користю провітрювання для оселі, слід розібратися як же це робити, щоб отримувати користь та не шкодити самим собі. Ми підготували для вас різні правила та рекомендації, які допоможуть розібратися у цьому питанні і назавжди зроблять ваш дім чистим та приємним для вашої родини.

Як часто слід провітрювати

Оптимальним вважається провітрювання кімнати щогодини по 10-15 хвилин влітку та приблизно 3-5 разів на день по 5 хвилин взимку. Тут також варто зауважити, що залповий метод провітрювання(коли ви провітрюєте кімнату за допомогою навстіж відкритого вікна, а самі виходити в іншу кімнату) є набагато ефективнішим, ніж коли ви “ставите на провітрювання”, трошки привідкривши вікно чи кватирку. Таким чином ви не лише не наповнюєте кімнату свіжим повітрям, а й випускаєте дорогоцінне тепло.

Скільки часу потрібно, щоб провітрити

Чим менша кімната – тим менше часу потрібно на її “освіження”, але при цьому маленькі кімнати слід провітрювати частіше.

Для маленької кімнати вистачить приблизно 5 хвилин навстіжного провітрювання. Для більшої, наприклад, гостьової кімнати потрібно від 10 до 20 хвилин.

Провітрювання перед сном

Про користь провітрювання перед сном годі й казати. Якщо швидко провітрити кімнату перед сном, то ваш мозок наповниться достатньою кількістю кисню і ви будете мати здоровий та міцний сон. До того ж, у такому випадку вам знадобиться менше часу, щоб виспатися, бо наше висипання залежить не від годин, проведених у сні, а від того, наскільки цей сон здоровий. А зранку при такому сні ви відчуєте неймовірний заряд бадьорості та енергійності, яких вам вистачить на весь день.

Рослини

Також хотілося б приділити окрему увагу рослинам. Не дарма ж кажуть, що вони “легені нашої планети”, вбираючи у себе вуглекислий газ, а виділяючи чистий кисень. І якщо у вашій кімнаті будуть рости декілька таких улюбленців, то це допоможить зробити повітря чистим та свіжим без усіляких фільтрів та очищувачів.

Правила провітрювання залежно від пори року

Провітрювання залежить також і від пори року за вашим вікном, тому також відповімо на питання “як провітрювати взимку” та “як провітрювати влітку”.

Влітку

Зазвичай, влітку ми відчиняємо вікна частіше та ширше, сподіваючись, що це принесе у квартиру свіже охолоджуюче повітря, яке врятує нас від неймовірної спеки; але запам’ятайте, що так робити не треба, бо замість охолодження приміщення, ви підвищуєте його градус ще більше.

Повісьте на вікна жалюзі чи світловідбиваючу плівку. Таким чином ви не дозволите додатковим сонячним променям потрапляти до вас в оселю.

Якщо взагалі протяги є не дуже бажаним явищем, то влітку цей спосіб є досить прийнятним. Для протягу ви відкриваєте одночасно 2 джерела провітрювання(наприклад, двері та вікно чи вікна в різних кімнатах) і протягом недовгого часу таким чином провітрюєте дім. Це допоможе швидко провітрити декілька приміщень. Але в жодному разі не сидіть “на протязі” та приберіть звідти дітей, щоб не застудитися.

Взимку

Хоч в цю пору за вікном гуляє холодний вітер та кружляє сніг, але практика провітрювання навстіж залишається єдиним правильним вибором. Для цього вам потрібно не більше 5 хвилин. Це набагато краще, ніж залишати “на провітрювання” і не лише не провітрити квартиру, а тільки випустити вже наявне тепло.

Якщо влітку протяги є нормальною ідеєю, то взимку робити це категорично заборонено. Це призведе тільки до переохолодження кімнат.

Перед провітрюванням варто вимкнути всі прилади для опалення. Як провітрювання буде закінчено, можете їх знову вмикати, але вже із свіжим повітрям.

Як провітрювати кімнату з дітьми

Провітрюючи кімнату, де є діти, слідкуйте, щоб вони уникали протягів та прямих потоків повітря. Рекомендується провітрювати квартиру зранку, ввечері та перед сном.

З новонародженими

Для немовлят має бути особливе педантичне ставлення. В жодному разі не можна залишати дитину в її кімнаті під час провітрювання або в місцях, де можуть бути протяги. Кімнату дитинча слід провітрювати якомога більше, але не менше оптимальних значень, які ми вже наводили раніше.

Провітрювання кімнат без вікон

Неможливо, скажете ви? Для цього потрібно лише скористатися винаходами людства, які якраз призначені для цього. І їхня назва – рекуператори. Вони допомагають провітрювати приміщення без вікон, але, окрім цього, мають багато інших переваг:

  • Повний контроль над обсягом провітрювання, який ви можете виставити самостійно, залежно від кількості осіб, площі кімнати чи пори року;
  • Відсутність протягів та прямих потоків повітря;
  • Відсутність шуму, який притаманний вікнам;
  • Нічим не поступаються більш традиційному “віконному” провітрюванню.

Але таке може собі встановити й звичайні люди з металопластиковими вікнами, бо вони, в порівнянні зі старими дерев’яними рамами, не пристосовані для системи провітрювання. І якщо традиційний варіант вам не підходить, ви можете встановити собі таку ж систему рекуператорів без сильного впливу на ремонт в оселі.

Додаткові прилади для провітрювання

Для любителів всього сучасного та інноваційного тако існують певні фільтри, які очищають повітря з вулиці від зайвого пилу та бруду, чи кондиціонери, для кращого провітрювання. Вони не є обов’язковими, але мають зробити кисень чистіше, а вас – здоровіше.

Сподіваємось, наші поради були для вас корисними і тепер ви точно знаєте як слід провітрювати свою оселю правильно та з користю для вас та вашої родини.

Оцініть статтю
0
0
Поширити
Коментарі

Зараз читають
Як заправити холодильник фреоном самостійно
Переглядів: 1088
Хрещення дитини: що робить під час обряду хрещена мати?
Переглядів: 572
Звукоізоляція квартири
Переглядів: 773
Чим зайняти дітей на природі
Переглядів: 1697
Насоси для опалення від Piramida24
Переглядів: 343
Рейтинг міст
1
Чернігів
85 / 100
2
Львів
84 / 100
3
Вінниця
83 / 100
4
Харків
82 / 100
5
Чернівці
79 / 100
6
Тернопіль
79 / 100
7
Київ
78 / 100
8
Полтава
72 / 100
9
Житомир
72 / 100
10
Запоріжжя
72 / 100
11
Рівне
70 / 100
12
Луцьк
69 / 100
13
Кропивницький
69 / 100
14
Миколаїв
69 / 100
15
Хмельницький
67 / 100
16
Дніпро
63 / 100
17
Одеса
60 / 100
Нові записи
Виробництво меблів: сучасні тенденції та технології
Переглядів: 128
Хто такий скуф?
Переглядів: 181
Класичний рецепт желейного десерту “Бите скло”
Переглядів: 172
Як обрати ідеальну шафу-купе для свого житла від Shkaf.biz.ua
Переглядів: 145
Ком-Форт: Кращі рішення для облаштування дому
Переглядів: 138