Як знизити вологість у кімнаті

Автор: Єсенія Буксіна
Категорія: Лайфхаки та поради;
05.12.2022;
1444;
хв читання
Як знизити вологість у кімнаті
Зміст:

Вологість у кімнаті

Більшість людей не раз  відчували  проблему високої вологості у кімнаті. Причинами появи вогкості є крапельки води, які зранку збираються  на вікнах, стікають на підвіконня та вбираються в стіни та шпалери. Саме через такий процес і виникає пліснява і грибок у приміщенні. Що робе  дуже небезпечним перебування у будинку. До того ж в кімнатах з’являється неприємний запах вогкості і затхлості. Тому необхідно усунути надмірну вологість у приміщенні.

Обережно! Шкідливо для здоров’я

Якщо на стінах оселі Ви спостерігаєте плісняву, будьте готові, що здоров’я Ваше та Вашої родини може сильно похитнутися. Як впливає висока вологість повітря на організм людини? Шкода надмірної вологи велика. В дихальних шляхах людини виникають алергії, бронхіти та навіть астма. Погіршується самопочуття. Всіх цих порушень можна уникнути, якщо заздалегідь бути готовим та обізнаним у цьому питанні. Для цього треба постійно контролювати вологість у кімнаті.

Простий спосіб вимірювання

Вологість повітря визначається кількістю в ньому водяної пари.

Для того, щоб зрозуміти наскільки вологий клімат Вашої оселі, достатньо придбати в господарському магазині гігрометр. Цим приладом будемо визначати придатність житла і шкоду для здоров’я. Доречі, гігрометр має похилість всього 1 %.

Норми у кімнаті

Відомий факт, що людина повинна перебувати в приміщенні, вологість якого перебуває у діапазоні від 45% до 60%. При таких умовах , здоров’ю людині нічого не загрожує, а пліснява не буде з’являтися. Будьте уважні, не перевищуйте показник на 70%, це сигнал до появи вогкості.

Усунення проблеми

Існує декілька простих і корисних засобів уникнути розповсюдження грибку в оселі. Як же зменшити вологість? Достатньо кожного ранку, не залежачи від пори року, відкривати вікна на 5-10 хвилин для провітрювання. Волога з вікон щезне, а ще й свіжим повітрям наповниться будинок. Уникайте сушіння білизни в кімнаті- це призводить до надмірної вологості. Краще використовувати балкон. У сучасному світі є безліч приладів вологопоглиначів. Популярні наразі осушувачі повітря. Є різні за складом та ціною. Електричні та звичайні, що не потребують енергії. 

Де купити вологопоглинач

Найшвидший та найдешевший спосіб придбання вологопоглинача є інтернет- магазин. Існує безліч сайтів. Але є й мінус такої покупки. Прилад, що витягує вологу, може не відповідати зазначеним характеристикам. Та є ризик натрапити на шахраїв. Тому довіряйте перевіреним сайтам. Якщо не бажаєте купувати в інтернеті, крокуйте до великих супермаркетів техніки. Вологопоглиначі звичайні коштують від 100 гривень, але вони є одноразовими. Більш якісні багаторазові обійдуться приблизно 1000 гривень. Слід зазначити, що пристрій , який буде самотужки контролювати вологість та якісно осушувати приміщення коштує значно більше – 5000 гривень і більше. Тому оберіть собі прилад для вбирання вологи заздалегідь , розраховуючи на свій бюджет та смак.

Корисні поради

  • завжди провітрюйте оселю;
  • не сушіть речі у кімнаті;
  • тримайте справними всі вентиляційні шахти Вашого приміщення;
  • придбайте осушувач повітря;
  • замініть всі старі дерев’яні вікна на сучасні енергозберігаючі;
  • у холодну пору року використовуйте обігрівач;
  • каналізаційні труби не повинні протікати;
  • пам’ятайте, не всі осушувачі приміщень є корисними;
  • якщо уникнути проявів плісняви на шпалерах не вдалося вищевказаними засобами, зверніться до професіоналів і будьте готові до ремонту.
Оцініть статтю
1
0
Поширити
Коментарі
Катерина

Дуже корисна стаття, дякую

Зараз читають
Айфон 13 Про Макс чи актуальний він сьогодні?
Переглядів: 131
Роль мережевих сонячних електростанцій у споживанні електроенергії
Переглядів: 394
Образ і характеристика Фауста
Переглядів: 59
Який пилосос обрати – що треба знати перед купівлею пилососа
Переглядів: 825
Як не зійти з розуму у соціальному житлі?
Переглядів: 742
Рейтинг міст
1
Чернігів
85 / 100
2
Львів
84 / 100
3
Вінниця
83 / 100
4
Харків
82 / 100
5
Чернівці
79 / 100
6
Тернопіль
79 / 100
7
Київ
78 / 100
8
Полтава
72 / 100
9
Житомир
72 / 100
10
Запоріжжя
72 / 100
11
Рівне
70 / 100
12
Луцьк
69 / 100
13
Кропивницький
69 / 100
14
Миколаїв
69 / 100
15
Хмельницький
67 / 100
16
Дніпро
63 / 100
17
Одеса
60 / 100
Нові записи
Образ і характеристика Фауста
Переглядів: 59
10 цікавих фактів про Анну Трінчер
Переглядів: 156
10 цікавих фактів про Валентина Міхієнко
Переглядів: 189
Як вибрати правильне обладнання для вашого басейну
Переглядів: 167
Наталка Денисенко: фільми та серіали, особисте життя та ще 5 цікавих фактів
Переглядів: 162