Як знизити вологість у кімнаті

Автор: Єсенія Буксіна
Категорія: Лайфхаки та поради;
10.01.2023;
390;
хв читання
Як знизити вологість у кімнаті
Зміст:

Вологість у кімнаті

Більшість людей не раз  відчували  проблему високої вологості у кімнаті. Причинами появи вогкості є крапельки води, які зранку збираються  на вікнах, стікають на підвіконня та вбираються в стіни та шпалери. Саме через такий процес і виникає пліснява і грибок у приміщенні. Що робе  дуже небезпечним перебування у будинку. До того ж в кімнатах з’являється неприємний запах вогкості і затхлості. Тому необхідно усунути надмірну вологість у приміщенні.

Обережно! Шкідливо для здоров’я

Якщо на стінах оселі Ви спостерігаєте плісняву, будьте готові, що здоров’я Ваше та Вашої родини може сильно похитнутися. Як впливає висока вологість повітря на організм людини? Шкода надмірної вологи велика. В дихальних шляхах людини виникають алергії, бронхіти та навіть астма. Погіршується самопочуття. Всіх цих порушень можна уникнути, якщо заздалегідь бути готовим та обізнаним у цьому питанні. Для цього треба постійно контролювати вологість у кімнаті.

Простий спосіб вимірювання

Вологість повітря визначається кількістю в ньому водяної пари.

Для того, щоб зрозуміти наскільки вологий клімат Вашої оселі, достатньо придбати в господарському магазині гігрометр. Цим приладом будемо визначати придатність житла і шкоду для здоров’я. Доречі, гігрометр має похилість всього 1 %.

Норми у кімнаті

Відомий факт, що людина повинна перебувати в приміщенні, вологість якого перебуває у діапазоні від 45% до 60%. При таких умовах , здоров’ю людині нічого не загрожує, а пліснява не буде з’являтися. Будьте уважні, не перевищуйте показник на 70%, це сигнал до появи вогкості.

Усунення проблеми

Існує декілька простих і корисних засобів уникнути розповсюдження грибку в оселі. Як же зменшити вологість? Достатньо кожного ранку, не залежачи від пори року, відкривати вікна на 5-10 хвилин для провітрювання. Волога з вікон щезне, а ще й свіжим повітрям наповниться будинок. Уникайте сушіння білизни в кімнаті- це призводить до надмірної вологості. Краще використовувати балкон. У сучасному світі є безліч приладів вологопоглиначів. Популярні наразі осушувачі повітря. Є різні за складом та ціною. Електричні та звичайні, що не потребують енергії. 

Де купити вологопоглинач

Найшвидший та найдешевший спосіб придбання вологопоглинача є інтернет- магазин. Існує безліч сайтів. Але є й мінус такої покупки. Прилад, що витягує вологу, може не відповідати зазначеним характеристикам. Та є ризик натрапити на шахраїв. Тому довіряйте перевіреним сайтам. Якщо не бажаєте купувати в інтернеті, крокуйте до великих супермаркетів техніки. Вологопоглиначі звичайні коштують від 100 гривень, але вони є одноразовими. Більш якісні багаторазові обійдуться приблизно 1000 гривень. Слід зазначити, що пристрій , який буде самотужки контролювати вологість та якісно осушувати приміщення коштує значно більше – 5000 гривень і більше. Тому оберіть собі прилад для вбирання вологи заздалегідь , розраховуючи на свій бюджет та смак.

Корисні поради

  • завжди провітрюйте оселю;
  • не сушіть речі у кімнаті;
  • тримайте справними всі вентиляційні шахти Вашого приміщення;
  • придбайте осушувач повітря;
  • замініть всі старі дерев’яні вікна на сучасні енергозберігаючі;
  • у холодну пору року використовуйте обігрівач;
  • каналізаційні труби не повинні протікати;
  • пам’ятайте, не всі осушувачі приміщень є корисними;
  • якщо уникнути проявів плісняви на шпалерах не вдалося вищевказаними засобами, зверніться до професіоналів і будьте готові до ремонту.
Оцініть статтю
1
0
Поширити
Коментарі
Катерина

Дуже корисна стаття, дякую

Нові записи
Енергоефективність ПВХ вікон: зниження тепловтрат та економія коштів
Переглядів: 106
Чим зайняти дітей на природі
Переглядів: 96
Чим відрізняється парфумована вода від туалетної води
Переглядів: 151
Як прикрасити кімнату до літа
Переглядів: 123
Як зробити холодильник на природу своїми руками
Переглядів: 133
Міста
➡️ Вишневе
➡️ Вінниця
➡️ Дніпро
➡️ Житомир
➡️ Запоріжжя
➡️ Київ
➡️ Кропивницький
➡️ Луцьк
➡️ Львів
➡️ Миколаїв
➡️ Одеса
➡️ Полтава
➡️ Рівне
➡️ Софіївська Борщагівка
➡️ Тернопіль
➡️ Харків
➡️ Хмельницький
➡️ Чернівці
➡️ Чернігів