Серед українських водіїв є чимало любителів прокататися «з вітерцем». Шинні компанії виробляють спеціальні покришки, які ще називають спортивними.
Вони мають декілька конструктивних відмінностей, порівняно з класичними моделями, та забезпечують на великій швидкості:
- надійним зчепленням із сухим дорожнім покриттям;
- відмінною маневреністю;
- кращим прискоренням та гальмуванням.
Дуже важливо купити резину того розміру, який рекомендується виробником автомобіля. Якщо в техпаспорті ТЗ вказані шини 235/45/r18, саме такі потрібно купувати. Будь-які експерименти можуть призвести до аварійних ситуацій з невідомими наслідками для водія, пасажирів та інших учасників дорожнього руху.
Особливості спортивних шин
Однією з ключових відмінностей є низький профіль (від 55% і нижче). Це основний фактор, який забезпечує високі їздові показники на великих швидкостях.
Через знижений профіль на спортивні шини диски потрібно встановлювати з більшим діаметром. Це додає привабливості колесам, які здалеку виділятимуть автомобіль із загальної маси.
Інші особливості спортивної гуми на авто:
- Протекторний малюнок крупніший, проте менш поглиблений, ніж на компаунді класичних шин. Він згладжений, завдяки чому зчеплення з дорогою та керованість ефективніші, порівняно з іншими типами гуми. З очевидних мінусів варто відзначити низьку якість їзди по мокрій дорозі – дренажна система, як така, тут відсутня.
- Низькі боковини мінімізують інерційні зусилля при виконанні різких маневрів. І нехай через це демпфуючі властивості знижуються, але при їзді на високих швидкостях це не вважається критичним фактором.
- Каркас спортивних шин жорсткіший. Корд виготовляється з міцного металу і надійно утримує шар резини між покриттям дороги та металевим каркасом. Завдяки цьому шини зберігають початкову форму і менше схильні до деформацій при підвищених навантаженнях.
- Гумова суміш розробляється з пом’якшених матеріалів. За рахунок цього досягається гранична стійкість у поворотах та відмінне зчеплення. Але й тут не вдалося уникнути недоліків – постраждала зносостійкість, яка є нижчою, ніж у звичайних покришок.
Типи швидкісної гуми
Перший тип спортивних шин – сліки і використовуються вони виключно у професійному автоспорті. Їх переплутати з двома іншими типами не вдасться, оскільки на протекторі повністю відсутній будь-який дизайн. На таких шинах виїжджати на громадські дороги дуже небезпечно.
Швидкісні шини купити для повсякденного користування можна двох типів:
- Напівсліки. Цей підвид спортивних шин також використовується пілотами гоночних серій, але й для експлуатації по звичайних трасах вони непогано пристосовані. Склад гуми ще м’якший, ніж у сліків, на поверхні наноситься розріджений малюнок з канавками для водовідведення.
- Спортивні. Вважаються “золотою серединою” категорії швидкісних шин. Таку резину купити варто шоферам, яким доводиться багато їздити по магістралях і всередині населених пунктів. Малюнок компаунду тут дрібний і непогано спроектована дренажна система.
Трохи про недоліки спортивних шин
На закінчення – трохи про мінуси, які є у всіх типах автомобільних шин:
- для їзди потрібно вибирати дороги з ідеально рівним асфальтованим покриттям, з чим є проблеми у багатьох регіонах країни;
- в дощову погоду на спортивній резині краще не виїжджати – з мокрою трасою зчеплення дуже низького рівня;
- ціна на ринку набагато вища порівняно з класичними шинами, термін служби – менший;
- потрібно купити диски великих розмірів, а отже, і заплатити доведеться за них дорожче.
Але ці недоліки справжніх шанувальників швидкісної їзди не зупиняють. Їм головне, щоб автомобілем було комфортно та безпечно керувати, і шини спортивного типу це забезпечують.