Як обрати робот-пилосос

Автор: Аліна Трикіша
27.01.2023;
1918;
хв читання
Як обрати робот-пилосос
Зміст:

Прибирання ручним пилососом подобається далеко не всім. Постійно потрібно перемикати його з однієї на іншу розетку, бігати з ним займає багато часу й сил, постійний контакт з пилом надокучає, особливо алергікам. Тому було створено пристрій, який прибирає самостійно. Втім, це задоволення недешеве, тому перед покупкою варто порівняти характеристики робота-пилососа. Важливі параметри приладу:

Форма та розміри робота-пилососа

Більшість пилотягів мають круглу форму, діаметр 32-35 см. Проте, ще існують квадратні та пристрої у формі букви D. До речі, останні на піку популярності, адже їхня конструкція дозволяє краще прибирати важкодоступні місця.

Висота пристроїв здебільшого 8-10 см, вага – 3-4,5 кг. Більшість виробників встановлюють колеса з гуми – вони допомагають приладу долати перешкоди (килими, пороги), пересуватись безшумно, не пошкоджуючи підлогу.

Щітки

На ринку існує декілька видів щиток:

  • Ворсяна – дрібне сміття – не проблема, відмінно намотує на себе волосся і шерсть;
  • Щітка з силікону чи гуми – добре працює з килимами та великими фракціями сміття, але притоптаний бруд – не її перевага;
  • Пелюсткова – волосся і шерсть намотується менше, гірше бореться з притоптаним брудом;
  • Подвійна комбінована – поєднання плюсів силіконової та ворсяної.

Порівняння роботів-пилососів показує, що краще обирати моделі з двома щітками-пензликами або з турбощіткою, а ще краще з обома.

Також до більшості пилосмоків виробники додають бокові щітки. Вони прибирають у важкодоступних місцях – плінтуси, ніжки меблів, кути. Цікавим є і той факт, що на деяких моделях пилососів встановлюють ультрафіолетову лампу – вона бореться з різними бактеріями, килимовими кліщами, які часто є причиною алергії. Вмикається лампа лише під час контакту з поверхнею у робочому режимі.

Потужність

Обираючи робот-пилосос, зверніть увагу на ємність акумулятора, адже це значно економить час прибирання. Якщо пристрій «сідає», то він потребує додаткової підзарядки, а це приблизно 2 години. Чим більша площа роботи приладу, тим потужніший акумулятор потрібний. Від цього залежить, як працює робот-пилосос. Найкращими є літієві акумулятори.

Способи управління

Роботи-пилососи мають декілька способів управління:

  • Відкладення прибирання за допомогою таймеру (можна вбирати дні тижня і час початку прибирання);
  • За допомогою пульта (йде у наборі з пилососом);
  • Використовуючи мобільний застосунок (запустити пилосос можна навіть з іншого куточка світу).

Датчики, система навігації

Виробники потурбувалися про безпечне пересування пилососа. Для цього вони встановили датчики:

  • Оптичні – знаходять та оминають перешкоди.
  • Інфрачервоні – допомагають не зачіпати дроти, заїжджати на килими та «бачити» сходи.
  • Ультразвукові – розпізнають двері, допомагають виїжджати з кімнат, заїжджати під меблі та повертатися.

Тобто, для звичайної квартири-студії вистачить простого пилотяга з оптичними датчиками. Якщо ж пилососу потрібно подорожувати між кімнатами, обирайте ультразвукові. Для багаторівневих помешкань радимо прилад з інфрачервоними датчиками.

Види системи навігації:

  • Контактна – пилосос наштовхуючись на перешкоду, їде в іншому напрямку. У цих моделях влаштований спеціальний м’який бампер, котрий не пошкоджує меблі. Найчастіше, ці пристрої рухаються у формі зиґзаґів, спіралі або уздовж стін.
  • Безконтактна – роботи розпізнають перешкоди на відстані декількох сантиметрів. Відбувається це за допомогою лазерного променя. Втім, не всі моделі розпізнають хромовані поверхні. У такому випадку потрібно наклеїти непрозорі наліпки на рівні сенсорів пилосмока.

У найновіших моделях є камера навігації та можливість побудови карти помешкання. Вже після першого об’їзду приміщення, пилосос вибудовує собі карту і повністю запам’ятовує маршрут. Є такі моделі, котрі керуються за допомогою мобільного додатку. Може бути таке, що навіть найсучасніший робот-пилосос буде битися об меблі, зачіпати дроти під час першого прибирання. Це відбувається, тому що пилосос повинен пройти певну адаптацію та скласти карту. Вдруге, він працюватиме вже набагато краще. 

Якщо ви не хочете, щоб робот працював у деяких кімнатах чи наближався до якихось об’єктів, то можна наклеїти магнітну стрічку. У такому випадку робот не перетне встановлених меж. У деяких моделях є функція віртуальних кордонів, котрі встановлюються за допомогою мобільного застосунку.

Очищення пилососа

Маленькі розміри робота-пилососа не дають можливість встановити в них великий сміттєзбірник. Найчастіше його розмір 0,3-1л. До прикладу, моделі з об’ємом бачка 0,5 літрів підійде для квартири до 80 кв.м, але без домашніх улюбленців, бо пилосос швидко заб’ється шерстю.

У деяких моделях є зручна функція – індикатор заповнення сміттєзбірника. Коли він заповнюється, робот-пилосос повідомить вам про це.

Роботи-пилососи найчастіше мають у комплекті базу для зарядки. Це його вихідна точка коли він починає прибирати й сюди він повертається вже опісля.

Для нормальної роботи пилососу базі потрібне вільне місце з боків, щоб пристрій міг без проблем виїжджати і повертатися до зарядки. Деякі моделі мають не просто зарядний пристрій, а док-станцію. Вона служить для очищення вбудованого сміттєзбірника.

Вакуумним пилососом, що розташований в док-станції, витягується пил з контейнера в мішок. Втім, такі пилосмоки мають достатньо високу ціну. Щітки від волосся, шерсті тварин та ниток очищуються вручну.

Якщо в будинку проживають алергіки, обирайте пристрої з НЕРА-фільтром. Вони вловлюють 85-99% найменших частинок пилу. Корпус прибиральника та всі фільтри, що знаходяться у пилососі потрібно іноді чистити. Як правильно це робити виробники зазначають в інструкції.  

Вологе прибирання

У деяких моделях роботів-пилососів є режим вологого прибирання. Усередині нього є невеликий контейнер для води, а зовні на дні розташована панель з мікрофіброю. З резервуара надходить рідина, змочує мікрофібру й під час руху пилососа здійснюється вологе прибирання.

Плюси та мінуси робота-пилососа

Після того, як ми ознайомилися з функціями робота-пилососа, підсумуємо чи варто його купувати. Переваги та недоліки пристрою:

Переваги:

  • Швидко прибирає;
  • Мобільність – здатний прибирати у важкодоступних місцях;
  • Зручний у користуванні, майже безшумний;
  • Має функції автоматичного миття та чистки;
  • Енергоощадний;
  • Може прибирати за встановленим таймінгом;
  • Більшість моделей керуються телефоном.

Недоліки:

  • Висока ціна;
  • Потребує зарядки акумулятора;
  • Не підійде для приміщень з високими порогами й килимами;
  • Потрібне попереднє налаштування.

Як бачимо, переваг у цього пристрою більше, аніж недоліків. Він стане незамінним помічником, особливо, для тих, хто має дітей, домашніх тварин чи алергію на пил.

Оцініть статтю
0
0
Поширити
Коментарі

Зараз читають
Оксамит і велюр: у чому різниця
Переглядів: 940
Як обрати односпальне ліжко
Переглядів: 242
Як намалювати тіло дівчини: інструкція та малюнки для змальовування
Переглядів: 208
Як організувати домашній кінотеатр
Переглядів: 831
Як обрати правильну постільну білизну
Переглядів: 371
Рейтинг міст
1
Чернігів
85 / 100
2
Львів
84 / 100
3
Вінниця
83 / 100
4
Харків
82 / 100
5
Чернівці
79 / 100
6
Тернопіль
79 / 100
7
Київ
78 / 100
8
Полтава
72 / 100
9
Житомир
72 / 100
10
Запоріжжя
72 / 100
11
Рівне
70 / 100
12
Луцьк
69 / 100
13
Кропивницький
69 / 100
14
Миколаїв
69 / 100
15
Хмельницький
67 / 100
16
Дніпро
63 / 100
17
Одеса
60 / 100
Нові записи
Виробництво меблів: сучасні тенденції та технології
Переглядів: 129
Хто такий скуф?
Переглядів: 182
Класичний рецепт желейного десерту “Бите скло”
Переглядів: 173
Як обрати ідеальну шафу-купе для свого житла від Shkaf.biz.ua
Переглядів: 145
Ком-Форт: Кращі рішення для облаштування дому
Переглядів: 138