Як утеплити вікна в домашніх умовах?

Автор: Дар’я Будакова
31.01.2023;
209;
Як утеплити вікна в домашніх умовах?
Зміст:

Наразі середина зими, вся Україна потерпає від холодів, нестачі електроенергії та екстрених і стабілізаційних відключень. Деякі вікна все ще розбиті після обстрілів, а деякі просто не витримують низьку температуру та сильні вітри, тож у пошукових системах набирає популярність питання: як утеплити вікна на зиму своїми руками?

Все залежить від матеріалу вікон, найчастіше вони такі:

  • Дерев’яні;
  • Пластикові;
  • Металопластикові;
  • Алюмінієві.

Тож як не залишитись холодними у «темні» часи читайте далі. 

Багато будівель постраждало під час обстрілів, уражені вибуховими хвилями чи уламками вікна все ще можна помітити в будь-якому дворі. Люди виходять зі скрутних становищ як можуть, аби зберегти тепло вдома, тож як і чим утеплити вікна своїми руками читайте нижче.

Дерев’яні вікна

Як утеплити дерев’яні вікна? Дерев’яні вікна можуть пропускати холод не тільки через скло, а й через тріщини в рамах. Зрозуміло, що кількість і якість склопакетів там мінімальна, що теж дуже впливає на теплозбереження, тому давайте розглянемо два варіанти ушкоджень: скло і дерев’яна рама.

Якщо вітер проходить через вибите скло чи тріщину, то спочатку треба усунути найглобальнішу проблему:  щільно заткнути дірку ватою, тканиною, бумагою, чи проклеїти бумажним скотчем чи тканиною тріщини, потім для збереження тепла треба затягнути вікно плівкою, для додаткового утеплення можна додати шар фольги між плівкою та склом.

Давнім, бюджетним та дієвим  способом є проклейка скла вологими газетами, але такий варіант підійде, якщо є незначні тріщини. 

Дерев’яну раму можна утеплити як бюджетною ізоляційною стрічкою, так і купити спеціальні силіконові чи гумові ущільнювачі.

Якщо у Вас дерев’яні вікна витримують цілісний інтер’єр будинку, то відмінним варіантом для утеплення будуть віконниці.

Пластикові вікна

Як утеплити пластикові вікна на зиму? Найактуальніше питання, бо у більшої кількості людей саме такий матеріал. 

Для початку спробуйте самостійно переключити вікна на спеціальний зимовий режим, відчинивши вікно на торці стулки є овальні цапфи, які регулюються, поверніть їх горизонтальний розрізом в бік вулиці, це створить максимально щільне зачинення вікон. 

Якщо варіант з вологими газетами для Вас занадто складний, то в наш час можна купити вже готове утеплення. В інтернеті можна замовити «третє скло», яке являє собою самоклеючу теплозберігаючу плівку.

Якщо сквозняк тягне з-під вікон, то щілини краще ще раз задути монтажною піною.

Металопластикові вікна

Ще одним бюджетним способом утеплити металопластикові вікна зсередини є поролон, його добре закладати в щілини, а потім заклеюється будівельним скотчем чи ізоляційною стрічкою. Також дієвими засобами для металопластикових вікон є ті ж самі, що і для пластикових. Можна додати ще силіконових герметик, чи скористатися шведським методом, який працює теж за рахунок силікону, але в трубчастому вигляді.

Утеплити металопластикові вікна зовні можна утепливши всю стіну, додатково прошпаклювати тріщини у відкосах, чи по периметру вікна проклеїти термоізолюючою мінватою.

Утеплити вікна своїми руками не складно, тим більше, у наш час, коли є безліч варіантів зберегти тепло. В інтернеті Ви знайдете методи різної складності, а матеріали можна використовувати як підручні, так і купити спеціальні, вже все є на різний гаманець. Головне знати, як і чим утеплити вікна, аби заощадити енергію та не замерзнути у ці складні для всіх часи. Використовуйте навчальні відеоролики в інтернеті, аби не переплачувати майстрам, бо руки в усіх однакові, головне – бажання.

Коментарі

Нові записи
Якісний рушник – це рушник, вибраний за призначенням 
Переглядів: 69
Чому після прання на речах з’являються плями
Переглядів: 70
Біла кухня з чорною стільницею
Переглядів: 123
Що зробити, щоб приснився сон
Переглядів: 133
Ідеї подарунків до Дня Святого Валентина
Переглядів: 126
Міста
➡️ Вишневе
➡️ Вінниця
➡️ Дніпро
➡️ Житомир
➡️ Запоріжжя
➡️ Київ
➡️ Кропивницький
➡️ Луцьк
➡️ Львів
➡️ Миколаїв
➡️ Одеса
➡️ Полтава
➡️ Рівне
➡️ Софіївська Борщагівка
➡️ Тернопіль
➡️ Харків
➡️ Хмельницький
➡️ Чернівці
➡️ Чернігів