Як задобрити домовика: прикмети та обряди

Автор: Єсенія Буксіна
Категорія: Лайфхаки та поради;
19.01.2023;
2042;
хв читання
Як задобрити домовика: прикмети та обряди
Зміст:

Історія і походження домовика

Чи існує домовик взагалі? 

Наукою його існування не доведено, з давніх-давен є дуже багато легенд про будинкових і тут вибір кожного, вірити в них чи ні. Але завдяки нашій статті ви зможете особисто переконатися і зрозуміти чи є домовик у вас в оселі. 

У слов’янських народів домовик вважається домашнім духом, господарем будинку.   За легендами він охороняє оселю і всіх її мешканців, навіть тварин, від будь-яких негараздів.

Також є версія, що Бог покарав занепалих янголів, відправивши на землю. Хто з них зумів потрапити до будинків – стали домовими. 

Домовик – це померла душа, яка за свої гріхи відправляється на землю у вигляді домашнього господаря, щоб служити живим своїм родичам, оберігаючи їх. Кажуть, що це створіння має звірячий вигляд з довгими вухами та пазурами. 

Як виглядає домовик? 

Вони дуже кудлаті і обов’язково мають такий же колір волосся як і господаря оселі. Існує повір’я про те, що чим більше кудлатий домовик, тим багатша родина. Одяг його простий: біла або червона сорочка, каптан або сіпун. Але якщо він з’являється у чорній сорочці – чекай на біду. Буває і так, що домовик перевтілюється в будь-якого члена родини та навіть в тварину. Може також з’являтися у вигляді тіні на стіні.

Є відмінність від бісів – домовики не роблять зла, лише можуть іноді пожартувати. Якщо любить господарів, то надає послуги. А відчувши чиюсь смерть, починає грюкати дверима, вити, так він попереджає про лихо.

Не слід забувати при переїзді з одного будинку до іншого кликати із собою домовика. Взявши хліб і сіль, і в останню ніч у старому будинку, запросити домовика на нове місто.

Чи є домовик у вас в оселі

Аби дізнатися чи є домовик у вас в оселі, треба залишитися вдома одному, без тварин та вимкнути усі пристрої. Візьміть 3 олівця та 3 папери, обгорніть олівці в папер та покладіть їх на стіл. Промовте: «Домовик, якщо ти тут є – розверни один олівець». Вийдіть з кімнати, зачекайте 10 хвилин і перевірте. Якщо олівець змінив своє положення – домовий присутній. Якщо нічого не сталося можете повторити ще декілька разів. 

Другий спосіб: напишіть на маленькому листочку: «Я господар». Зверху поставте кружку з водою та залиште це на ніч на кухні. Якщо домовик є у вас вдома, прочитавши це він дуже обуриться, почне бити посуд, заважати вам спати, може навіть настільки образитися, що почне скидувати членів родини з ліжка. Важливо не боятися і бути до цього готовим. Можливо вам попався спокійний домовий тоді він може просто почати ховати речі.

Також багато вам розкаже поведінка вашого домашнього улюбленця. Якщо тваринка постійно бігає по квартирі наче грається з кимось, або довго дивиться в одну точку то скоріш за все баче вона саме домовика.

Як дізнатися його відношення до господаря

Якщо домовик відноситься до господаря погано, ось що він може робити:

  • б’є посуд;
  • ховає речі;
  • робить так, щоб гості не хотіли ходити до вас;
  • не дає вам спати;
  • часто душить вас вночі;
  • шумить;
  • вмикає і вимикає світло;
  • якщо у вас кіт – в нього часто стає вовна дибом;
  • б’є дзеркало;
  • ляскаються двері.

Причин дуже багато, чому домовик може бути обуреним на вас, але основні – це постійний безлад, сімейні сварки, адже після них залишаються енергетичний бруд, у якому пачкається домовик, поганий спосіб життя господаря, постійні гості, які шумно себе поводять, погане відношення господаря до свого домашнього улюбленця.

Але його відношення до вас може бути і хорошим, як це зрозуміти?

  • знаходите останнім часом багато речей, які давно загубили;
  • тваринка наче з кимось грається;
  • гості кажуть вам про гарну атмосферу дома;
  • оберігає ваш сон (гарно спите та висипаєтесь);
  • може будити вас замість будильника, якщо знає, що він не спрацював або ви не прокинулися від нього;
  • немає тарганів або мишей (якщо раніше були).

Як задобрити домовика, що домовик любить їсти

Бути з домовиком в гарних стосунках дуже важливо, від цього залежить ваша атмосфера у будинку та ваш настрій.

Отже ось декілька порад, як правильно пригостити та подружитися з домовиком:

  • налийте на ніч в склянку молока з печивом та покладіть у високе темне місце ( взагалі це загадкове створіння любить все солодке, можете ще покласти йому цукерки або мед, зрозуміло, що вони залишаться недоторканим, адже для нього важлива сама енергія та ваша увага до нього) Також промовте: «Цур зі мною, а ти домовий стій. Миритися будем і дружити. Ти мені допомагати, а я тебе годувати»;
  • покладіть маленькі іграшки у непомітний куточок;
  • розмовляйте з ним час від часу, розказуйте як пройшов ваш день;
  • дякуйте йому, якщо він розбудив вас і ви не запізнились або коли знайшли загублену річ.

Народні прикмети про домовика

  1. Якщо впав столовий прибор – домовик попереджає про гостей. Виделка або ніж – прийде чоловік. Ложка – жінка. До речі, домовики захищають дім від поганих гостей. Якщо у вашого гостя випав з рук кухонний предмет він попереджає, що появлення цієї людини у вашому будинку не обіцяє нічого хорошого. А також, ‘якщо після гостя пропала якась річ – не звинувачуйте одразу його, можливо домовик хоче вас посварити.
  2. Часто буває так, що домовик може забирати у вас речі на невідомий термін. Скажіть 3 рази: «Домовик, домовик – пограй та віддай», якщо це дійсно він забрав – незабаром ви знайдете цю річ.
  3. Чого приходить домовик? Якщо вночі до вас прийшов домовик важливо відрізнити: чи це він вас міцно обіймав чи душив. Якщо його прихід був схожим на обійми це означає про його хороше ставлення до вас, допомогу при хворобі або попередження про щось погане. Але якщо вам було складно дихати та ви відчували негатив від його приходу – можливо ви його чимось образили, або йому не сподобався гість, якого ви запросили до оселі.
  4. Лоскоче вночі або ви часто чіпляєтесь одягом за ручки дверей – це хороший знак, таким чином домовик показує вам свою доброзичливість та хоче з вами трохи погратися.
Оцініть статтю
3
1
Поширити
Коментарі

Зараз читають
Як правильно бігати на біговій доріжці
Переглядів: 522
Чим можна годувати птахів взимку
Переглядів: 676
Где в Киеве самая вкусная шаурма: рейтинг, список, отзывы . Топ-5 вкуснейших шаурмяшных Киева
Переглядів: 281
Цікаві факти про банани: де ростуть, як вирощують та багато іншого
Переглядів: 154
Кухня у хрущовці: дизайн інтер’єру, ідеї ремонту
Переглядів: 1558
Рейтинг міст
1
Чернігів
85 / 100
2
Львів
84 / 100
3
Вінниця
83 / 100
4
Харків
82 / 100
5
Чернівці
79 / 100
6
Тернопіль
79 / 100
7
Київ
78 / 100
8
Полтава
72 / 100
9
Житомир
72 / 100
10
Запоріжжя
72 / 100
11
Рівне
70 / 100
12
Луцьк
69 / 100
13
Кропивницький
69 / 100
14
Миколаїв
69 / 100
15
Хмельницький
67 / 100
16
Дніпро
63 / 100
17
Одеса
60 / 100
Нові записи
Як обрати шафу в квартиру – 5 корисних порад
Переглядів: 130
Готові модульні будинки від Nordi House
Переглядів: 154
5 причин купити клей для плитки в Фенікс центрі
Переглядів: 143
Ethereum ETF: шлях до інвестування для новачків та досвідчених трейдерів
Переглядів: 177
Трансформація міських просторів за допомогою модульних технологій
Переглядів: 196