Безпечне місце у квартирі: де сховатися під час повітряної тривоги

Автор: Євгенія Кондраш
Категорія: Лайфхаки та поради;
10.01.2023;
396;
хв читання
Безпечне місце у квартирі: де сховатися під час повітряної тривоги
Зміст:

Протягом вже 9 місяців українці періодично стикаються з масовими атаками ворога на Україну. У деяких прифронтових містах тривога може не вщухати декілька днів.

Найкращим захистом під час обстрілів та бомбардувань звичайно слугують спеціально обладнанні укриття, але, на жаль, не у всіх є можливість і час добратись до них. 

Тож залишаючись вдома, слід знати й пам’ятати, де і як можна безпечно перечекати напад ворога?

Де сховатись у квартирі?

Найважливіше, що слід зробити якщо ви вирішите перечекати тривогу вдома – знайти та підготувати безпечне місце у своїй квартирі.

Всі ми пам’ятаємо правило “двох стін”, яким всі активно користуються скоріш за все неправильно.

Захист “двох” стін, насправді передбачає собою сховок з трьох ступенів укриття:

 • зовнішня стіна, яка захистить вас від “удару”;
 • внутрішня стіна, яка слугуватиме бар’єром від уламків;
 • та стіна за вами, яка точно вистоїть обстріл.

Тобто по факту, вам потрібно сховатись між трьома стінами, перші дві візьмуть на себе основний удар, а третя повинна межувати з сусідніми квартирами. Вона стане вашою умовною опорою. Обов’язково слід уникати кутових приміщень, які стикаються з вулицею. 

Чудовим місцем, яке може мати всі ці якості, може слугувати коридор або тамбур. Варто не забувати про те, що вам обов’язково слід уникати скляних поверхонь на дверях та шафах. Само собою слід зняти всі дзеркала та дверцята зі скляними вставками. Всі ці гострі речі, так само як і вікна будуть слугувати додатковою небезпекою для вас.

Чи безпечно у ванній кімнаті під час тривоги?

“Найбезпечніше місце для сховку – ванна”, – цю фразу можна було почути від кожного третього. Та чи так це? І так, і ні.

Якщо ванна кімната знаходиться всередині квартири, тобто захищена правилом “трьох стін”, як зазначалось, вона дійсно може слугувати безпечним сховком, але за умови що там:

 • не буде газового або будь-якого іншого котла,
 • ви сховаєте та приберете всі скляні та дзеркальні поверхні,
 • кімната буде не повністю покрита плиткою.

Насправді останній пункт і є основною причиною стурбованості експертів. При вибуху або потраплянню снаряду, плитка може бути пошкоджена і уламками задіне тих, хто там ховається. Одначе, ванна – одне з досить безпечних місць, яка дійсно може буде вашим шансом пережити обвал або що. 

Чи є безпечне місце в панельному будинку?

На жаль, панельний будинок це найменш безпечне місце для сховку. Ні під час бомбардування, ні під час звичайних атак, навряд чи вам дозволить безпечно пережити атаку.

Найкращим захистом слугують цегляні та каркасні споруди, панельний же будинок має дуже тонкі стіни, без певної опори. Тож навіть правило “трьох стін” вас не врятує. Адже скоріш за все стіни просто складуться при ударі, наче доміно або картковий будинок.

Панельний будинок можна порівняти з пап’є-маше, воно не може слугувати для вас надійною фортецею. Тож краще заздалегідь знайти найближче укриття поблизу.

Які найбезпечніші поверхи у багатоповерхівках? 

Багатоповерхівки – це дійсно досить небезпечна споруда. Якщо говорити про бомбардування, то верхні поверхи будуть в надзвичайній зоні ризику. Навіть збиті снаряди будуть слугувати надзвичайною загрозою.

Однак, і перші три поверхи не стануть безпечним прихистком під час обстрілів, адже вони знаходяться на оптимальному для потрапляння снарядів рівні. А під час бомбардування, вони можуть обвалитись і хоч з нижчих поверхів легко вистрибнути з вікна або балкону, перебуваючи в підвалі вас просто завалить.

Та все ж, цегляні та відносно нові споруди з металевим каркасом, справді можуть вистояти. Якщо обирати проміжні поверхи, правило декількох стін може врятувати вам життя, навіть у випадку обвалів. 

Де знайти укриття в багатоквартирних будинках?

Як вже зазначалось, підвал це не найкращий варіант для укриття, оскільки шанс бути заваленим під час обвалу, досить високий.

Якщо обдумувати місце укриття, потрібно обов’язково врахувати такі пункти:

 • як мінімум два виходи, щоб вибратись у разі блокування одного з них,
 • відсутність вікон,
 • правило декількох стін,
 • чудова провідність кисню у сховок.

Сходи та сходові клітини, це досить небезпечний варіант. У нових будівлях його не варто вважати безпечним місцем, оскільки при обвалі його швидше за все завалить першим.

Щодо ліфтів? Сам ліфт – це не найкраще місце для сховку. Застрягти там – найгірший ваш сценарій. Але сама ніша біля ліфту, може слугувати як опорна стіна і захистити вас під час обвалу, адже сам каркас ліфта досить міцний.

У новобудовах вже присутні підземні паркування і як зазначають експерти, це досить хороший варіант для сховку:

 • паркування в новобудовах досить стійкі, через бетонні плити та каркас,
 • зазвичай там присутні декілька виходів,
 • хороше постачання кисню,
 • великий простір.

Отже, у підсумку можу зазначити, що безпечно перечекати повітряну тривогу в квартирі абсолютно можливо. Варто врахувати всі можливі за і проти, бути дуже уважним і обачним. Та ні в якому разі не нехтувати рекомендаціями ДСНС.

Оцініть статтю
0
0
Поширити
Коментарі

Нові записи
Енергоефективність ПВХ вікон: зниження тепловтрат та економія коштів
Переглядів: 106
Чим зайняти дітей на природі
Переглядів: 96
Чим відрізняється парфумована вода від туалетної води
Переглядів: 151
Як прикрасити кімнату до літа
Переглядів: 123
Як зробити холодильник на природу своїми руками
Переглядів: 133
Міста
➡️ Вишневе
➡️ Вінниця
➡️ Дніпро
➡️ Житомир
➡️ Запоріжжя
➡️ Київ
➡️ Кропивницький
➡️ Луцьк
➡️ Львів
➡️ Миколаїв
➡️ Одеса
➡️ Полтава
➡️ Рівне
➡️ Софіївська Борщагівка
➡️ Тернопіль
➡️ Харків
➡️ Хмельницький
➡️ Чернівці
➡️ Чернігів