Як вийти з тривоги та почати жити

Автор: Катерина Карпуніна
Категорія: Лайфхаки та поради;
30.01.2023;
1454;
хв читання
Як вийти з тривоги та почати жити
Зміст:

Радість, страх, сум, спокій, здивування та ще безліч почуттів та емоцій охоплюють нас кожного дня. Ми відчуваємо вдячність за гарне слово чи подарунок, злість, якщо нас щось дратує або спокій, коли лежимо у своєму ліжечку. Ці відчуття з різними відтінками реагують на ситуації, які трапляються день за днем. Найчастіше, наша реакція однакова, але вона також залежить і від людей, діалогу, погоди або найважливішого – наших ДУМОК.

Що нас насправді тривожить?

Неспокій виникає тоді, коли немає яскравої картинки майбутнього. Якщо людина завжди думає тільки про погане і не бачить нічого прекрасного поряд, то думки час від часу тривожать її сни, буденні справи та дають тремтіння в тілі. 

Тривога може бути:

  1. За майбутнє, яке ще не настало. (Людина метушиться все скоріше досягти мети, постійно думає про час, тривожитися з будь-якого приводу, її візуалізація в голові не збігається з тим, що відбувається насправді);
  2. За теперішній час. (Особистість бачить лише негаразди у своєму житті. Їй не подобається спілкування з людьми, її зовнішність, буденність та страх за те, що зараз відбувається щось погане);
  3. За минуле, яке хочеться змінити чи повернути назад. (Людина незадоволена сьогоденням, і вона винить себе і все навколо за неправильний вибір в житті. Кожного дня це прояснюється у голові і здається, що колись було краще)

Що робити, якщо голова та тіло в тривозі?

Усі тривоги йдуть від думок, і це факт. Спочатку – думка, далі – емоція, після неї – відчуття в тілі. Якщо в людини кількість депресивних думок більша за позитивні, то зрозуміло, що мозок шукає з усіх лише депресивні. А вони своєю чергою ведуть до тремтіння в тілі та панічних атак. Як же добре жити, коли в тобі немає страхів, метушні та тривоги за чимось, згодні?

Отже, ЯК СЕБЕ ВРЯТУВАТИ?

Почнемо з легкого!

  1. Виписуйте свої думки на папері. Неважливо вони погані чи прекрасні, пишіть кожного дня: зранку і ввечері, прописуйте кожну деталь.
  2. Знайдіть спокійну людину, яка може вас вислухати, вам не потрібні поради, просто скажіть все, що наболіло.
  3. Дихайте! Глибоко, вдих на 8 секунд і видих на 8 секунд. Це допоможе розслабити тіло.
  4. Як це б банально не звучало, але поприбирайте у квартирі, це допоможе абстрагувати думки й прибрати мотлох.
  5. Сходіть в теплий душ.
  6. Коли думки заплутані, то можна відповідати собі на питання. Цікаво, що найчастіше ми лякаємося своїх питань в голові: «А якщо в мене не вийде?», «А якщо все втрачено?», «А що тепер робити?». Ці питання лише деструктивно вводять нас в оману, краще відповідайте на такі:
  • Що допоможе мені зараз бути в настрої?
  • Що допомагало мені в минулому заспокоїтися?
  • Як мені вирішити ситуацію тут і зараз?
  1. Спробуйте масаж або фізкультуру, після цього тіло позбудеться напруження та гормону ендорфіну стане більше.

Як позитивне мислення починає нове життя?

Позитив – це радість, щастя, любов, краса та лише найкращі емоції в житті, це уявлення найяскравішого моменту життя, згадування лише хороших спогадів та бачення усього прекрасного в людях, в собі та в ситуаціях. 

Знаходити щастя в дрібницях та вірити лише в найкраще в перші дні здаватиметься складністю, але на майбутнє це зробить з вас найпозитивнішу людину. Спробуйте контролювати сьогоднішні думки. Кажіть собі в голові все гарне, наприклад, замість «Як мене бісить початок цього дня!», скажи з посмішкою: «Який цікавий сьогодні день, дощик допомагає рослинам та очищує землю. Дякую за цей день!». Або замість «І навіщо я йшла годину пішки, тільки час втратила», скажи: «Як же круто я пройшла цілу годину і не втомилася. Це було класне кардіотренування на вулиці!». Кожна думка сприяє появленню нової, а за нею ваші емоції змінюються, ваш погляд спокійніше, ваша поведінка легша, а історія життя складається так, як хочете саме ви!

Як НАПОЗИТИВИТИ себе?

Як цікаво, що накручувати собі погані думки легко, а позитив накручувати чомусь не виходить. За своєю суттю, людину оберігають її думки, аби не впасти в халепу, бути обережним. Але якщо ви захлинаєтесь в страху та тривозі, треба пливти на берег і очікувати найкраще з усього прекрасного.

Отже, як накручувати себе на щасливе майбутнє?

  • Напишіть 10 позитивних думок з голови, що можуть сьогодні збутися.
  • Уявіть, що ви перемагаєте, ви усміхнені, ваші друзі вірні, а ваша сім’я здорова.
  • Вливайте у свій мозок думки: «Моє минуле позаду, я створюю майбутнє зараз. У мене є ще багато часу, я впораюсь. Я насолоджуюсь цією хвилиною життя. Я красивий, щедрий, добрий. Кому я можу сьогодні допомогти? Треба подзвонити друзям і привітати з сьогоднішнім днем. Для мене відкриті всі дороги. Я починаю з того, що є і там, де знаходжуся!»
  • З кожним вдихом повторюйте «Я вдихаю енергію і видихаю втому!»

І як би банально ви не думали про «позитивний позитив» це працює, просто повірте в себе і свою силу. У вас є ПОЗИТИВ. Ви народжений для того, аби насолоджуватися!

Оцініть статтю
0
0
Поширити
Коментарі

Зараз читають
15 цікавих фактів про Червону шапочку
Переглядів: 576
Як поставити знак ~ приблизно на клавіатурі?
Переглядів: 360
АВР: Простий та Ефективний Спосіб Забезпечення Неперервності Енергопостачання
Переглядів: 560
Рецепти маринованих помідорів з базиліком на зиму
Переглядів: 195
Гелеві акумулятори для сонячних систем та їх особливості
Переглядів: 593
Рейтинг міст
1
Чернігів
85 / 100
2
Львів
84 / 100
3
Вінниця
83 / 100
4
Харків
82 / 100
5
Чернівці
79 / 100
6
Тернопіль
79 / 100
7
Київ
78 / 100
8
Полтава
72 / 100
9
Житомир
72 / 100
10
Запоріжжя
72 / 100
11
Рівне
70 / 100
12
Луцьк
69 / 100
13
Кропивницький
69 / 100
14
Миколаїв
69 / 100
15
Хмельницький
67 / 100
16
Дніпро
63 / 100
17
Одеса
60 / 100
Нові записи
Що таке клей герметик і його основні властивості
Переглядів: 69
Сонник: до чого сниться свиня: 15 різних значень сну
Переглядів: 176
Що таке нетворкінг
Переглядів: 115
Навушники JBL: поєднання інновацій та якості звуку
Переглядів: 122
Що означає ім’я Кіра
Переглядів: 115