Як швидко заснути. Поради, що допоможуть легко поринути в сон

Автор: Анастасія Апихтіна
Категорія: Лайфхаки та поради;
21.12.2022;
720;
хв читання
Як швидко заснути. Поради, що допоможуть легко поринути в сон
Зміст:

Сон відіграє набагато важливішу роль в житті людини, ніж ви можете собі уявити. Навчання, робота, стрес часто змушують нехтувати сном. Це призводить до того, що недосипання стає звичкою – не менш шкідливою за куріння чи вживання алкоголю.

Організм дорослої людини потребує в середньому 8-9 годин сну, але більшість витрачає на сон лише близько 6 годин. Чимало людей нашого часу страждають на безсоння, що має негативний вплив як на саму людину, так і на соціум загалом. Через нестачу сну погіршується реакція та увага, це дуже часто стає причиною дорожньо-транспортних пригод. Також знижується здатність до запам’ятовування й комунікації, натомість підвищується шанс розвитку серцево-судинних хвороб та депресії.

Сон – це не просто відпочинок, а важливий чинник нашого здоров’я. Проте що робити, якщо попри зусилля так і не вдається налагодити свій режим сну? Ось вам декілька порад, які спроможні допомогти позбутися безсонних ночей.

Не думайте

Найпоширеніша причина, чому ви не можете заснути – це думки. Багато хто має за звичку помріяти перед сном, глибоко обміркувати якусь тему або ж не може позбутися нав’язливих думок стосовно власного життя. 

Звичайно, контролювати думки дуже нелегко, адже вони зазвичай приходять спонтанно. Але для швидкого засинання варто спробувати очистити свій мозок. 

  • Зосередьтеся на диханні. Щоб не надавати багато уваги думкам, треба перемкнути її на щось інше, наприклад – на тіло. Дуже ефективною є вправа «4-7-8»: вдихайте через ніс, подумки рахуючи до чотирьох → затримайте дихання, рахуючи до семи → видихайте через рот, рахуючи до восьми. Ця методика сповільнює серцебиття, відвертає від думок та заспокоює.
  • Рахуйте більше. Якщо ви розумієте, що знову і знову провалюєтеся в думки, спробуйте направити їх у певний бік. Підрахунок – як один із варіантів, адже він не потребує багато енергії. Постукуйте вказівним пальцем по ковдрі й рахуйте постукування; ведіть зворотний відлік від тисячі. Згодом ви помітите, як числа в голові почнуть розсіюватися – це означає, що процес засинання розпочато.
  • Запишіть усе на папері. Коли ситуація з нав’язливими думками геть безнадійна – дайте їм волю. Встаньте з ліжка і запишіть на папері все, що вас турбує. На наступний день перечитайте записи й виділіть пів години на те, щоб усе як слід обміркувати. Тоді вночі буде менше причин знову повертатися до цих роздумів.

Розслабте м’язи

Ляжте у зручну позу та почніть поступово розслабляти кожну з частин тіла: почніть з повік і закінчіть пальцями на ногах. Не надто звертайте увагу на незручності, які можуть раптово виникнути: засвербить ніс чи почне тиснути край подушки, – ігноруйте ці дрібниці та не дайте їм завадити вам заснути. 

Спокійна музика, шуми, саблімінали

Створіть особистий плейлист, призначений для комфортного сну. Заспокійливі треки, приємні мелодії, шуми дощу, лісу, багаття. Наприклад, британці радять слухати пісні гурту Coldplay перед сном, також популярними під час засинання є треки виконавців Ed Sheeran, The Weeknd та Sam Smith. 

Ефективними є саблімінали – афірмації, приховані за доріжкою музики. Вони спрямовані на підсвідомий вплив і здатні полегшити засинання та покращити якість сну.

Гарячий душ

Він не тільки знижує стрес та розслабляє м’язи, а й допомагає швидко поринути в сон: після душу тіло починає охолоджуватися, чим дає сигнал мозку, що вже час спати. Проте варто пам’ятати, що температура води не має спричиняти дискомфорт і шкодити здоров’ю: вона не повинна перевищувати 48 °C.

Провітріть кімнату

Протягом дня в кімнаті накопичується пил та зайва волога, що здатні викликати безсоння. Тому провітрювати кімнату варто близько двох разів на день по 20 хвилин. Це допоможе й підтримувати відносно прохолодну температуру в приміщенні, при якій набагато легше вдається заснути.

Уникайте кофеїну, м’яти та важкої вечері

Нікому не секрет, що кава збуджує нервову систему, тому вживати її перед сном – не найкраща ідея. Натомість можна випити чай з липи чи ромашки, який, навпаки, розслабляє та заспокоює.

Якщо у вас м’ятна зубна паста, бажано чистити зуби за 2-3 години до сну. Адже м’ята має стимулювальні властивості, які ускладнюють засинання.

Занадто насичена вечеря теж дуже шкодить якості вашого сну. Втім, на голодний шлунок теж не варто лягати спати. Оптимальним варіантом буде повечеряти за 3-4 години до того, як підете до ліжка.

Спостерігайте за собою

Люди – індивідуальні, у кожного з нас є багато особливостей, відповідно існують і лайфхаки, які діятимуть виключно на вас. Слідкуйте за своїм станом, згадайте ночі, коли вам вдавалося легко заснути – що було для них спільне? Можливо, ви краще засинаєте, коли не вкриваєте ковдрою ступні або коли в кімнаті є тьмяне світло. 

Спробуйте вищезгадані поради та зробіть особисті висновки. Якщо ж безсоння стає хронічним – обов’язково зверніться до лікаря.

Оцініть статтю
0
0
Поширити
Коментарі

Зараз читають
Сонячні панелі для дому – що потрібно знати
Переглядів: 566
Каталог кімнатних рослин: фото з назвами 
Переглядів: 233
Дизайн інтер’єру у Києві: як вибрати компанію
Переглядів: 275
Що приготувати їсти з нічого: 15 креативних ідей для економії на продуктах
Переглядів: 360
Чим шкідлива кава
Переглядів: 559
Рейтинг міст
1
Чернігів
85 / 100
2
Львів
84 / 100
3
Вінниця
83 / 100
4
Харків
82 / 100
5
Чернівці
79 / 100
6
Тернопіль
79 / 100
7
Київ
78 / 100
8
Полтава
72 / 100
9
Житомир
72 / 100
10
Запоріжжя
72 / 100
11
Рівне
70 / 100
12
Луцьк
69 / 100
13
Кропивницький
69 / 100
14
Миколаїв
69 / 100
15
Хмельницький
67 / 100
16
Дніпро
63 / 100
17
Одеса
60 / 100
Нові записи
Допомога українській армії від онлайн казино Слотс Сіті
Переглядів: 76
Алла: що означає це ім’я?
Переглядів: 123
5 причин обрати вінілову підлогу
Переглядів: 147
Римські цифри: від 1 до 100
Переглядів: 139
Як виглядають сліди лисиці та чим вони особливі
Переглядів: 105