Як обставити квартиру так, щоб можна було здавати її в оренду з меблями і, насамперед, швидко знайти орендаря? Ось 5 “ключових порад”, які дадуть вам змогу успішно обставити свою квартиру для здачі в оренду.
1. ШУКАЙТЕ НАСАМПЕРЕД “ФУНКЦІОНАЛЬНІСТЬ”
Усе у вашій мебльованій квартирі має бути функціональним, щоб її можна було легко здати в оренду:
- Забезпечте достатньо місця для зберігання речей, щоб ваші мешканці могли повністю звільнити валізи і як слід облаштуватися під час свого перебування.
- Складіть інструкцію для вашої мебльованої квартири (розташування електролічильника, водопроводу, номер телефону екстреної служби тощо).
- Обирайте стандартний посуд, щоб його можна було легко замінити в разі поломки та щоб уникнути непоєднуваного набору посуду.
- Обирайте легку у догляді домашню білизну, яку можна прати за високих температур і, можливо, з відбілювачем.
- Захищайте ліжка нижніми простирадлами, а подушки – нижніми наволочками, щоб матраци та подушки залишалися чистими.
- Зберіть усі інструкції з використання побутової техніки та послуг, які пропонуються в мебльованій квартирі (як правило, кількома мовами).
2. БЕЗПЕКА
Будьте пильні щодо безпеки, пропонованої мебльованою квартирою
Ви маєте переконатися, що меблі та обладнання у вашій мебльованій квартирі не становлять очевидного ризику для фізичної безпеки ваших мешканців. Очевидно, що все передбачити нереально: якщо ваш орендар поріжеться кухонним ножем або послизнеться, вилазячи з ванни, вас не можна притягнути до відповідальності.
З іншого боку, ви можете нести відповідальність, якщо ваш квартиронаймач зазнав травми через відсутність технічного обслуговування з вашого боку або недостатню безпеку в оздобленні вашої мебльованої квартири (наприклад, невстановлення індивідуальної утримувальної системи, яка обов’язкова для високого ліжка).
Тому необхідно регулярно підтримувати меблі та обладнання в мебльованій квартирі та періодично оновлювати їх.
3. МАСИВНІ МЕБЛІ, ЩО НЕ МАЮТЬ ЕМОЦІЙНОЇ ЦІННОСТІ
Через високу плинність мешканців меблі в мебльованій квартирі пошкоджуються відносно швидко. Тому важливо купувати досить міцні меблі й уникати меблів або предметів із високою фінансовою або сентиментальною цінністю.
4. ГАРМОНІЙНО ОБСТАВЛЕНА ОРЕНДОВАНА КВАРТИРА
Однорідність меблів має велике значення. Майбутній орендар буде більш схильний винайняти квартиру, в якій меблі відповідають, а не є непоєднуваними та позбавленими стилю. Оскільки пропозиція зростає, ретельність меблювання вашої мебльованої квартири може мати значення (навіть для студентів).
Так само орендар уважно ставитиметься до ретельного оформлення. Якщо мебльована квартира не має бути захаращеною, то й орендар не повинен почуватися порожнім під час її відвідин. Тому необхідно подбати про оформлення вашої мебльованої орендованої квартири (рами, дзеркала, предмети декору, лампи тощо), особливо якщо її буде представлено в Інтернеті на будь-яких майданчиках.
Йдеться не про вкладення великих сум грошей, а просто про те, щоб зробити квартиру більш затишною і приємною. Якість меблів та оздоблення, безумовно, впливає на вартість оренди вашої мебльованої квартири. На практиці ми бачимо, що студія, обставлена новими меблями, які підходять за стилем, може бути орендована щонайменше на 20% дорожче, ніж студія, обставлена меблями з вторсировини.
5. ВИБІР ПОБУТОВОЇ ТЕХНІКИ ДЛЯ ВАШОЇ МЕБЛЬОВАНОЇ ОРЕНДОВАНОЇ КВАРТИРИ
Вибір побутової техніки також важливий. Ви завжди маєте думати про мешканця, який нею користуватиметься, і віддавати перевагу максимально простим режимам роботи: слід уникати занадто складних приладів.
Що стосується терміну служби побутової техніки, то нині він становить від 5 до 7 років. Тому рекомендується оформити розширену гарантію.