Як рано вставати

Автор: Ангеліна Швець
Категорія: Лайфхаки та поради;
25.01.2023;
188;
Як рано вставати
Зміст:

Людей прийнято ділити на жайворонків і сов, перші легко прокидаються рано вранці і готові бігти у справах, другі ж люблять пізно лягати і довго прокидатися вранці. Часто сови переконані, що неможливо змінити свій біологічний годинник і легко вставати рано вранці. Але якщо у вас є мета та необхідність змінити звичний графік, то все обов’язково вийде. Ми підготували інструкцію, за допомогою якої ви зможете навчитися прокидатися рано-вранці. 

Перед тим, як ви вирішили змінити режим дня, необхідно проаналізувати свій розпорядок дня: у скільки починається робота або навчання, які обов’язки по дому ви виконуєте, скільки часу проводите з сім’єю та друзями. Наприклад, якщо ви працюєте до 10 години вечора, то вам буде складно вставати о 5 ранку, ви просто не зможете потім продуктивно працювати. Коли ви зрозумієте, о котрій вам потрібно прокидатися, то можна приступати до наступних кроків:

Визчачення мети

Бажання вставати рано не може виникнути нізвідки, завжди є вагома причина.  Наприклад, ви вирішили почати вести здоровий спосіб життя, правильно харчуватися та налагодити свій режим дня. Спочатку, коли ви почнете змінювати свій графік, організм буде перебудовуватися, ви будете більше втомлюватися, знизиться ваша ефективність. Щоб не здатися на самому старті і не повернутись до звичного режиму, потрібно прописати цілі. Саме чітко поставлені цілі мотивують нас, вони допоможуть продерти очі о 6-й ранку, незважаючи на те, як би вам не хотілося сильно спати. Також до мети потрібно прописати завдання, виконуючи які ви зможете крок за кроком дійти до результату.

Підготовка до сну

Для того, щоб прокинутися рано і відчувати себе бадьорим, необхідно підготуватися з вечора. Перше, що варто зробити, це відкласти усі гаджети за 1 годину до сну.  Яскравий екран смартфона, планшета чи ноутбука погіршує якість сну та швидкість засинання. Обов’язково проаналізуйте день що минув і продумайте план дій на завтра, це допоможе спокійно заснути і не турбуватися про проблеми. Почитайте перед сном, адже книги чудово розслаблюють та допомагають швидше заснути.

Якість сну

Напевно з вами було таке, коли ви лягали спати у звичайний час, але вранці прокидалися пом’ятими та втомленими. На якість сну впливає не тільки зручне ліжко та ковдра, але й інші фактори. Наприклад, якщо ви вип’єте каву за 4-5 годин до сну, навряд чи зможете заснути в належний час. Якщо ви їсте перед сном, то організму доведеться перетравлювати їжу всю ніч замість того, щоб відпочивати. Також не рекомендується займатися спортом за 3 години до сну. Намагайтеся лягати і прокидатися одночасно.

Підходи до зміни режиму

Існує два дієві підходи, які допоможуть змінити режим:

  1. Вставати відразу у запланований час.
  2. Поступово змінювати час пробудження.

Під час першого способу будьте готові до того, що ви станете сильно втомлюватися спочатку, зате зможете швидше перейти в новий графік. 

Другий спосіб. Почати прокидатися спочатку на 15 хвилин раніше, потім на 20, 30 і так, поки не досягнете мети. Цей спосіб займе більше часу, але організму простіше адаптуватися до змін.

Маємо надію, що поради вам допоможуть та ваш режим налагодиться. Надобраніч!

Коментарі

Нові записи
Що зробити, щоб приснився сон
Переглядів: 121
Ідеї подарунків до Дня Святого Валентина
Переглядів: 117
Які бувають стилі кухні
Переглядів: 112
Зелена кухня: дизайн інтер’єру, ідеї ремонту
Переглядів: 113
Виробництво меблів від Меблі-Сервіс
Переглядів: 88
Міста
➡️ Вишневе
➡️ Вінниця
➡️ Дніпро
➡️ Житомир
➡️ Запоріжжя
➡️ Київ
➡️ Кропивницький
➡️ Луцьк
➡️ Львів
➡️ Миколаїв
➡️ Одеса
➡️ Полтава
➡️ Рівне
➡️ Софіївська Борщагівка
➡️ Тернопіль
➡️ Харків
➡️ Хмельницький
➡️ Чернівці
➡️ Чернігів