Що таке графітове мастило і де воно застосовується?

Автор: Антон Добролюбов
Категорія: Новини партнерів;
10.01.2023;
871;
хв читання
Що таке графітове мастило і де воно застосовується?
Зміст:

В інтернет магазині радіодеталей в Україні Еlectronoff ви можете купити буквально все потрібне для електроніки та радіодеталей, особливо якщо вас цікавить графітове мастило. Про нього і піде мова в сьогоднішній статті.

ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ ГРАФІТОВОГО МАСТИЛА

Достеменно невідомо, хто першим почав використовувати графіт як спосіб змащення. Вважається, що історія бере початок з XVIII століття, вже тоді графіт застосовували для безшумної роботи різних механізмів. На той момент графітове мастило було досить поширеним, проте справжньої популярності воно набуло під час інтенсивного розвитку машинобудування. Це не дивно, адже найчастіше це мастило використовують саме під час змащування деталей автомобілів. Також широко воно використовується в інших видах промисловості та ядерній енергетиці.

Виробництво графітового мастила – це доволі простий процес. Графітове мастило виготовляють із нафтової олії шляхом її загустіння за допомогою спеціального кальцієвого мила. Після того, як нафтова олива загусла, в неї додають графіт. Після цього нехитрого процесу і виходить графітове мастило.

Якщо говорити щодо кольору, графітове мастило доволі не презентабельне, воно може бути починаючи від світло-коричневого і закінчуючи найтемнішими відтінками.

ЧОМУ ГРАФІТОВЕ МАСТИЛО ТАК ШИРОКО ПОШИРЕНЕ?

Вся сіль у тому, що графіт досить специфічний матеріал. Молекули між собою мають дуже “млявий” зв’язок, зате утворюють міцний зв’язок з різними металами. Завдяки цим унікальним властивостям, нанесення мастильного матеріалу на металеву поверхню створює тонку стрічку, і ця стрічка має здатність не тільки витримувати міцну вагу ваги, а й дуже довго не стиратися.

А якщо через вплив температури або величезних навантажень плівка пропадає, то графіт залишається і продовжує служити ще дуже довго. Цей матеріал не так просто знищити, і плавитися він може тільки за великих температур.

Завдяки цим усім якостям графіт дуже довго служить, що навіть після знищення плівки він залишається хорошим аналогом будь-якого сухого мастила.

ДЕ ВИКОРИСТОВУЮТЬ ГРАФІТОВЕ МАСТИЛО?

Завдяки своїм унікальним властивостям графітове мастило користується великою популярністю, нижче ми розберемо найпопулярніші з них:

  1. Машини. Одна з найпопулярніших сфер використання. Графітове мастило використовується в ресорах (для зниження тертя), систему гальмування. Варто розуміти, що графітове мастило чудово вберігає деталі машини від швидкого зносу, що збільшує термін експлуатації.
  2. Акумулятори. Через те, що графіт має високу електропровідність, цим мастилом змащують клеми від акумулятора, що захищає їх від корозії і при цьому не робить великого опору.
  3. Змащування будь-яких металевих з’єднань, що зробило графітове мастило таким популярним. З її допомогою змащують: ланцюги, дверні петлі, замки.

ДЕ НЕ МОЖНА ЗАСТОСОВУВАТИ ГРАФІТОВЕ МАСТИЛО?

Незважаючи на всю універсальність графіту і його унікальні якості, є кілька сфер, де не можна застосовувати графіт від слова “зовсім”. Давайте розберемо дещо детальніше:

  • Точні механізми. Графітове мастило категорично забороняється застосовувати під час змащування деталей точних механізмів. Як ми вже говорили раніше, графіт досить складно розплавити, а для змащування його роздрібнюють. Внаслідок чого залишаються великі частинки, а також деякі механічні домішки, які залишаються під час виготовлення мастила. Ці частинки створюють небажане тертя, яке призводить до зносу поверхонь, що труться, які повинні утримуватися в чистоті для точності приладу.
  • “Благородні” метали. Для цього типу металів графітове мастило малоефективне через слабку взаємодію між молекулами.

ЯК ВИКОРИСТОВУВАТИ ГРАФІТОВЕ МАСТИЛО?

Перед використанням графітового мастила будь-яку поверхню необхідно очистити і знежирити. Річ у тім, що якщо поверхню не очистити, то графітове мастило не вступить у реакцію з металом, а це означає, що не буде створено потрібної плівки. Словом, якщо ви хочете, щоб графітове мастило робило свою роль, обов’язково очищайте поверхню.

НАЙКРАЩІ МАСТИЛА В ІНТЕРНЕТ МАГАЗИНІ ЕLECTRONOFF

“Силіконове мастило купити Київ” досить затребуваний запит в інтернет-магазині радіодеталей та електроніки Еlectronoff, крім силіконового мастила, на сторінках сайту можна придбати: мультиметри, паяльне обладнання, струмові кліщі, вольтметри, стиснене повітря і багато інших товарів, які необхідні для виконання ручної роботи і майстерності. Також звернемо ще раз увагу, Еlectronoff – це не просто звичайнісінький інтернет магазин, це насамперед надійність, якість, висококваліфіковане обслуговування, конкурентні ціни.

Оцініть статтю
0
0
Поширити
Коментарі

Зараз читають
Появление элементов при скролле — Анимация при прокрутке страницы (JavaScript, CSS)
Переглядів: 444
Як привчити кошеня до лотка
Переглядів: 1512
Теніс в Україні: Заробіток, Тренування та Створення Зірок – Відгук Андрія Амірханяна
Переглядів: 650
Де повісити телевізор на кухні: практичні поради та ідеї
Переглядів: 890
Як вибрати пляжний рушник для відпочинку
Переглядів: 250
Рейтинг міст
1
Чернігів
85 / 100
2
Львів
84 / 100
3
Вінниця
83 / 100
4
Харків
82 / 100
5
Чернівці
79 / 100
6
Тернопіль
79 / 100
7
Київ
78 / 100
8
Полтава
72 / 100
9
Житомир
72 / 100
10
Запоріжжя
72 / 100
11
Рівне
70 / 100
12
Луцьк
69 / 100
13
Кропивницький
69 / 100
14
Миколаїв
69 / 100
15
Хмельницький
67 / 100
16
Дніпро
63 / 100
17
Одеса
60 / 100
Нові записи
1976 – рік якої тварини?
Переглядів: 157
Інвестиції в нерухомість Дубая: перспективи та ризики
Переглядів: 106
1981 рік якої тварини за китайським календарем
Переглядів: 175
1985 рік якої тварини за китайським календарем
Переглядів: 136
Меблі з натуральної деревини: Ідеї для вашого інтер’єру
Переглядів: 127