Комікси в різних країнах. Мистецтво мальованої оповідки

Автор: Євгенія Кондраш
Категорія: Цікаве;
24.12.2022;
664;
хв читання
Комікси в різних країнах. Мистецтво мальованої оповідки
Зміст:

Ми любимо читати книги та дивитись фільми, а як можна об’єднати це все разом? Історії про фантастичних створінь, супергероїв, магію, містику і все це в одному журнальчику. Комікси заполонили весь світ і підкорили серця багатьох читачів різного віку. Та чим вони відрізняються в різних країнах? Зокрема європейський стиль та комікси далекого сходу?

Про перші комікси

Повернімось у часі на мільйони років назад, коли ще люди жили в печерах і ілюстрували свої думки та бачення на стінах. Чи можна вважати це першими коміксами? Короткі історії та замальовки полювань та їхнього проведення часу, загалом, чому б і ні, чи не так?

Комікси – це мальовані історії. Чимось нагадує покадрову анімацію. Де персонаж спочатку стоїть біля вікна, а в наступному кадрі він вже вийшов з кімнати, але кадрів того як він йде може не вистачати, саме цим комікс і відрізняється від анімації. Він вам надає саме тільки ключові моменти дії. 

Першим повноцінним коміксом можна вважати “Тигреня і Ведмідь”. Журнал “The San Francisco Examiner” опублікував цю коротеньку оповідку в 1892 році.

А вже в 1895 році вперше вийшов більш повноцінна історія про “Жовтого малюка” та його пригоди. Під авторством Річарда Фелтона Оутколта, якого вважають “батьком американського коміксу”.

Саме тоді й розпочався повільний, але розвиток коміксів. Частіше всього вони прикрашали останні сторінки газет та журналів, та були ні чим більше ніж короткими кумедними замальовками. Заміняли колонку з анекдотами та розважали.

Американські комікси

Все кардинально і безповоротно змінилось у 1920 році, коли розпочалась епоха “Золотої доби коміксів”. Комікс про звичайного робітника Кларка Кента, який насправді приховує неймовірну таємницю – він Супермен.

Саме комікс про Супермена, дав поштовх усій індустрії супергеройських історій. Це вже були не прості кумедні розповіді. В історії була присутня драма, детективи, розслідування.

“Золота доба коміксів” тривала 30 років і за той час встигла сформувати основні напрямки історій:

  • вестерн, тобто Дикий Захід;
  • пригоди супергероїв;
  • про тварин;
  • про війну;
  • псевдоісторичні;
  • любовні;
  • науково-фантастичні.

DC vs MARVEL

Дві найбільш відомі коміксні всесвіти, між якими завжди було так зване суперництво. Питання: “Що краще, Marvel чи DC?” звучало весь час. А яку сторону обереш ти?

Насправді обидва всесвіти подарували нам незабутніх героїв.

   У DC:

  • Захоплива історія темного месника – Бетмена,
  • схибленого злодія Джокера та його помічниці Харлі Квін,
  • непереможного Супермена, єдина слабкість якого – криптоніт,
  • кокетлива Жінка-кішка
  • і ще багато персонажів та жителів Готем сіті. 

   У Marvel:

  • Відомий всім Людина-павук, або ж Пітер Паркер,
  • Люди-Ікс: Росомаха, професор Ксавье…
  • Месники: Металева Людина, Халк, Чорна вдова…
  • Боги: Тор, Локі…
  • і ще неймовірна к-ть цікавих супергероїв.

Ці коміксні всесвіти стали основоположниками жанру і саме від них вже пішли різні інші стилі, як в малюванні, так і написанні сюжету.

Японська манга

Манга – саме таку назву мають комікси в Японії. Свій активний розвиток вони розпочали після Другої Світової Війни, але насправді розвивались ще в XII столітті. Виглядали як невеликі замальовки й мали назву “Веселі картинки з життя птахів та звірів”, автором був буддистський чернець та художник Яку.

У сучасному розумінні, манга – це чорно – білі ілюстрації. Кольоровими є лише деякі вставки та обкладинка. Відомі мангаки, тобто автори манг, випускають окремі томи своїх творів, такобони. Маленькі книжечки в яких зібрано декілька глав історії. 

Чорно-білі вони через те, що перед тим як стати популярними, мангу випускали в велетенських випусках журналу, які мали назву “Додзінсі”. Найвідоміший журнал – “Shonen Jump” та “Shonen magazine” Це збірник в якому присутня неймовірна кількість різних історій. Невідомі автори або ж новачки, мають нагоду спробувати свої сили і виставити свою історію в такому журналі. Якщо читачам вона сподобається, то її скоріш за все почнуть публікувати окремо, а якщо взагалі стане культовим – знімуть аніме.

Велика особливість японських коміксів у способі їх читання. Зазвичай ми читаємо зліва направо, мангу ж потрібно читати навпаки – справа наліво. Це уособлено особливістю японського письма.

Ось так виглядає приблизна схема читання:

Манга стала популярною у всьому світі завдяки новим жанрам, які привнесла. Вона так само як і американські комікси, внесла кардинальні зміни у творчість і у сприйняття культури коміксів. В Японії, і не тільки, манга має величезний вплив на масову аудиторію.

Нові незвичні та захопливі історії, яких раніше ніхто не бачив, а також знайомство зі східною культурою. В Європі та США вона створила справжній бум. 

У манги дуже величезна кількість різних жанрів:

  • від дитячих казок та простих історій,
  • до жорстоких сюжетів, 
  • драми, 
  • а також творів формату 18+.

З незвичних можна виділити:

  • історії про людей на половину тварин(добуцу),
  • меха – про велетенських бойових роботів, якими керують головні герої,
  • психологічна манга,
  • гареми, де у головного героя чи героїні велика кількість любовних інтересів,
  • ну і також романтичні історії ЛГБТ пар.

Манга поділяється ще по віковій категорії, оскільки крім дітей, її полюбляють і дорослі. Вона стала настільки поширеною і популярною через те, що здатна догодити будь-кому. Адже жанрів і сюжетів просто неймовірна кількість.

В Південній Кореї, також є свої комікси – манхва

Манхва відрізняється від манги тим, що вона повністю кольорова. Більше нагадує європейський стиль коміксів. Жанрів і підвидів у неї також дуже багато, але в основу вона націлена на:

  • романтику,
  • драму,
  • детективи,
  • фентезі.

В Китаї, комікси мають назву – маньхуа

Маньхуа також кольорові й наближені до корейського варіанту набагато більше. Там також основними жанрами є:

  • романтика,
  • стосунки,
  • а також псевдоісторичні сюжети.

Вітчизняні Комікси

В Україні власне виробництво коміксів не настільки розвинуте, як у вище сказаних країнах. 

Першим повноцінним коміксом можна вважати “Де ростуть пиріжки з маком”, виданий у 1982 році видавництвом “Веселка”.

Письменник та ілюстратор Валерій Горбачов

Графічні романи українського виробництва почали набирати популярності в нашій країні на початку 2010-х років. Саме того року вийшов чорно-білий комікс Ігоря Баранька, під назвою “Максим Оса”, про пригоди однойменного козака.

В Україні дуже багато талановитих авторів, але більшість з них виставляють свої роботи тільки онлайн і дуже мало публікується. Сподіваюсь, ця тенденція зміниться найближчим часом і ми дізнаємось про нові цікаві історії та талановитих авторів.

Найпопулярніші комікси світу

One Piece

Відома у всьому світі історія про пірата Луфі, яка триває з 1997 року. Ця манга вже отримала екранізацію й заполонила серця багатьох людей по всьому світу. 500 мільйонів копій по всьому світу, не враховуючи покупку товару пов’язаних з мангою. Всі з нетерпінням чекають фіналу цієї чарівної історії.

Люди-Ікс

Видавництво Marvel comics продало понад 8 млн випусків цієї історії. Люди з надзвичайними здібностями, які намагаються приховати все від людей. Цей комікс вважається найбільш продаваним за всю історію. Купа фільмів, популярність та окремі сингли про героїв цього всесвіту.

Зоряні війни

Комікс має таку саму популярність, як і фільми. Він випускався паралельно з виходом фільмів і поповнювався новими главами, аж до 2019 року. Фанати з захопленням скупляли його, аби дізнатись більше нюансів їх улюбленої історії.

Dragon Ball-Z

Чарівна фентезі історія, яка продовжила своє існування, як аніме. Також була перетворена на карткову гру на рівні з Покемонами. В Японії залишається не зістарюваною класикою всіх часів.

The Walking Dead/Ходячі мерці

Історія про поліцейського Ріка Граймса, який прокидається у лікарні серед зомбі апокаліпсиса. Комікс став культовим у своєму жанрі й воскресив жанр зомбі, показавши його зовсім з іншого боку. Популярність коміксу поробила популярний серіал, книги та багато додаткових томів до історії.

Післямова

Взагалі, поєднувати мангу і комікси в одному топі не дуже доречно, адже вони знаходяться в різних категоріях. Але все ж хотілось розповісти про різні цікаві історії. 

Все ж комікси та манга не обмежуються лише наведеними вище, їх неймовірна кількість і так само як книги та фільми, знайдеться щось саме для вас. 

Оцініть статтю
0
0
Поширити
Коментарі

Зараз читають
Чим зайняти дітей на природі
Переглядів: 913
Як вибрати технологічні чоловічі бігові кросівки Skechers
Переглядів: 353
Доставка ролів в Одесі – ресторан Помодоро
Переглядів: 384
Наповнювач для ковдри: як обрати правильно
Переглядів: 553
Як обрати і де купити штукатурку
Переглядів: 180
Рейтинг міст
1
Чернігів
85 / 100
2
Львів
84 / 100
3
Вінниця
83 / 100
4
Харків
82 / 100
5
Чернівці
79 / 100
6
Тернопіль
79 / 100
7
Київ
78 / 100
8
Полтава
72 / 100
9
Житомир
72 / 100
10
Запоріжжя
72 / 100
11
Рівне
70 / 100
12
Луцьк
69 / 100
13
Кропивницький
69 / 100
14
Миколаїв
69 / 100
15
Хмельницький
67 / 100
16
Дніпро
63 / 100
17
Одеса
60 / 100
Нові записи
Вінілова підлога: як поєднати практичність і стиль
Переглядів: 98
Загадкові історії: Як детективна література зачаровує читачів і розкриває таємниці
Переглядів: 121
Ігрові автомати в онлайн казино
Переглядів: 109
Основні переваги якісного полікарбонату
Переглядів: 84
8 причин замовити брендовану рекламну продукцію від Asap Service
Переглядів: 103