Чорні коти приносять удачу. Шукай удачу в чорному!

Автор: Євгенія Кондраш
Категорія: Цікаве;
25.11.2022;
880;
хв читання
Чорні коти приносять удачу. Шукай удачу в чорному!
Зміст:

“Кажуть не пощастить, якщо чорний кіт схоче дорогу перейти, але насправді навпаки. Тільки чорному коту і не щастить!”. Відома пісенька зі старого мультфільму про бездомного котика, повністю описує реалії життя цих милих створінь. І дійсно, який шанс зустріти на вулиці саме чорного котика? Можливо, він якраз і передвісник чогось хорошого?

Як чорних котів сприймають у різних країнах?

Ставлення до чорних котиків змінюється не тільки з плином часу, але й залежить від фольклору країни проживання. 

Наближеним до наших повір’їв і стереотипів можна віднести історії Західної Європи, де цих милих котиків за часту асоціювали зі злими відьмами, чарами та нещастям. У середньовічній міфології Британії, котів асоціювали з вовкулаками, які могли перетворюватися на людей і шпигувати за звичайними містянами. Через подібні забобони, люди не нехтували грубою силою й дуже масово винищували чорних котів.

У Німеччині, де є традиція святкувати Гелловін, образ чорного пухнастика і відьми нерозривно пов’язаний.

 Головними атрибутами відьом завжди були: 

 • гострий капелюх,
 • котел із зіллям,
 • чарівна мітла,
 • чорний кіт – фамільяр.

Вважається, що якщо кіт перейде вам дорогу з правого на лівий бік – чекати біди, але якщо з лівого на правий, то це вже принесе щастя.

У Шотландії та Великобританії вважається, що чорний вусань передвісник вдачі. Молодій дівчині рекомендують заводити котів саме чорного кольору, адже тоді відбою від залицяльників не буде.

Японська фігурка Манекі-неко, частенько зображується саме в чорному кольорі. Ця фігурка зветься котом удачі та грошовим талісманом. Фігурка котика з піднятою вгору лівою лапою приманює не тільки вдачу, але й грошовий достаток та добробут.

А ось в Єгипті любов до чорних котів напряму залежить від їхньої віри в Богиню Бастет, яка керувала всіма пухнастиками і дуже їх любила. Тож люди з радістю приймали до себе нового члена родини, аби заслужити її прихильність та захист.

Українські повір’я щодо котиків

Кіт в українському фольклорі дуже часто фігурував як персонаж колискових та казок. Він був тісно пов’язаним з потойбічним світом і світом снів. Одначе, мати вдома котика вважалось необхідним, адже вони могли забирати негативну енергію господарів і їх гостей, виступали так званим оберегом. 

Сам по собі котик міг захищати власника і будинок від темних сил, тож коли сім’я тільки заселялась в хату, першим обов’язково запускали кота. Ця традиція і досі збереглась у багатьох селах України.

Саме чорні коти справлялись з нечистю найкраще, тому вони були вірними супутниками мольфарів та відунок. Ні один обряд не проходив без пухнастих помічників.

Чорні коти в літературі та мистецтві

Як вже зазначалось вище, чорний кіт – невіддільна частина фольклору та історії багатьох країн. Тож не дивно, що в літературі та мистецтві він займає не останнє місце. 

Ось кілька найвідоміших згадок чорних котів зі світової літератури:

Багіра

Найвідоміша чорна кішка, яка “всюди ходить сама по собі”. Зображена у творі Кіплінга “Мауглі”, загадковою та вольовою пантерою.

Кіт-Баюн

В українському фольклорі володар снів та колискових. Містичне створіння, яке зображується великим кудлатим котом. У байках та казках постає не тільки як позитивний герой, але й ще один спосіб налякати неслухняну малечу.

Платон

Страхітливе оповідання Едгара Аллана По “Чорний кіт”, говорить саме за себе. У ньому образ кота грає важливу роль в сюжеті. Долю котика не можна назвати райдужною, господар вчинив з ним неймовірно жорстоко, за що потім і поплатився. Адже саме кіт змусив господаря відплатити сповна.

Зображенням чорного котика прикрашають, щорічно тисячі будинків на свято Гелловін. Його образ є популярним в мультиплікації та коміксах. Наприклад, у мультфільмі “Кораліна” чорний кіт виступав у якості поводиря у паралельний світ для головної героїні. Чимось нагадує білого кролика та Алісу? 

Нещодавно на екрани вийшов мультфільм “Удача”, у якому головна героїня потрапляє у місто, де саме створюється і постачається удача, а також, де народжується невдача. Чорний котик виступав у ньому, як певний посередник, адже на власній шкірі міг відчути і те, і те.

Чи є абсолютно чорний кіт?

У всьому світі вже неймовірна кількість змішаних порід чорних котів. Але Асоціація любителів кішок офіційно зазначає – 22 породи, які можуть бути суцільно чорними. 

Котики можуть мати хутро:

 • вугільно-чорне,
 • чорно-сіреньке,
 • та чорне з відтінком коричневого.

Бомбейський кіт – порода, яка здатна похизуватися найчорнішим хутром. Статус “абсолютно” чорного котика, може отримати пухнастик, який має:

 • чорні подушечки лапок,
 • чорний носик,
 • відсутню рижуватість,
 • колір “насичений вугільний” від коренів до кінчиків хутра.

Чорний кіт символ удачі й щастя

Пухнасті котики – це вже певна частинка щастя. Переглянувши всі історичні факти, можна сміливо зазначити, що більшість вважає чорних котів передвісниками удачі та щасливої долі. І велика кількість страшних історій про них, це всього лише стереотипи та забобони, адже:

 • вони забирають негативну енергію,
 • здатні заспокоїти господаря,
 • у холодний період виступають чудовим пухнастим обігрівачем,
 • слугують вірним компаньйоном.

Та й взагалі, кожен сам визначає у що йому вірити. Тож чи не краще, кожного разу, коли вам пощастить зустріти чорного кота на своєму шляху, просто всміхнутись і побажати собі хорошого і продуктивного дня.

Оцініть статтю
0
0
Поширити
Коментарі
Ковач Галина.

Дуже цікава та повчальна стаття,багато чого ,вже проживши досить довго,я навіть не знала.Автор,розкрив дуже багато цікавого.Молодець,дякую!!!

Зараз читають
Доставка ролів в Одесі – ресторан Помодоро
Переглядів: 403
Чим зайняти дітей вдома на канікулах
Переглядів: 634
Вироби з пластиліну для дітей: цікаві ідеї, що можна зліпити
Переглядів: 1924
Джоггери і карго: в чому різниця
Переглядів: 605
Що означає ім’я Платон
Переглядів: 269
Рейтинг міст
1
Чернігів
85 / 100
2
Львів
84 / 100
3
Вінниця
83 / 100
4
Харків
82 / 100
5
Чернівці
79 / 100
6
Тернопіль
79 / 100
7
Київ
78 / 100
8
Полтава
72 / 100
9
Житомир
72 / 100
10
Запоріжжя
72 / 100
11
Рівне
70 / 100
12
Луцьк
69 / 100
13
Кропивницький
69 / 100
14
Миколаїв
69 / 100
15
Хмельницький
67 / 100
16
Дніпро
63 / 100
17
Одеса
60 / 100
Нові записи
Глибинний водяний насос: ефективне рішення для забезпечення водопостачання
Переглядів: 60
Огляд сучасних операційних столів
Переглядів: 96
11 крутих серіалів про лікарів, які варто подивитися кожному
Переглядів: 95
Водонагрівачі Atlantic – що потрібно знати і де купувати
Переглядів: 107
Де купити чоловічі джинси великого розміру
Переглядів: 123