Беруші для сну: як вибрати найкращі

Автор: Анастасія Апихтіна
Категорія: Лайфхаки та поради;
22.12.2022;
2353;
хв читання
Беруші для сну: як вибрати найкращі
Зміст:

Шумні сусіди, галас знадвору, хропіння іншої людини можуть неабияк завадити гарному сну. Існують щасливці, які вміють безтурботно засинати під будь-який шум. Але якщо ви не належите до їхньої кількості – варто спробувати беруші. Це затички у вуха, які допоможуть відгородитися від звуків навколишньої метушні.

Беруші існують одноразові й багаторазові, можуть бути виготовлені з різних матеріалів, їхні способи використання та вартість також відрізняються. Якщо ви не в змозі визначитися, які вибрати беруші для сну, ця стаття для вас. Нижче ви можете ознайомитися з різними видами беруш, їхніми особливостями, дізнатися про найкращі рекомендації виробників і брендів, що мають великий попит.

Одноразові беруші

До одноразових відносять беруші з пінополіуретану, силікону та воску. Вони характеризуються своєю недовговічністю, але низькою ціною. Як довго можна використовувати одну пару – зазначено на пакунку. Зазвичай такий період не перевищує двох тижнів. Можуть стати непоганим варіантом для тих, хто вперше вирішив підібрати беруші. 

Пінні

Класичний та найдешевший варіант вушних затичок. Ціна варіюється від 3 грн до 30 грн за пару.

Зроблені з м’якого матеріалу – пінополіуретану, який має властивість повертатися до своєї початкової форми. Саме тому пінні беруші добре виконують свою шумозахисну функцію, адже досить щільно заповнюють собою слухові проходи, при цьому забезпечуючи вентиляцію у вусі завдяки своїй структурі. Проте в деяких людей щільне прилягання пінних беруш спричинює дискомфорт, адже через їхній тиск людина може чути звуки із власного тіла – наприклад серцебиття. 

Цей вид беруш є одним із найзручніших для тих людей, які полюбляють спати на боці. Щоб пінні беруші не випадали з вух під час сну, треба спочатку закрутити затичку у спіраль, а потім вставити у слуховий прохід. 

Більш зручною формою пінних беруш буде конусоподібна із заокругленням на кінці. Не бажано брати циліндричні затички, оскільки їх проблематично зафіксувати у вусі.

Середній рівень шумозаглушення SNR, притаманний пінним берушам – 35 дБ.

Одні з найкращих – пінні беруші німецького виробника WURTH. Також непоганими будуть беруші брендів TRIDENT, VENITEX, Quies, 3M.

Силіконові та воскові

Більш універсальні беруші, оскільки вони можуть прийняти будь-яку форму. Нагадують собою пластилін: як за структурою, так і за способом використання. Продаються у вигляді невеличких ку́льок (якщо затички воскові, їх ще загортають у вату, щоб вони не злиплися в коробці). 

Силіконові та воскові беруші майже нічим не відрізняються одне від одного. Єдине, що силіконові є більш гіпоалергенними, а воскові забезпечують кращу вентиляцію. 

Перед використанням беруші варто добре розім’яти, далі сформувати кульку, підставити її до слухового проходу і легко натиснути, щоб затичка пристосувалася до форми вашого вуха.

Силіконові та воскові беруші підійдуть тим, у кого замалий розмір слухового проходу для пінних. Також для тих, хто не любить відчуття чужорідного тіла у вухах, оскільки цей вид затичок майже невідчутний. 

Проте такі вушні затички дуже швидко забруднюються, відповідно не бажано використовувати одну пару понад чотири рази. 

У порівнянні з пінними, воскові й силіконові беруші мають нижчий рівень шумозаглушення – близько 27 дБ.

Ціна силіконових і воскових беруш – від 10 грн до 150 грн за пару.

Бренди таких затичок, які мають найкращі відгуки:

  • Ohropax,
  • Mack`s Pillow Soft,
  • Quies,
  • Hush Plugz Pink,
  • Noise X.

Багаторазові беруші

Багаторазові вушні затички слугують набагато довше, ніж описані вище: від шести місяців до декількох років. Утім, і коштують вони дорожче. До багаторазових беруш належать фланцеві, акустичні та індивідуальні.

Фланцеві

Зазвичай продаються у формі трисхідчастих ялинок, бувають у формі краплі або циліндра. Виготовлені з литого термопластичного силікону, гуми або пластику.

Класичні ялинкові моделі не будуть зручними для тих, хто спить на боці через випнутий стрижень. 

Рівень шумозаглушення – невисокий, але він переважно залежить від моделі. Наприклад, затички від Moldex Comets забезпечують зниження шуму лише в 25 дБ, тим часом як від Kokon Universe – 31 дБ. Часто у фланцеві беруші вбудований фільтр, завдяки якому присутня гарна вентиляція слухового проходу.

Одна пара фланцевих беруш коштує від 80 до 600 грн.

Непогані виробники – Howard Leight Quiet, Rocket Moldex, Skull Screws та згадані вище Moldex Comets і Kokon Universe.

Акустичні (АШЗ)

Беруші з активним шумозаглушенням – новітня технологія, створена відносно нещодавно. Найдорожчі з усіх інших видів беруш. Затички нагадують бездротові навушники-вкладиші. Принцип їхньої роботи – пригнічення низькочастотних шумів за допомогою мікрофона й електронного модуля. Можуть працювати близько 20 годин без підзарядки.

Поки є лише один виробник таких вкладишів – фінська компанія QuietOn. Відгуки про їхній продукт переважно позитивні. Ціна – 10 000 грн.

Індивідуальні

Найоптимальніший варіант вушних затичок, якщо ніякі інші не задовольняють. Беруші, які підходитимуть лише вам. Вони робляться на замовлення за унікальним зліпком вашого вуха і слугують близько трьох років. Рівень приглушення – 25 дБ. Ціна варіюється від 2000 до 3000 грн.

Висновок

Беруші для сну від шуму однозначно варто спробувати тим, у кого є проблеми із засинанням. Вушні затички можуть принести дуже велику користь, тим часом шкода від них повністю відсутня, якщо правильно їх використовувати й дотримуватися гігієни.

Як бачимо, є досить багато видів затичок: різної форми, матеріалу та вартості. Які ж беруші найкращі – вирішувати лише вам.

Оцініть статтю
0
0
Поширити
Коментарі

Зараз читають
Що означає ім’я Кіра
Переглядів: 255
Панелі перекриття: призначення, особливості, рекомендації з вибору
Переглядів: 494
Золоті жорсткі браслети – стиль, витонченість та статус
Переглядів: 452
Що вдягнути в кафе на день народження
Переглядів: 1163
Секрети вибору кави в зернах
Переглядів: 375
Рейтинг міст
1
Чернігів
85 / 100
2
Львів
84 / 100
3
Вінниця
83 / 100
4
Харків
82 / 100
5
Чернівці
79 / 100
6
Тернопіль
79 / 100
7
Київ
78 / 100
8
Полтава
72 / 100
9
Житомир
72 / 100
10
Запоріжжя
72 / 100
11
Рівне
70 / 100
12
Луцьк
69 / 100
13
Кропивницький
69 / 100
14
Миколаїв
69 / 100
15
Хмельницький
67 / 100
16
Дніпро
63 / 100
17
Одеса
60 / 100
Нові записи
KAMINCN: Ваше ідеальне рішення для затишку та тепла в домі
Переглядів: 146
Скільки заробляє фармацевт – середня зарплата в різних країнах
Переглядів: 116
Твоє особисте королівство в серці міста: трикімнатна квартира в житловому комплексі Інтергал Сіті
Переглядів: 146
Скільки заробляє стюардеса – середня зарплата в різних країнах
Переглядів: 113
Який казан краще купити для туризму
Переглядів: 77