Апсайклінг у світі моди. Українські екологічні бренди

Автор: Ворона Катерина
Категорія: Цікаве;
29.11.2022;
238;
Апсайклінг у світі моди. Українські екологічні бренди
Зміст:

Що таке апсайклінг та в чому його ідея? 

Проблема не переробленого сміття сьогодні стоїть як ніколи гостро, адже 6 відсотків нашої планети займають сміттєзвалища.

Текстильна промисловість займає друге місце із забруднення навколишнього середовища після нафтогазової. Також ,за різними даними, на виробництво однієї пари джинс витрачається від 5 до 15 тисяч чистої води. 

Поки екологи хапаються за голову, а по світу будують сміттєспалювальні заводи, дехто замислюється над тим, як допомогти природі власноруч. Однією з найпопулярніших ідей став апсайклінг – спосіб створення нових речей за допомогою перероблення старих, який став головним трендом у 2021 і залишається актуальним дотепер.

Світові бренди які застосовують апсайклінг

Одним з перших брендів, який почав використовувати метод апсайклінгу став Balenciaga. 

Він випустив капсульну колекцію Cut-Up Capsule, до якої увійшли худі футболки та лонгсліви створені з залишків тканин минулої колекції бренду.

Наступним приєднався бренд який виробляє аксесуари та сумки- Coach.

Він також не побоявся експериментів з повторним використанням матеріалу. Використавши залишки шкіри та тканини марка створила унікальну колекцію сумок. 

У жовтні 2021 року Miu Miu оголосили, що запускають нову колекцію Upcycled — ексклюзивну капсулу з 80 унікальних суконь, перекроєних зі старовинних предметів одягу, які були знайдені у вінтажних магазинах та на блошиних ринках по всьому світові.

Поки вищевказані торгові марки застосовують метод апсайклінгу частково, українці створюють бренди які виготовляють одяг виключно з перероблених речей.

Українські апсайклінг бренди

  1. KSENIASCHNIDER – напевно, один з найвідоміших серед стійких брендів України, який переробляє понад 2 тисячі кілограмів деніму щосезонно. Одяг цієї марки полюбляють такі знаменитості як сестри Хадід, Селін Діон та інші зірки шоу-бізнесу.
  1. Bettter – бренд засновницею якого є українська стилістка, в минулому фешн директорка Vogue Ukraine, місія якого допомогти людині та планеті.Кожна річ бренду унікальна та неповторна, адже створена з одягу знайденого на вінтажних маркетах.
  1. Oversized Studio – апсайкл-проєкт гасло якого – “Мода здатна не шкодити” 

Матеріал для пошиття одягу збирають на секонд-хендах, ресейлах та вінтажних маркетах. Також, шоурум бренду у Києві приймає одяг клієнтів аби дати йому друге життя.

Наразі більшість українських торгових марок все більше замислюється над створенням окремих колекцій з переробленого одягу.

Той факт, що крупні та малі бренди по всьому світу почали займатися апсайклінгом – великий шаг в правильному напрямку. 

Отже, допомогти планеті може кожен, давши старим речам нове життя.

Коментарі

Нові записи
Ідеї подарунків до Дня Святого Валентина
Переглядів: 111
Які бувають стилі кухні
Переглядів: 101
Зелена кухня: дизайн інтер’єру, ідеї ремонту
Переглядів: 112
Виробництво меблів від Меблі-Сервіс
Переглядів: 86
Видатна архітектура світу
Переглядів: 92
Міста
➡️ Вишневе
➡️ Вінниця
➡️ Дніпро
➡️ Житомир
➡️ Запоріжжя
➡️ Київ
➡️ Кропивницький
➡️ Луцьк
➡️ Львів
➡️ Миколаїв
➡️ Одеса
➡️ Полтава
➡️ Рівне
➡️ Софіївська Борщагівка
➡️ Тернопіль
➡️ Харків
➡️ Хмельницький
➡️ Чернівці
➡️ Чернігів