Шумні сусіди. Що робити й куди звертатись, якщо сусіди шумлять?

Автор: Марія Безродна
Категорія: Лайфхаки та поради;
15.12.2022;
2262;
хв читання
Шумні сусіди. Що робити й куди звертатись, якщо сусіди шумлять?
Зміст:

Нерідко мешканці багатоквартирних будинків стикаються з проблемою, коли гучні сусіди спричиняють неабиякий дискомфорт своїм шумом і галасом. Вони заважають займатись буденними справами, не дають спати або банально дратують. 

Звичайно миритись з подібним нікому не хочеться, але й прибігати до радикальних методів боротьби теж поспішати не варт. Аби раціонально й грамотно розв’язати дане питання, передусім слід розібратись, спираючись на що і за яких підстав ви будете висувати претензії. 

Що нам каже закон? 

Стаття 24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» зазначає, що «на території житлових будинків і прибудинкових зон із 22:00 по 08:00 години забороняються гучний спів, викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, а також проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів. Проведення ремонтних робіт заборонено з 21:00 по 08:00 години в робочі дні, у вихідні й святкові – цілодобово».

Тепер, знаючи до чого апелювати в разі потреби, можна приступати до конкретних рішучих дій. Та перед тим все ж радимо врахувати певні важливі аспекти, що можуть чинити вплив на перебіг вирішення проблеми:

  • Як часто сусіди шумлять. Перше, на що слід звернути увагу, – це періодичність створення сусідами зайвого галасу. Якщо ж, наприклад, раз у рік люди вирішили відсвяткувати вдома день народження і разово перевищили рівень допустимого шуму, вдаватись до сварок і агресивних попереджень точно не треба. Це лише зіпсує ваші з ними стосунки, що точно не матиме позитивних наслідків. Але якщо ситуація повторилася вдруге й продовжує спричиняти незручності на регулярній основі, без з’ясування обставин тут вже не обійтися. 
  • Пора доби. З тим, до якої години можна шуміти у квартирі, ми розібралися вище. І як свідчить досвід, ситуація дещо простіша, коли голосні сусіди активізовуються саме вночі. В такому разі можна впевнено розраховувати на допомогу з боку правоохоронних органів. Коли ж сусіди шумлять вдень, все значною мірою ускладнюється, адже у світлий період доби поліція ігнорує подібні виклики, посилаючись на закон. Тоді доведеться об’єднатись з іншими мешканцями, що так само потерпають від надмірного галасу, і вдатись до більш радикальних мір.

  • Джерело шуму. Неабияке значення у розв’язанні питання  має джерело шуму. Якщо з гучною музикою, ремонтними роботами або галасом від сварок все більш-менш зрозуміло, то дитячий плач або звуки тварин – явища, які від власників помешкань не завжди залежать. Дані види шуму вважаються допустимими, і жодні правоохоронні органи в таких випадках не зможуть нічим вам зарадити. Тож ситуацію доведеться вирішувати самотужки. 

Тож що робити, коли шумлять сусіди? 

Коли ви з‘ясували всі вищезазначені обставини й дійшли висновку, що голосні сусіди шумлять переважно вночі, до того ж це відбувається регулярно, а джерелом галасу не є домашні тварини або діти, можна сміливо переходити до наступного алгоритму дій. 

  1. Попереджувальна бесіда. 
    Почати звичайно треба із простої людської розмови. Не поспішайте кидатись звинуваченнями й тим паче погрозами. Без зайвої агресії, в тактовній формі, але при тому твердо і впевнено викажіть сусідам, які створили вам дискомфорт, своє невдоволення і попросіть про усунення джерела шуму.
  2. Збір колективних підписів. 
    Якщо ж сусіди ніяк не хочуть йти на контакт і навіть після ваших прохань все одно продовжують шуміти, скооперуйтеся з іншими мешканцями, які теж зацікавлені у вилученні незручностей. Напишіть колективну скаргу, зберіть підписи і вже групою прийдіть на останню бесіду. Якщо дана процедура теж не подіє – це той варіант, коли можна викликати до сусідів поліцію. 
  3. Виклик поліції. 
    Як було зазначено вище, на приїзд наряду можна розраховувати тільки після 22:00. І тільки у випадку, коли шумлять безпосередньо зараз. Якщо ж поліція все ж прибуде, обов‘язково прослідкуйте, аби працівниками було складено протокол, а вас зазначено свідками даного правопорушення. Такий спосіб боротися із сусідами має бути дієвим, адже з ними неодмінно проведуть виховну розмову, а також стягнуть штраф. 
  4. Збір доказової бази. 
    Аби покарати шумних сусідів, також можна звернутись до дільничого, місцевого органу Держспоживслужби або подати заяву до суду. Але перед тим слід накопичити достатню кількість доказів. Зробіть аудіо- та відеофіксацію, зберіть свідків і за можливістю замовте у спеціалістів екологічну експертизу, аби визначити рівень шуму в квартирі. Якщо вона підтвердить перевищення допустимої норми, вам обов‘язково відшкодують моральні й матеріальні збитки.
Оцініть статтю
0
0
Поширити
Коментарі

Зараз читають
Купити інверторний кондиціонер
Переглядів: 640
Металобази компанії “АВ метал груп”
Переглядів: 454
Скільки варити перепелині яйця?
Переглядів: 189
Що зробити, щоб приснився сон
Переглядів: 5024
Гліцинія: 10+ фото, як виглядає гліцинія
Переглядів: 769
Рейтинг міст
1
Чернігів
85 / 100
2
Львів
84 / 100
3
Вінниця
83 / 100
4
Харків
82 / 100
5
Чернівці
79 / 100
6
Тернопіль
79 / 100
7
Київ
78 / 100
8
Полтава
72 / 100
9
Житомир
72 / 100
10
Запоріжжя
72 / 100
11
Рівне
70 / 100
12
Луцьк
69 / 100
13
Кропивницький
69 / 100
14
Миколаїв
69 / 100
15
Хмельницький
67 / 100
16
Дніпро
63 / 100
17
Одеса
60 / 100
Нові записи
Що таке клей герметик і його основні властивості
Переглядів: 70
Сонник: до чого сниться свиня: 15 різних значень сну
Переглядів: 176
Що таке нетворкінг
Переглядів: 115
Навушники JBL: поєднання інновацій та якості звуку
Переглядів: 123
Що означає ім’я Кіра
Переглядів: 115