Горіх біля будинку: народні прикмети

Автор: Анастасія Апихтіна
Категорія: Цікаве;
15.01.2023;
5976;
хв читання
Горіх біля будинку: народні прикмети
Зміст:

У далекому минулому люди приділяли велику увагу прикметам і забобонам. Ще поклоняючись Перуну та Дажбогу, українці вірили у сакральний сенс будь-якого предмета в навколишньому середовищі. Вони були переконані, що кожна наша дія чи ознака довкілля мають певне магічне значення та обов’язково понесуть незворотні наслідки. Розсипав сіль – чекай на сварку, птах постукав у вікно – послання від мерця, на небі сині хмари – буде тепла дощова погода. 

Хоча вже минуло більше тисячоліття від язичницьких часів, прикмети й забобони досі мають місце у нашому суспільстві. Більшість сучасних людей вважають, що забобони – це безпідставні вигадки, які тільки й обмежують життя. Проте існують прикмети, які базуються на реальних факторах і можуть неабияк допомогти людині зробити правильний вибір, ба навіть при цьому запобігти неприємностей.

У цій статті ми розглянемо прикмети, пов’язані з деревом волоського горіха та розберемося у причині їхньої появи: чи можна садити горіх поруч з вашим будинком, на що це може вплинути, як ставилися до дерева у давні часи та чи можна зрізати горіх біля хати.

Негативні прикмети

На відміну від вишні, акації, клену, які несуть позитивну енергетику, грецький горіх, на думку наших предків, може принести незгоди в особистому житті та чвари у родині. Саджаючи біля будинку це дерево, господар може накликати злих духів, які поселяться на кронах і будуть сіяти розбрат і нещастя. Від цього також пішло повір’я, чому не можна зрізати горіх, якщо за деяких причин він вже росте на подвір’ї: злі духи розлютяться ще більше і можуть накликати смерть або пожежу за те, що зруйнували їхню домівку.

Давні слов’яни уникали б волоського горіха, якщо після виснажливої праці захотіли б відпочити під тінню дерева. Вони вважали, що після дрімоти під горіхом їх довго переслідуватиме безсоння, а вдень буде боліти і паморочитися голова.

Також відмовлялися куштувати старі плоди грецького горіха, адже боялися, що їхнє тіло захоплять духи.

Позитивні прикмети

Існують і народні прикмети про горіх, парадоксально протилежні вищезгаданим повір’ям. Так, якщо дівчина хоче вийти заміж, горіхове дерево біля будинку може пришвидшити час весілля. Так само і з народженням дитини – якщо родина давно чекає на появлення нащадка – біля госпо́ди пристосовували саджанець горіха. 

Листя горіха до сьогодні несе в собі позитивну символіку, яку поєднують у собі язичницьке та християнське вірування. На Зелені свята та Трійцю селяни розкладають освячене горіхове гілля з листям у куточках хати, щоб прикликати добробут і гарний врожай.

З деревини горіха здавна роблять обереги, що можуть захистити від природного лиха, а самі плоди символізують розум та гроші. Наприклад, якщо ненароком розсипати жменю волоських горіхів, то в найближчому часі чекати прибуток. А якщо людина полюбляє ласувати горіхами, то вона відрізнятиметься мудрістю і високим інтелектом.

Пояснення прикмет

Звичайно, знайти логіку у більшості прикмет досить складно. Деякі з них – просто цікаві міфи, в яких навряд чи знайдеться частка правди. Але деякі все ж мають логічне підґрунтя. Відповідь на питання, чому не можна садити волоський горіх біля свого будинку, досить нехитра й проста. По-перше, горіх має розлогу кореневу систему, якій потрібно багато місця для розвитку. Відповідно вона спроможна пошкодити фундамент будинку. По-друге, широка горіхова крона завжди пускатиме тінь на покрівлю, від чого дах може зарости мохом. По-третє, влітку та восени листя з плодами постійно падатимуть на подвір’я й дах , і тоді господарю доведеться змиритися зі щоденним стукотом та прибиранням.

Тож чи можна саджати горіх біля будинку? Можна, але не ближче, ніж на 8 метрів.

Забобони про смерть і злих духів, швидше за все, виникли через ворон, які часто злітаються на достиглі плоди. Відомо, що цих птахів вважали проклятими передвісниками скорботи.

Висока концентрація йоду у листі може і справді призвести до головного болю і безсоння, якщо тривалий час перебувати під деревом. А у старих плодах є отруйний фермент, проте у невеликих дозах він безпечний для людини.

Щодо ж високого інтелекту любителів грецьких горіхів – тут усе пояснює форма ядра, яка нагадує мозок людини. Також у складі горіха є корисні елементи, які допомагають покращити когнітивні функції мозку: 

  • магній, 
  • омега-3,
  • омега- 6, 
  • омега-9, 
  • мелатонін.

Інколи можна почути, як студентам дають пораду їсти багато волоського горіха для успішного й легкого навчання.

Оцініть статтю
8
0
Поширити
Коментарі

Зараз читають
Вплив телефону на здоров’я та організм людини
Переглядів: 1269
Джоггери і карго: в чому різниця
Переглядів: 1415
Як краще спати дитині: з подушкою чи без
Переглядів: 1075
До чого сниться дірка в стелі?
Переглядів: 1046
Як організувати переїзд
Переглядів: 1224
Рейтинг міст
1
Чернігів
85 / 100
2
Львів
84 / 100
3
Вінниця
83 / 100
4
Харків
82 / 100
5
Чернівці
79 / 100
6
Тернопіль
79 / 100
7
Київ
78 / 100
8
Полтава
72 / 100
9
Житомир
72 / 100
10
Запоріжжя
72 / 100
11
Рівне
70 / 100
12
Луцьк
69 / 100
13
Кропивницький
69 / 100
14
Миколаїв
69 / 100
15
Хмельницький
67 / 100
16
Дніпро
63 / 100
17
Одеса
60 / 100
Нові записи
Виїзд адвоката в ТЦК: Захист від незаконної мобілізації
Переглядів: 90
20+ фільмів про катастрофи, які дивишся на одному подиху
Переглядів: 166
10 рецептів яблучного пирога на кефірі
Переглядів: 95
Укріплення берегів у зонах із сильними течіями
Переглядів: 118
Переваги порошкового фарбування для металевих виробів
Переглядів: 92