20 маловідомих та цікавих фактів про Т.Г.Шевченко

Автор: Єсенія Буксіна
Категорія: Без категорії;
20.06.2024;
417;
хв читання
20 маловідомих та цікавих фактів про Т.Г.Шевченко
Зміст:

Тарас Шевченко – не просто ім’я в підручнику, це символ України, її безсмертний Кобзар. Його поезія знайома кожному українцю, а його твори вивчаються протягом усього шкільного життя. Проте, за образом величного Кобзаря часто ховається багато цікавих та маловідомих фактів.

1. Невисокий зріст:

Тарас Шевченко мав зріст трохи більше 164 сантиметрів. Цей факт може здатися несуттєвим, але він підкреслює, що велич Кобзаря не вимірювалася його фізичними параметрами.

2. Космічний кратер:

На честь Шевченка назвали один з кратерів на Меркурії. Це свідчить про те, що його вплив вийшов далеко за межі України і сягнув світового масштабу.

3. Найменший Кобзар:

Найменше видання Кобзаря було близько половини квадратного міліметра, це значно менше за макове зернятко. Цей факт підкреслює безмежну популярність творів Шевченка, адже їх прагнули читати навіть у найменшому форматі.

4. Монументальний портрет:

500 м² – саме така площа найбільшого портрета Кобзаря. Він зображений на стіні 17-поверхового будинку в Харкові. Цей монументальний образ свідчить про велич Шевченка та його немеркнучу славу.

5. Несподіваний сюжет на банкноті:

У 2002 році на банкноті в 50 рублів невизнаної Придністровської Молдавської республіки з’явився портрет Тараса Шевченка. Цей факт підкреслює культурний вплив Кобзаря, який виходить за межі політичних кордонів.

6. Грамотність Кобзаря:

Листи Шевченка свідчать про його безграмотність. Цей факт може здатися дивним для такого видатного письменника, але він підкреслює, що його талант не залежав від освіти.

7. Заповіт за 15 років до смерті:

Відомий Заповіт був написаний Шевченком у 1845 року, за 15 років до смерті. Цей факт свідчить про його пророчі здібності та глибину думок.

8. Таємниця походження:

Деякі історики вважають, що Тарас Шевченко може бути сином пана. Ця теорія кидає виклик усталеним уявленням про життя Кобзаря та додає йому нових граней.

9. Дві могили:

У Тараса Шевченка дві могили. Спочатку його поховали у Петербурзі, а через два місяці труну було перевезено до Канева. Цей факт підкреслює особливу любов українського народу до свого Кобзаря.

10. Несподіване місце народження:

Тарас виріс в селі Керелівка, а не Кирилівка, саме так пишуть у всіх підручниках. Цей факт свідчить про те, що історія життя Шевченка має свої таємниці та неточності.

11. Перші гроші:

Перші гроші Тарас заробив завдяки відспівування небіжчиків. Цей факт підкреслює складне життя Кобзаря, яке було сповнене не лише творчості, але й тяжкої праці.

12. Міф про поховання:

Григорій Честахівський казав, що Тарас колись просив поховати його в Каневі. Насправді це міф. Але добре, що так сталося. Адже в Києві – багато похованих героїв, а в Каневі – один.

13. Свобода після викупу:

Коли Тараса викупили з кріпацтва, йому було 24 роки. Цей факт став для нього поворотним моментом, адже він нарешті отримав свободу і можливість розкрити свій талант.

14. Несподіване захоплення:

Тарас відвідував борделі. Цей факт кидає виклик усталеному образу Кобзаря як суворого та побожного письменника.

15. Міф про пияцтво:

Існує поширений міф, що Тарас Шевченко був алкоголіком. Насправді, хоча він і вживав алкоголь, як і багато його сучасників, немає підстав вважати його залежним.

16. Не для селян:

Всупереч поширеній думці, Шевченко писав не для селян, адже більшість з них на той час були неписьменними.Його аудиторією були переважно освічені люди з України, які жили в Петербурзі та інших містах.

17. Улюблений поет:

Улюбленим поетом Шевченка був Михайло Лермонтов. Цей факт свідчить про його широкий спектр літературних уподобань та знання російської поезії.

18. Недовге життя:

Хоча часто говорять, що Шевченко прожив дуже мало (47 років), насправді це був середній вік для чоловіків того часу.

19. Хвороби:

Офіційна причина смерті Шевченка – водянка. Але насправді він мав цілий букет хвороб, включаючи проблеми з серцем. Перед смертю мріяв оселитися в Україні, мав жінку в статусі нареченої, яка його зрадила. Помер у Петербурзі.

20. Слід:

Тарас зробив усе, щоби ми героїзували українських козаків. Адже про гайдамаків ми знаємо все не з підручників історії, а з поеми “Гайдамаки”.

Ці факти дають змогу по-новому глянути на Тараса Шевченка, побачити його не лише як поета і художника, але й як людину зі своїми складнощами та протиріччями.

Важливо зазначити, що деякі з цих фактів є спірними, і про життя Шевченка досі ведуться дослідження.

Тарас Шевченко – це не просто історична постать, це символ українського духу, безсмертний Кобзар, чиї твори й досі актуальні та надихають мільйони людей. Знаючи більше про його життя та творчість, ми можемо краще зрозуміти себе та свою країну, адже Шевченко у своїх творах порушував вічні теми: життя і смерті.

Оцініть статтю
0
0
Поширити
Коментарі

Зараз читають
Ковані ворота від компанії Кузня Львів
Переглядів: 445
Бункер – серіал, який розірве росіян
Переглядів: 1142
14 років весілля привітання – вітання до агатового весілля
Переглядів: 586
Гелеві акумулятори для сонячних систем та їх особливості
Переглядів: 575
Які меблі вибрати для вітальні — 11 корисних ідей
Переглядів: 18331
Рейтинг міст
1
Чернігів
85 / 100
2
Львів
84 / 100
3
Вінниця
83 / 100
4
Харків
82 / 100
5
Чернівці
79 / 100
6
Тернопіль
79 / 100
7
Київ
78 / 100
8
Полтава
72 / 100
9
Житомир
72 / 100
10
Запоріжжя
72 / 100
11
Рівне
70 / 100
12
Луцьк
69 / 100
13
Кропивницький
69 / 100
14
Миколаїв
69 / 100
15
Хмельницький
67 / 100
16
Дніпро
63 / 100
17
Одеса
60 / 100
Нові записи
БМК «АТЛАНТ» – надійний забудовник у місті Полтава
Переглядів: 108
Сваритися з мамою уві сні: до чого це?
Переглядів: 84
Як вибрати та купити дизельний генератор для дому
Переглядів: 108
Матеріали для офісних жалюзі: що краще для робочого простору?
Переглядів: 131
Заміна батарей опалення: покрокова інструкція
Переглядів: 72