Світові валюти

Автор: Антон Добролюбов
Категорія: Новини партнерів;
22.11.2022;
287;
хв читання
Світові валюти
Зміст:

У цій статті ми відправимо вас у світову подорож валютами!

Ось кілька чудових прикладів по континентах.

Валюти в Європі

Єврозона

Країни-члени єврозони вирішили мати спільну валюту – євро. Ці гроші на сьогоднішній день використовує 19 країн членів Євросоюзу.

Україна

Українська національна валюта – гривня. Була введена в обіг 1996 року. Однак історія цієї монети кидає своє коріння в глиб існування Київської Русі. Виробництво монети взяв на себе Банкнотно-монетний двір НБУ.

Валюти в Африці

Марокканська валюта

Грошовою одиницею Марокко є дирхам. Уперше дирхам з’явився в I столітті до н.е. У 1960 році, після здобуття незалежності, король Мохаммед V створив марокканський срібний дирхам. У Тунісі та Алжирі це динар.

Валюта Єгипту

Валюта – єгипетський фунт. Єгипет прийняв фунт стерлінгів у 19 столітті під британським пануванням.

Валюта Південної Африки

З 1961 року валютою є ранд. Колишня британська колонія, Південна Африка до цього часу використовувала фунт стерлінгів, який був імпортований поселенцями корони.

Валюти в Азії

Валюта в Китаї

Валютою в Китаї є юань або юаньміньбі, “народна валюта”. Валюта в Китаї – це дуже старий бізнес. Сліди металевих грошей можна знайти в 11 столітті до нашої ери! Паперові гроші з’явилися в 12 столітті. На монетах і банкнотах зображено портретне зображення імператора. Саме наприкінці 19 століття західний вплив наклав свій відбиток на стиль грошей. У 1837 році в Китаї викарбували долари із зображенням Бога довголіття! Згодом ситуація змінилася, і Китай знову віднайшов свою монетарну історію.

Валюта в Індії

Валюта – рупія. Історія цього субконтиненту дає початок безлічі різних типів монет (квадратні, дерев’яні, з дорогоцінних металів тощо). Колоніальні держави (британська, французька, португальська або данська) також карбували монети! Сьогодні за валюту відповідає Банк Індії. Збереглися деякі особливості, наприклад, ноти, надруковані англійською мовою зі згадками 15 офіційними мовами країни.

Валюта в Японії

Валюта – єна. Її було створено 1871 року. Найвищий номінал – купюра в 10 000 єн.

Валюта в Північній Америці

Валюта в Сполучених Штатах

Валютою є долар. Перший долар був надрукований у Массачусетсі в середині XVII століття. Він був прийнятий усіма штатами конфедерації після здобуття незалежності в 1776 році. Долар дуже швидко прижився, і сьогодні низка країн включили назву долар у свою валюту (Канада, Еквадор, Гонконг, Сінгапур, ….).

Валюти в Південній Америці

Валюта в Аргентині

Валютою є песо. Цю валюту було запроваджено 1813 року після проголошення незалежності країни і викарбувано з національним девізом “союз і свобода” та символами республіки.

Валюта в Бразилії

Валюта – це реальність. Її завезли португальські поселенці в 17 столітті. Відтоді, за винятком 40-річної перерви в другій половині 20-го століття, ріал був єдиною валютою в країні. 

Валюта у Венесуелі

Валюта – болівар, названий на честь національного героя Симона Болівара. Саме він звільнив Венесуелу від іспанських колонізаторів на початку XIX століття.

Валюти в Океанії

Валюта в Австралії

Валюта – австралійський долар. Мова – англійська, але валюта більше нагадує Сполучені Штати Америки! 1965 року нинішній прем’єр-міністр спробував запровадити нову валюту, яка мала замінити британський фунт стерлінгів. Було запропоновано кілька назв, зокрема: The Royal, The Austral, The Oz або The Boomer. Зіткнувшись із відсутністю ентузіазму співвітчизників, через рік проєкт було закинуто. 

Оцініть статтю
0
0
Поширити
Коментарі

Нові записи
Енергоефективність ПВХ вікон: зниження тепловтрат та економія коштів
Переглядів: 106
Чим зайняти дітей на природі
Переглядів: 96
Чим відрізняється парфумована вода від туалетної води
Переглядів: 151
Як прикрасити кімнату до літа
Переглядів: 123
Як зробити холодильник на природу своїми руками
Переглядів: 133
Міста
➡️ Вишневе
➡️ Вінниця
➡️ Дніпро
➡️ Житомир
➡️ Запоріжжя
➡️ Київ
➡️ Кропивницький
➡️ Луцьк
➡️ Львів
➡️ Миколаїв
➡️ Одеса
➡️ Полтава
➡️ Рівне
➡️ Софіївська Борщагівка
➡️ Тернопіль
➡️ Харків
➡️ Хмельницький
➡️ Чернівці
➡️ Чернігів