Часто в житті буває, що хочеться накопичити певну суму на якусь річ, але ніяк не виходить. Гроші ніби розчиняються у повітрі і відкласти так звану “заначку” на новий телефон чи дорогі парфуми здається просто неможливим. У нашій статті ми зібрали найдієвіші лайфхаки про те, як відкладати гроші, без великих обмежень для вашого повсякденного життя.
Заздалегідь розподіляйте бюджет
Щоб уникнути необдуманих витрат на початку місяця одразу розплановуйте бюджет, прописуючи усі свої витрати. Не пропускайте навіть найменші, які здаються зовсім незначними. Такі маленькі витрати найчастіше і стають проблемою накопичення, адже як говориться у відомому прислів’ї: “Копійка гривню береже”.
Визначте свої найнеобдуманіші витрати та постарайтеся позбавитися або замінити їх
До прикладу, якщо ви витрачаєте багато грошей на каву, яку купуєте в університеті чи на роботі, можливо краще придбати термокружку та приносити її з собою. Цей варіант набагато економніший та нічим не гірший.
Установіть собі зручну суму та кожного дня відкладайте її в скарбничку
Це можуть бути як 5, так і 50 гривень. Але ви повинні систематично відкладати їх та класти не менш зазначеної суми.
Список покупок
Перед тим, як йти до магазину, обов’язково складайте список речей чи продуктів, які вам потрібно придбати. Це збереже вас від імпульсивного шопінгу та зайвих витрат.
Посперечайтеся з другом
Установіть собі так званий термін, до якого ви маєте накопичити певну суму. Хто з вас програє, повинен відшкодувати її іншому. Спосіб азартний, але дієвий.
І пам’ятайте, що гроші – це матеріальна цінність. Не потрібно на них зациклюватися, намагайтеся відкладати їх без шкоди для себе. Адже ми живемо лише раз, тому краще проживати зараз, а не чекати “заможнього” майбутнього.