Кухня у хрущовці: дизайн інтер’єру, ідеї ремонту

Автор: Давид Клименко
31.01.2023;
2678;
хв читання
Кухня у хрущовці: дизайн інтер’єру, ідеї ремонту
Зміст:

Кухні у хрущівках можуть бути і 4, і 5 і 7 кв.м, але все ж таки найчастіше маленькі кухні досягають 6 кв.м. Тому у цій статті ми будемо розраховувати на облаштування кухні площею саме 6 кв.м. Після прочитання ви будете знати які існують способи декорувати вашу кухню, щоб вона була не лише красивою та привабливою, а й була зручною та практичною, навіть на такому відносно малому просторі.

Дизайн кухні в хрущівці

Планування дизайну на такому маленькому просторі може викликати багато питань та невизначеностей, але тут допоможе правильне оформлення та розташування всіх елементів. Якщо все зробити правильно, то вам вдасться замаскувати обмежений простір та при цьому розмістити все потрібне приладдя у швидкій доступності.

Перш за все варто звернути увагу на чітке розподілення всіх складових, які має містити кухня в хрущовці.

Обідня зона

Тут варто звертати увагу на кількість мешканців і від цього вже вирішувати якого розміру має бути місце для трапез. Чим менше людей проживає – тим менше потрібно місця і тим більше можна зекономити місця на й так обмеженому просторі.

Системи зберігання

Тут є декілька універсальних порад, які допоможуть використовувати наявний простір на максимум:

Облаштовуйте побільше підвісних шаф. Так вдасться зайняти весь простір і недостатність місця буде помітно значно менше.

Користуйтесь висувними ящиками. Вони здатні вміщувати у себе багато речей, але їх відкривання потребує мінімум місця.

Використовуйте якомога менше відкритих полиць. Звичайно, можна облаштувати декілька таких полиць із сервізами чи посудом, але сильно не захоплюйтесь, бо перенасиченість заставлених полиць удасть перевантаженість кухні.

Розміщення побутової техніки

Побутова техніка займає найбільше простору, тому її краще розміщувати у кутках кухні, а вже довкола них облаштовувати все інше.

Як збільшити простір у маленькій кухні

Кухня – найбільш залежна кімната від різних приладів та габаритних предметів. Тому логічно, що люди придумали 1001 і одну дрібничку як компактно облаштувати все необхідне. Ми розкажемо про деякі з них, але насправді їх набагато більше. 

  1. Функціональні шафки. Це не стандартні шафи, які створені для певних предметів та для певного простору. Так можна облаштувати місце для певних предметів, де б не вмістилися звичайні шафи.
  1. Стіл-підвіконня. Обмежений простір змушує користуватися всіма доступними методами. Серед них використання підвіконня біля вікна як стола. Це можна використовувати і як місце для готування, і як для прийому їжі, створене, наприклад, у стилі барної стійки.
  1. Висувний стіл. І ще один спосіб не облаштовувати повноцінну обідню зону – висувний стіл. Він може бути вбудований майже будь-де і зовсім не витрачає й так невелику кількість місця. Здебільшого має попит серед невеличких сімей, які складаються з двох або максимум трьох осіб.
  1. Кухня-лоджія або кухня без дверей. За допомогою цього методу можна збільшити простір, об’єднавши дві кімнати, що створить вигляд більшої кількості простору. А якщо все ж таки хочеться розділити кімнати, то можна повісити невеличку шторку.

Варіанти планування кухні в хрущовці

Як ми вже казали, щоб все зробити правильно, потрібно чітко продумати оформлення та розташування меблів, щоб вони займали весь доступний простір, але вміщали все необхідне приладдя. Тому існує декілька сталих варіантів, які підійдуть у більшості випадків.

  • Кутова кухня. Найчастіше використовується у квадратних чи прямокутних просторах. Головна перевага у тому, що протилежний кут залишається повністю вільним, де можна облаштувати обідню зону чи придумати щось оригінальне.
  • П-подібна кухня. Буде оптимальним при великій кількості техніки, яку розташовують вздовж всіх стін, окрім входу, і таким чином утворює букву П. Звичайно, вільного місця залишиться не багато, але при цьому все буде у швидкій доступності.
  • Лінійне планування. Підійде для витягнутих кухонь, де ви розташуєте все приладдя вздовж однієї стіни, а вся інша залишиться вільною. Її можна облаштувати і як зону відпочинку, і як обідню зону.

Інтер’єр маленької кухні в хрущовці

Взагалі існує величезна кількість стилів оформлення кухонь в хрущівці, але ми підібрали тільки реальні приклади інтер’єру, які підходять у багатьох випадках. Тому ви зможете обрати підходящий варіант для вас.

Мінімалізм

Такі кухні виконуються у максимально простому стилі з використанням прямих ліній та фігур. Також використовуються прості поєднання кольорів, але все це здатне створювати невеличкий та милий образ затишності та комфорту.

Хай-тек

Якщо ви давно мріяли створити сучасний дизайн на своїй маленькій кухні, то цей варіант саме для вас. Він виглядає модно та відповідає сучасним тенденціям, але при цьому здатен зручно та лаконічно розмістити всі потрібні елементи.

Класика

Зазвичай у класичному стилі виконують великі приміщення та цілі квартири, але насправді це можна оформити й у невеличкій кухні в хрущівці. Але при цьому варто уникати різних декоративних вставок та різьблення.

Підбір кольорів

При виборі кольорів краще зупинитися на двох основних, адже велику кількість буде важко поєднати і є великий ризик несмаку. Найоптимальнішими кольорами будуть світлі відтінки, що допоможе візуально збільшити простір маленької кухні у хрущівці. Хочемо виділити – білий, світло-сірий, кавовий та молочний.

Корисні та практичні ідеї при оформленні кухні

Також хотілося б сказати про декілька елементів декору, які можуть додати унікальності та “родзинки” вашому інтер’єру.

  1. Світло. Ліхтарики та світильники є не лише джерелом освітлення на кухні, а так само можуть підкреслювати стиль вашої кухні, надаючи йому додаткових барв.
  1. Штори. Вони зможуть захистити вас від сонця влітку та допомогти втримувати тепло взимку. Обирайте в залежності від вашого інтер’єру, але найбільш універсальними є білі та взагалі у світлих тонах.
  1. Текстиль. До них відносяться різноманітні рушники та серветки, які так само надають свого шарму та краси у майже кожен інтер’єр.
  1. Кімнатні рослини. Рослини здатні не лише очищати повітря, а й вносити свій внесок у створені унікального образу для вашої невеличкої кухні.

Ідеї для облаштування маленької кухні в хрущовці

Ну і наостанок хочемо сказати, що найкращим варіантом для якісного облаштування невеличкої кухні в хрущовці є звернення до експерта. Він зможе поєднати ваші бажання з можливостями та створити дійсно крутий інтер’єр. Але ми вам, так би мовити, накидаємо різні варіанти через реальні фото. Можливо, якийсь вам припаде до душі та ви захочете реалізувати його і на своїй кухні, перетворивши непоказний та маленький простір на затишний та милий острівок у своїй квартирі.

Оцініть статтю
2
0
Поширити
Коментарі

Зараз читають
Скільки років живе німецький дог
Переглядів: 1084
Оптимізація сайту під мобільні пристрої: чому це важливо для українських підприємців
Переглядів: 376
Навіщо подають склянку води до кави: вплив і традиції
Переглядів: 1073
Як телефон впливає на дитячу психіку: Розуміння важливості екранного часу для дітей
Переглядів: 1075
5 причин обрати вінілову підлогу
Переглядів: 525
Рейтинг міст
1
Чернігів
85 / 100
2
Львів
84 / 100
3
Вінниця
83 / 100
4
Харків
82 / 100
5
Чернівці
79 / 100
6
Тернопіль
79 / 100
7
Київ
78 / 100
8
Полтава
72 / 100
9
Житомир
72 / 100
10
Запоріжжя
72 / 100
11
Рівне
70 / 100
12
Луцьк
69 / 100
13
Кропивницький
69 / 100
14
Миколаїв
69 / 100
15
Хмельницький
67 / 100
16
Дніпро
63 / 100
17
Одеса
60 / 100
Нові записи
KAMINCN: Ваше ідеальне рішення для затишку та тепла в домі
Переглядів: 147
Скільки заробляє фармацевт – середня зарплата в різних країнах
Переглядів: 117
Твоє особисте королівство в серці міста: трикімнатна квартира в житловому комплексі Інтергал Сіті
Переглядів: 148
Скільки заробляє стюардеса – середня зарплата в різних країнах
Переглядів: 119
Який казан краще купити для туризму
Переглядів: 79