Електрокоси: правила експлуатації та найпоширеніші проблеми

Автор: Антон Добролюбов
Категорія: Цікаве;
28.04.2023;
951;
хв читання
Електрокоси: правила експлуатації та найпоширеніші проблеми
Зміст:

Для догляду за красивим газоном обов’язково потрібен спеціальний інструмент — електрокоса. Правильно вибраний інструмент чудово виконує свої функції. Втім від активної експлуатації та через недотримання правил догляду можуть виникати різні проблеми: в тому числі й повний вихід з ладу. Сьогодні ми розберемо основні причини несправностей, а також способи їх уникнення. Це дозволить подовжити експлуатаційний термін вашої коси.

Як правильно використовувати електрокосу

Придбавши новий інструмент, кожен власник хоче, щоб він пропрацював довго та без проблем. Для цього слід дотримуватись правил при роботі з електричними тримерами. В першу чергу варто підготувати ділянку, ретельно оглянувши зону косіння та прибравши з неї будь-які сторонні предмети (скло, каміння тощо). Адже такий предмет може пошкодити голівку коси, а ще — вилетіти з-під волосіні під час косіння газону та стати причиною травмування.

Слід правильно встановлювати різальну систему. Наприклад, на садовий тример Procraft GT750 треба встановлювати волосінь діаметром до 1,8 мм. Спеціально продумане обмеження перешкоджає встановленню товщого матеріалу. Але якщо ви вирішите встановити на косу іншу голівку з товщою волосінню, це спровокує надмірні навантаження на двигун та швидкий його вихід з ладу.

Працюючи з тримером, слід обов’язково одягати захисні окуляри (при роботі з інструментом в обличчя можуть летіти трава та стебла рослин) та рукавички. Інструмент з плечовим кріплення слід навішувати на одне плече, з ранцевим — на обидва плечі.

Залежно від типу рукоятки, варто надійно закріпити інструмент в руці: D-подібну слід щільно обхоплювати долонею, а U-подібну можна взяти двома руками. Тример слід тримати у руці таким чином, щоб волосінь або ніж розміщувався паралельно до землі.

Закінчення роботи — це не лише вимкнення двигуна та зняття лямок з плечей. Необхідно очистити шпулю або ніж від залишків трави. Причому важливо це робити одразу, а не чекати, поки вони засохнуть.

Типові проблеми та шляхи їх уникнення

В процесі активної експлуатації можуть виникати різні проблеми, які здатні призвести до серйозних наслідків. Розглянемо найпоширеніші з них:

  • перегрів — довготривале використання електрокоси без перерв викликає перегрів мотора, що в кінцевому результаті може призвести до серйозних пошкоджень. Щоб уникнути цієї проблеми, необхідно час від часу вимикати електрокосу, а також забезпечити достатню вентиляцію моторного відділу та регулярно проводити його очищення від бруду та пилу;
  • пошкодження кабелю — під час активної експлуатації кабель може пошкодитись, а це стане причиною замикання або перегорання проводів. Саме тому слід ретельно стежити за його станом, перевіряти на цілісність перед кожним увімкненням в мережу та не допускати заплутування;
  • пошкодження шестерень — зазвичай несправність виникає через надмірні зусилля під час косіння. Саме тому слід уважно обирати налаштування висоти задля того, щоб уникнути надмірного навантаження;
  • пошкодження механізмів — така проблема зазвичай виникає через неправильне зберігання інструменту;
  • стала робота на холостому ходу і її припинення при навантаженні — причиною може стати засмічення повітряного фільтру, адже в процесі експлуатації в нього потрапляють бруд, пил, сміття тощо. Тому слід своєчасно очищувати фільтраційний елемент для мінімізації ризику виникнення проблем.

Найпоширеніші проблеми виходу електрокіс з ладу

Неправильне зберігання — одна з найчастіших причин виходу з ладу електроінструменту. Його слід зберігати в сухих приміщеннях, які добре захищені від потрапляння вологи та пилу.

Друга за поширеністю причина — необережне поводження з інструментом. Саме тому перед роботою слід ретельно оглядати інструмент та ділянку, уникати різких ударів, правильно налаштовувати швидкість (якщо передбачена така опція). Не слід надмірно навантажувати електрокосу. Краще давати час на «відпочинок» для мотора.

Неправильний догляд — теж доволі поширена проблема, яка призводить до серйозних наслідків. Саме тому слід ретельно дотримуватись правил обслуговування електроінструмента.

Дотримання цих простих правил достатньо, щоб електрична коса працювала довго та радувала надійними експлуатаційними якостями.

Оцініть статтю
1
0
Поширити
Коментарі

Зараз читають
Скільки років живе Шіба-іну
Переглядів: 1087
Хвороби винограду: опис + фото
Переглядів: 1061
Ідеї подарунків до Дня Святого Валентина
Переглядів: 2341
Найкраща порода собаки для прожиття у квартирі
Переглядів: 1702
Як часто треба чистити ноутбук від пилу
Переглядів: 1022
Рейтинг міст
1
Чернігів
85 / 100
2
Львів
84 / 100
3
Вінниця
83 / 100
4
Харків
82 / 100
5
Чернівці
79 / 100
6
Тернопіль
79 / 100
7
Київ
78 / 100
8
Полтава
72 / 100
9
Житомир
72 / 100
10
Запоріжжя
72 / 100
11
Рівне
70 / 100
12
Луцьк
69 / 100
13
Кропивницький
69 / 100
14
Миколаїв
69 / 100
15
Хмельницький
67 / 100
16
Дніпро
63 / 100
17
Одеса
60 / 100
Нові записи
KAMINCN: Ваше ідеальне рішення для затишку та тепла в домі
Переглядів: 146
Скільки заробляє фармацевт – середня зарплата в різних країнах
Переглядів: 116
Твоє особисте королівство в серці міста: трикімнатна квартира в житловому комплексі Інтергал Сіті
Переглядів: 146
Скільки заробляє стюардеса – середня зарплата в різних країнах
Переглядів: 113
Який казан краще купити для туризму
Переглядів: 77