Чому після прання на речах з’являються плями

Автор: Катерина Васюта
Категорія: Лайфхаки та поради;
07.02.2023;
4274;
хв читання
Чому після прання на речах з’являються плями
Зміст:

Причини появи плям після прання

Багато господинь зіштовхуються з проблемою появи плям після прання одягу. Функція пральної машини зробити одежу та білизну чистою та свіжою. Тому наявність плям після такої процедури дуже незвичне явище. 

Чому ж з’являється різні плями на одязі після прання?

  • Якщо ви помітили жовті плями після прання, скоріш за все це пов’язано з хімічною реакцією поту та алюмінію, який міститься в більшості дезодорантів та антиперспірантів. Уникайте повторного прання забруднених речей в гарячій воді, оскільки це значно ускладнить можливість позбутись плями. 
  • Білі плями на чорному одязі після прання можуть з’явитись якщо перевищити рекомендовану норму прального засобу і як би це парадоксально не звучало, одяг стає бруднішим, аніж був. Ще однією причиною появи білих розводів на тканині може стати перевантаження пральної машини, яка не зможе належним чином випрати ваш одяг.
  • Сірі плями після прання можуть бути сигналом про те, що деталі пральної машини забруднені. Огляньте барабан, манжети та відсіки для порошку на наявність бруду та плісняви.
  • Сині плями після прання в більшості випадків з’являються при використанні прального порошку чи пом’якшувача, який містить синій барвник. 
  • Використання хлорного відбілювача може спричинити коричневі плями після прання. Також можливою причиною появи таких плям є утворення іржі або цвілі всередині пральної машини.
  • Жирні плями на одязі після прання з’являються якщо в пральну машину помістити вже забруднену жиром тканину. Навіть високотемпературний цикл не впорається з цією проблемою, навпаки, бруд проникне глибше у волокна тканини.

Як вивести плями після прання?

Усі типи плям буде важче видалити після висихання, оскільки це сприяє їх закріпленню. Все ж це не є неможливим завданням.  Процес видалення плям з одягу після того, як він був випраний і висушений, схожий на процес видалення свіжої плями, ось тільки це займе трохи більше часу і зусиль. Засоби для виведення плям, мийний засіб для посуду, оцет і харчова сода – все це засоби, перевірені роками, які видалять навіть старі плями й повернуть речам гарний вигляд. 

Розглянемо найкращі універсальні методи видалення плям, поговоримо про те як боротися з певними видами забруднень. Також розглянемо корисні поради як повернути білим речам білизну в домашніх умовах. 

Універсальні методи боротьби з плямами після прання

  1. Рідкий засіб для миття посуду

Той самий засіб для миття посуду, який ви використовуєте для видалення жиру та їжі з посуду, добре видаляє жирні плями з тканин.  

Інструкція: нанесіть невелику кількість на забруднену ділянку і втирайте в тканину.  Залиште принаймні на 10 хвилин, перш ніж прати, як зазвичай.

Щоб попередньо замочити забруднену білизну, додайте одну столову ложку рідини для миття посуду в 3-5 літрів води.  Добре перемішайте, занурте брудні речі й дайте їм замочитися принаймні одну годину.

  1. Оцет і харчова сода

Цей чудовий дует є одним із найуніверсальніших плямо вивідників. Комбо працює в багатьох ситуаціях, є безпечним і повністю природним, а головне – знайдеться на кухні у кожної господині. Щоб видалити плями за допомогою оцту та соди дотримуйтесь наступних порад:

Збризніть пляму нерозбавленим оцтом, а зверху посипте харчовою содою. За допомогою пальців обережно потріть всю область, втираючи суміш у волокна. Залиште одяг на 30 хвилин, потім промийте пляму. Якщо плями лишились, процедуру необхідно повторити.

  1. Зубна паста

Зубну пасту можна використовувати як засіб для виведення плям на тканинах.  Завжди використовуйте білу пасту, яка не містить барвників, як більшість марок на основі гелю. 

Як використовувати: змочіть забруднену ділянку та нанесіть на пляму шматок зубної пасти розміром з горошину.  Втирайте його пальцями або старою зубною щіткою.  Залиште на п’ять хвилин, а потім промийте область. Виперіть одяг як зазвичай.

  1. Шампунь

Шампунь призначений для видалення жиру та забруднень з волосся, а також може впоратись із плямами на тканинах.  Намочіть тканину та нанесіть на пляму трохи шампуню, а потім втирайте його пальцями.  Зачекайте приблизно п’ять хвилин, а потім виперіть одяг, як рекомендовано на етикетці з догляду.

  1. Сіль

Лайфхак, про який багато хто не знає. Кухонна сіль діє як м’який абразив для видалення плям від іржі, а також допомагає вбирати рідкі плями до їх висихання. Рясно посипте пляму кухонною сіллю, дайте солі ввібрати рідину, а потім видаліть її щіткою, перш ніж випрати річ.  Ретельно очистіть тканину, адже сіль може залишити білі плями.

Інші типи плям та як з ними боротися 

Існує багато типів поширених плям і для кожного з них свій спосіб видалення.  З деякими плямами буде відносно легко впоратись, а інших буде важче позбутись.  Плями, які вже застаріли або були випрані та висушені кілька разів вивести буде складніше.  Залежно від типу плями та тканини, з якою ви працюєте, можна повністю видалити пляму. Нижче опишемо конкретні типи плям і способи боротьби з ними.

Кольорові плями

Кольорові плями виділяються на тлі білого одягу.  Якщо покрокові методи, перелічені вище, не допомагають видалити кольорові плями з вашого одягу, замочування у відбілювачі на основі кисню має допомогти.  

Наповніть відро або таз розчином, дотримуючись інструкцій. Замочіть речі в цьому розчині на вісім годин. Потім необхідно випрати як звичайно.

Речі полиняли

Світлі речі легко зіпсувати, особливо якщо випрати їх разом із кольоровим одягом. Навіть коли ваші речі втратили попереднє забарвлення, набули невиразного кольору – у нас є рішення!

Спробуйте замочити їх в кисневому відбілювачі, як описано вище.

Якщо ж полиняли кольорові речі необхідно випрати їх в дуже холодній воді. Цикл необхідно повторити мінімум 10 разів. 

Верхній одяг 

Нині найпопулярнішим предметом жіночого і чоловічого гардероба є пуховик.  Взимку це незамінний одяг, але рано чи пізно його доведеться прати, а тоді й можуть виникнути проблеми з плямами, які з’явилися на речі. Якщо вже так сталося, то у багатьох виникає питання: чому з’являються плями на пуховику після прання та що з цим робити?

Причин появи плям є декілька:

  • неякісний засіб для прання;
  • недотримання інструкції, вказаної на етикетці виробу (якщо вказано було тільки сухе очищення, а ви випрали пуховик).

Поради, до яких варто дослухатись, щоб вивести плями з одягу: 

  • спробуйте випрати пуховик ще раз, якщо на етикетці не вказана суха хімчистка;
  • нанесіть на брудні ділянки невелику кількість перекису водню за допомогою чистої тканинної серветки, потім прополощіть водою;
  • якщо на пуховику проявились жирні плями, змішайте 1 столову ложку оцту і 0,5 столової ложки солі та додайте цю суміш в 500 мілілітрів води, цим необхідно протерти плями; цей спосіб не підходить для білого одягу;
  • якщо після прання ви виявили плями на білому пуховику, спробуйте протерти їх вологими серветками або серветками для зняття макіяжу; не використовуйте серветки на спиртовій основі, це може стати причиною появи нових плям.

Як не допустити плям після прання?

Аби ваша річ прослужила якомога довше, необхідно дотримуватись правил «правильного прання». Ось головні з них:

  • перед пранням обов’язково відділяйте білі речі від темних, а кольорові сортуйте по кольорах;
  • перевіряйте кишені на наявність монет, ключів, це також може стати причиною брудних речей;
  • попередньо видаліть плями, аби брудна річ не зіпсувала інші;
  • використовуйте засіб для прання без барвників;
  • дотримуйтесь рекомендованої кількості порошку чи гелю для прання;
  • протирайте барабан пральної машини.

І не забувайте, аби зберегти якість речей необхідно не тільки обережно носити їх, а й правильно прати. 

Оцініть статтю
2
2
Поширити
Коментарі

Зараз читають
Як правильно вибирати та використовувати рефіл для вашого дифузора
Переглядів: 292
Як правильно вибрати бойлер для дому – 10 важливих моментів
Переглядів: 803
Крокус або шафран: в чому різниця? 
Переглядів: 809
Скотч та стрічки в будівельному інтернет-магазині Polax
Переглядів: 149
Що подарувати дитині на 1 рік: 15+ ідей
Переглядів: 495
Рейтинг міст
1
Чернігів
85 / 100
2
Львів
84 / 100
3
Вінниця
83 / 100
4
Харків
82 / 100
5
Чернівці
79 / 100
6
Тернопіль
79 / 100
7
Київ
78 / 100
8
Полтава
72 / 100
9
Житомир
72 / 100
10
Запоріжжя
72 / 100
11
Рівне
70 / 100
12
Луцьк
69 / 100
13
Кропивницький
69 / 100
14
Миколаїв
69 / 100
15
Хмельницький
67 / 100
16
Дніпро
63 / 100
17
Одеса
60 / 100
Нові записи
1985 рік якої тварини за китайським календарем
Переглядів: 96
Меблі з натуральної деревини: Ідеї для вашого інтер’єру
Переглядів: 96
Топ найкращих піцерій в Одесі
Переглядів: 141
Як підібрати кріплення для скла
Переглядів: 149
Басейн під ключ: повне рішення для комфортного відпочинку та здоров’я
Переглядів: 109