Що таке IBAN та де його взяти

Автор: Аліна Мартинюк
Перевірив: Дмитро Дем'яненко
Категорія: Цікаве;
12.01.2024;
442;
хв читання
Що таке IBAN та де його взяти
Зміст:

IBAN (Міжнародний банківський рахунок) – це стандартний ідентифікатор банківського рахунку, який використовується для здійснення міжнародних фінансових транзакцій. Цей унікальний код допомагає уникнути помилок під час переказу грошей і сприяє швидкому та безпечному обміну коштів між різними країнами.

Що означає IBAN

IBAN – це абревіатура від англійської назви International Bank Account Number, що перекладається як “Міжнародний банківський рахунок”. Цей номер складається з унікальної комбінації літер і цифр, яка ідентифікує конкретний банківський рахунок. 

IBAN можна отримати після досягнення повноліття. Повноліття визначається в різних країнах різним чином і може бути відзначене 18 або 21 роком, в залежності від законодавства кожної конкретної країни чи юрисдикції.

Особи, які не досягли повноліття, зазвичай не мають можливості самостійно відкривати банківські рахунки та отримувати IBAN без наявності згоди або підтримки батьків або законних опікунів.

Таким чином, важливо враховувати вікові обмеження, встановлені законодавством в конкретній країні, якщо мова йде про відкриття банківського рахунку та отримання IBAN.

Коли він з’явився 

Міжнародний банківський рахунок (IBAN) був введений як стандарт в 1997 році Міжнародним банківським об’єднанням (IBAN) з метою полегшення міжнародних фінансових транзакцій та підвищення ефективності банківських операцій. Початково цей стандарт був розроблений для країн Європейського економічного простору, але пізніше він став використовуватися також в інших частинах світу. IBAN став необхідним елементом для міжнародних переказів коштів та інших банківських операцій, що сприяє зниженню помилок та поліпшенню швидкості обробки платежів.

Структура 

Елемент IBANОпис
Код країниУнікальний дволітерний код країни за стандартом ISO 3166. Наприклад, для України – “UA”;
Контрольні цифриДві цифри, які перевіряють правильність введення інших компонентів IBAN;
Унікальний номер рахункуУнікальна комбінація цифр та літер, що ідентифікує конкретний банківський рахунок.

Це загальна структура IBAN. Кожен матиме відповідні значення для країни та банку. Звертайте увагу, що реальний IBAN може бути трохи відмінним у різних країнах через різницю у кількості цифр у номері рахунку та інші деталі.

Де взяти IBAN

  • Банківська установа. Більшість банків надають IBAN своїм клієнтам при відкритті банківського рахунку. Ви можете знайти цей номер у виписці або запитати його в банку;
  • Онлайн-банкінг. Багато банків дозволяють клієнтам перевіряти свій IBAN через онлайн-банкінг. Зазвичай ця інформація доступна в розділі “Рахунок” або “Профіль”;
  • Чеки та виписки. IBAN може бути вказаний на чеках або виписках з банківського рахунку. Ця інформація зазвичай розташована в розділі “Реквізити рахунку”.

Покрокова інструкція

Саме так ви можете знайти IBAN або Міжнародний банківський рахунок своєї картки у додатку більшості українських банків:

  • Зайдіть у додаток;
  • Натисніть на вашу картку;
  • Перейдіть у налаштування, натиснувши на шестерню;
  • Прогортайте униз та знайдіть «Реквізити». Тут ви і зможете знайти IBAN.

IBAN важливий для здійснення міжнародних фінансових операцій, оскільки він допомагає унікально ідентифікувати кожен банківський рахунок. Отримати свій IBAN можна через банківську установу, онлайн-банкінг або шляхом перевірки чеків та виписок. Забезпечте собі зручність та безпеку у своїх міжнародних фінансових транзакціях, знаючи свій IBAN. 

Питання – Відповідь

Хто може не отримати IBAN?

Особи, які мають правові обмеження, наприклад, внаслідок судового рішення, можуть мати обмеження у відкритті банківського рахунку та отриманні IBAN. Деякі банки можуть відмовити у відкритті рахунку особам чи організаціям, які вважаються ризикованими з точки зору фінансового здоров’я чи здійснення операцій.

У якій країні найлегше отримати IBAN?

Процес отримання IBAN є стандартизованим у більшості країн, і його доступність може визначатися більше законодавчими та регуляторними особливостями країни, аніж складністю самого процесу. Однак країни з високорозвиненими банківськими системами, такі як США, Канада, Австралія та Японія, надають відносно легкий доступ до IBAN.

Які недоліки IBAN?

IBAN не включає в себе стандартизовані поля для додаткової інформації, такої як ім’я отримувача платежу чи адреса банку. Це може призводити до необхідності використовувати інші засоби комунікації для передачі цієї інформації.

Оцініть статтю
0
0
Поширити
Коментарі

Зараз читають
Як позбутися запаху сигарет в кімнаті
Переглядів: 1297
Виробництво меблів від Меблі-Сервіс
Переглядів: 494
Трансформація міських просторів за допомогою модульних технологій
Переглядів: 284
Хвороби винограду: опис + фото
Переглядів: 439
Купелі на дровах від Relax Tub
Переглядів: 352
Рейтинг міст
1
Чернігів
85 / 100
2
Львів
84 / 100
3
Вінниця
83 / 100
4
Харків
82 / 100
5
Чернівці
79 / 100
6
Тернопіль
79 / 100
7
Київ
78 / 100
8
Полтава
72 / 100
9
Житомир
72 / 100
10
Запоріжжя
72 / 100
11
Рівне
70 / 100
12
Луцьк
69 / 100
13
Кропивницький
69 / 100
14
Миколаїв
69 / 100
15
Хмельницький
67 / 100
16
Дніпро
63 / 100
17
Одеса
60 / 100
Нові записи
Як зрозуміти чи потрібні вам брекети?
Переглядів: 125
Значення 08:08 на годиннику: таємниці повторюваних цифр
Переглядів: 79
Як правильно захистити рослини від сонця
Переглядів: 90
Найбільші країни Африки: цікаві факти про країни Африки їх столиці
Переглядів: 87
5 причин обрати скляну огорожу
Переглядів: 132