Не дарма кажуть, що з початком нового року потрібно щось оновлювати у власному житті. Так вирішили й ми, тому замінили стару дерев’яну шафу на більш сучасну та зручну. Зробити окремий гардероб у невеличкій квартирі неможливо, тому цей варіант підходить тільки для приватних будинків з великою кількістю місця. А ми вам сьогодні дамо поради як правильно вибрати шафу для квартири, щоб вона вам прослужили якомога довше та приносили естетичне задоволення.
Місце для шафи
Але перед вибором самої шафи потрібно визначитися в яку кімнату ви збираєтеся її поставити та яку площу вона займає.
У вітальню
Ця шафа має бути найбільшою та завжди доступною. У ній можуть зберігатися одяг, книги, аксесуари та сувеніри, тому вона має мати багато секцій та поличок. Окрім того, вона може легко ділити приміщення на функціональні зони.
У спальню
Спальня завжди має бути менше за вітальню, тому ретельно продумайте місткість меблів та що там можна зберігати. Найоптимальнішим вибором буде часто вживаний одяг, рушники, постільна білизна та антресолі для неї.
У передпокій
У коридорі зазвичай не дуже багато місця, тому краще було б обрати шафу, яка візуально розширює простір. Також варто подбати про місце для верхнього одягу, взуття, парасольок та головних уборів. І не варто забувати про дзеркало, воно є обов’язковим елементом таких шаф.
У дитячу кімнату
Тут все має бути спрямоване на безпечність та універсальність. Краще уникати гострих кутів та відмовитися від дзеркала. Також варто продумати момент зростання дитини, щоб вона з плином часу не відчувала дискомфорту та мала можливість діставатися потрібного відділу.
Для кухні
Якщо ж ви захотіли встановити шафу на кухні, то вона має якомога менше страждати від впливу жиру та забруднень. І при цьому, якщо все ж таки забруднилася, то має досить легко відмиватися та очищатися. Зберігають у ній переважно побутову хімію, миючі засоби, рушники для кухні та посуд.
В кабінет
У шафі для кабінету першочергово слід подбати для зручного розміщення документів, тек та файликів. Краще надати перевагу скляним або глухим дверцятам, щоб документи не запилювалися. Якщо ж ви плануєте використовувати шафу як домашню бібліотеку, то потрібно подбати про міцні полички, які здатні витримувати значні навантаження від великої кількості книжок.
Види шаф
Тепер розберемося які існують шафи за різними критеріями, щоб ви могли врахувати всі нюанси та підібрати для себе ідеальний варіант.
За формою
За формою шафи поділяються на 3 види:
- Прямі. Це найбільш популярні та універсальні шафи. Вони не будуть чимось виділятися на фоні інших, але при цьому легко вписуються у будь-який дизайн та досить практичні у своєму використанні.
- Радіусні. Більш нові та сучасні варіанти, які здатні одразу привернути увагу гостей. Мінусом є вища вартість та займання більшої площі, а самого місця у шафі для речей буде менше, ніж у класичному варіанті.
- Кутові. Використовуються, коли потрібно зайняти усю наявну площу. Можуть “підлаштуватися” під будь-які кімнати, але це буде коштувати дорожче, бо такий варіант важче виготовити.
За способом встановлення
Також у вас є декілька варіантів яким способом буде встановлена ваша шафа:
- Вбудування у стіну. Для такого способу потрібно мати спеціальну нішу у стіні. Перевагою є значна економія приміщення, бо тоді шафа є частиною стіни та не займає місце кімнати. Але є й недолік, адже ця конструкція буде повністю статичною і пересунути в інше місце її неможливо.
- Встановлення на підлозі (корпусна). Найпоширеніший варіант, через свою можливість пересування. Він, звичайно, займає певний простір, бо є окремою частиною інтер’єру, але попри це є досить зручним і здатен зручно вписуватись у різноманітні варіанти кімнат. Але також потрібно мати на увазі, що для цього варіанту має бути рівна підлога, інакше для встановлення ще доведеться рівняти підлогу або рівняти за допомогою спеціальних бортиків.
- Підвішування на стіни. Для цього варіанту потрібно встановлювати додаткові кріплення та мати міцні стіни, щоб витримували весь вантаж шафи та речей. Перевагою є незалежність від наявності спеціальної ніші чи нерівної підлоги, але при цьому потрібен додатковий клопіт з кріпленням та дійсно міцні стіни.
За використанням
Також шафи, окрім зберігання речей, можуть використовуватися для інших цілей, загалом можливі 6 варіантів:
- Шафа-купе. Головною перевагою є розсувна система дверей, замість більш стандартної системи відкривання дверцят. Це дозволяє не перейматися за додатковий простір для відкривання дверцят у маленьких приміщеннях.
- Шафа-пенал. Шафа з багатьма поличками та висувними ящичками, де можна зберігати багато документів, інструментів та інших речей. Бувають як відкритими, так і повністю закритими.
- Шафа-ліжко. Цей варіант поєднує у собі як шафу, яка використовується для зберігання речей, так і ліжко. Для цього потрібно тільки трансформувати шафу. Це дозволяє економити дуже багато місця.
- Шафа-стелаж. Зазвичай встановлюють у великих кімнатах та вітальнях. Являє собою декілька складених пеналів і може утворювати цілий сервант. Також можна продумати місце у ньому для телевізора чи комп’ютера.
- Розпашна шафа. Традиційний варіант з висувними дверцятами. При цьому можуть бути розділені на секції за допомогою вертикальних стінок, де кожна секція буде виконувати свою функцію.
- Модульна шафа. Ну і також існує варіант під назвою модульні шафи, які ви здатні “зібрати” власноруч в залежності від ваших потреб та призначення.
Механізми відкривання дверей
Взагалі існує 3 варіанти розсувних систем для шаф:
- Підвісні. Цей варіант ідеально підходить, якщо ви не хочете дуже часто прочищати нижню напрямну, коли регулярно буде набиватися пил та бруд.
- Підлогові. Підлогові є найбільш популярними та практичними, бо їми легко керувати, а внаслідок потужного механізму вони здатні служити дуже довго.
- Безпорогові роликові підвіси. Вони використовуються, коли потрібно максимально убезпечити підлогове покриття.
Внутрішнє наповнення
Ну й найважливіше у шафі – внутрішнє наповнення. Звичайно, від розмірів самої шафи та її призначення вміст може змінюватися, але ми наведемо основні варіанти, які можуть використовуватися у шафах.
- Широкі полиці. Використовуються для розміщення побутової техніки, рушників чи білизни.
- Високі полиці. Для зберігання стопками футболок чи сорочок у складеному вигляді.
- Висувні ящики. Зберігання дрібних речей: спідня білизна, всіляка косметика та аксесуари.
- Штанги різних розмірів. Більші та вищі для верхнього одягу, трохи менше – для футболок та сорочок.
- Брючниці. Для комфортного зберігання брюк та штанів.
- Полички для взуття. Для взуття також потрібне окреме місце.
- Висувні пральні дошки. Для економії місця та більш зручного прасування.
Матеріал
Існує всього 3 основних та найуніверсальніших матеріалів для шаф:
- МДФ. Найбезпечніший та найбільш довговічний матеріал для шаф. Обираючи шафу з цього матеріалу ви можете не сумніватися, що вона прослужить вам довго та надійно.
- ДСП. Фаворит за системою “ціна-якість”. Найдешевший серед всіх представлених, але при цьому міцний та легкий матеріал.
- ДВП. Надають перевагу тільки у крайніх випадках, коли, наприклад, сподобалась саме естетична складова і вже неможливо відірвати погляд.
Інтер’єр
Ну і звичайно коли обираєте такий великий та важливий для дизайну приміщення інструмент, потрібно зважати як він впишеться саме у ваше оформлення. Ви це можете зробити й власноруч, оцінивши та умовно підставивши на його майбутнє місце, але щоб зробити все дійсно правильно та якісно, краще скористатися послугами кваліфікованого спеціаліста.
Бюджет
Взагалі ціни на шафи стартують приблизно від п’яти тисяч гривень і можуть досягати набагато більших сум. Все залежить від багатьох факторів: розмір, матеріал, наповнення, тип роботи або інших доповнень(підсвітка у шафі тощо). Тому відштовхуйтесь від ваших вподобань та потреб і радимо додатково проконсультуватися зі спеціалістом, який може дати корисні поради.
Отож, шафи-купе мають ряд переваг перед класичним та вже дещо застарілими розпашним шафам – і їхня зручність, і їхня сучасність і універсальність. Тому люди дедалі частіше починають надавати перевагу саме їм. Але завжди варто відповідально ставитися до покупок, тим паче за таку кругленьку суму, і ретельно все обдумувати та обирати. А ми сподіваємось, що ви оберете найкращу шафу для власної квартири, а наш матеріал тільки допоможе вам розібратися у цьому, щоб майбутня шафа слугувала якомога довше та приносила естетичне задоволення.