Наш організм на 70% складається з води. Саме тому ми повинні споживати якісну питну воду. Нестача рідини впливає на самопочуття. Люди, які пʼють замало води, відчувають слабкість, апатію, швидко втомлюються й взагалі мають безліч проблем зі здровʼям. Щоб зберегти здоровʼя та працездатність, треба пити воду, але вона має бути хорошої якості. В статті ми розповімо, як споживати воду, щоб отримати максимум користі для здоровʼя.
Яку воду можна споживати
Сира вода з домішками, яка поступає у водопровіди в наших домах, для пиття непригодна. З нею треба щось робити: або кипʼятити, що теж не дуже добре, але все ж таки краще, ніж пити сиру, або можна використовувати магістральні фільтри для води. Щоб отримати придатну для споживання рідину, треба встановлювати фільтри грубого та тонкого очищення.
Ми могли б також порадити купувати воду у пляшках і навіть назвати кілька марок, які справді корисні, але це досить дорого, особливо коли треба забезпечити якісною рідиною велику родину. Споживання дешевого продукту може бути корисним, але зазвичай це така ж сама фільтрована вода з водопроводу, тому набагато краще встановити фільтр вдома та не переплачувати за воду. До того ж з фільтром вам більш не потрібно буде носити важкі пляшки.
Скільки пити
Більшість фахівців мають єдину думку з цього питання: доросла людина має споживати близько 1,5-2 літрів питної води на добу. Чим більше вага людини, тим більше їй потрібно рідини. Але людям з зайвою вагою й особливо тим, хто має хронічні захворювання, варто порадитися з лікарем щодо обʼємів добового споживання питної води.
Коли пити
Для здоровʼя має неабияке значення, коли саме ви будете споживати воду. Є кілька правил, виконання яких допоможе вам почуватися краще:
- Одразу після пробудження. Склянка води на голодний шлунок робить диво. Вода промиває ШКТ та готує його до роботи.
- Перед їжею. Лікарі радять випивати склянку води за півгодини до їжі. Ця порада особливо стосується тих, хто має проблеми з травленням: гастрити, виразку шлунку, печію.
- Коли відчуваєш голод. Відчуття голоду та спраги мають багато спільного. Деякі люди їх плутають і замість того, щоб випити стакан води, йдуть їсти, а потім скаржаться на зайву вагу.
- Через 40 хвилин після їжі. Одразу запивати їжу не варто, а через деякий час рекомендовано.
- Після чаю та кави. Лікарі зазначають, що це корисно як для травлення, так і для збереження зубів.
- Перед сном. За півгодини до того, як лягати спати, випивайте склянку води. Під час сну ми втрачаємо воду з диханням та потом. Людям, які мають хронічні проблеми з нирками, останню на день склянку води треба випивати до 18 години.
- Перед фізичним навантаженням. Під час тренувань спортсмени втрачають багато рідини з потом. Якщо не випити води перед тренуванням, воно може бути не таким продуктивним. Споживайте склянку води за 30-40 хвилин до початку занять.
Пити також потрібно кожного разу, коли ви відчуваєте спрагу. Не варто відкладати, бо організм добре знає, що йому треба саме зараз. Якщо ігнорувати сигнали тіла, згодом можуть виникнути проблеми зі здоровʼям.