Самостійне пакування речей для переїзду — це велика робота, будь то переїзд через місто, через всю країну чи взагалі в іншу країну! Не важливо, переїжджаєте ви на нову орендовану квартиру, в свою квартиру або в свій будинок.
Головною перевагою самостійного пакування є економія грошей, але спроба зробити це правильно може стати дуже складним завданням. Тому нижче наведені корисні списки та поради щодо упаковки, які допоможуть вам зробити це самостійно так, щоб полегшити розпакування речей та швидко організувати їх у новому будинку.
ПІДГОТОВКА ДО УПАКОВКИ
Вам знадобляться міцні пакувальні коробки різних розмірів. Їх можна позичити у друзів та знайомих. Або купити у поштових відділеннях Укрпошти чи Нової Пошти. Крім коробок варто приділити увагу й іншим професійним пакувальним матеріалам, наприклад:
- скотч;
- малярський скотч;
- ножиці;
- пакувальний папір — це може бути звичайний газетний папір, будь-які «роздруківки» та інше;
- канцелярський ніж;
- перманентні маркери;
- стрейч-стрічка: Це прозора пластикова «липка плівка», яка використовується, наприклад, для обгортання меблів та захисту її від плям, зачепів та інших пошкоджень поверхні.
Як тільки ви зберете все це приладдя, настане час для наступного етапу: Складання речей за розкладом!
Дотримуйтесь темпу
Одна з помилок новачків, яку часто роблять люди, збираючи речі для переїзду, — це залишити все до останньої хвилини, коли вантажний автомобіль ось-ось під’їде, або ще гірше, коли його вже завантажують! Упаковувати речі слід напередодні ввечері або за пару днів до переїзду, залишивши тільки найнеобхідніше, що знадобиться вранці і одразу ж у новому будинку.
Скористайтеся цими порадами, щоб зробити все вчасно:
- Використовуйте календар, щоб планувати, що і коли потрібно запакувати. (Це займе більше часу, аніж ви думаєте!)
- Почніть з речей, що зберігаються в коморах або шафах – вони все одно часто лежать в коробках і більш-менш готові до транспортування. Потім запакуйте речі не по сезону, наприклад, зимове пальто.
- Збирайте речі по кімнатах, щоб залишатися організованим та встигнути зробити більше.
- Виділіть робочу зону в кожній кімнаті, яку ви збираєте, щоб завжди знати, де є необхідні речі.
- Сортуйте упаковані коробки не тільки по кімнатах, а й за вагою, щоб полегшити навантаження у вантажівку.
- Упаковані картонні коробки мають важити не більше 20 кг. Заманливо запхати більше, щоб збільшити простір, але ви все одно повинні бути в змозі безпечно підняти коробку!
Пакування деяких предметів краще довірити професійним вантажникам. До них відносяться цінні, громіздкі та/або крихкі предмети, такі як:
- Скляні стільниці, важкі настінні прикраси або полиці;
- Настінні дзеркала розміром 40 x 60 або більше;
- Піаніно та більярдні столи;
- Великі статуї, трофеї, люстри тощо;
- Велика побутова техніка.
ТЕХНІКА УПАКОВКИ СВОЇМИ РУКАМИ
У нашому посібнику з упаковки ви знайдете опис техніки упаковки та загальні поради щодо упаковки, які підходять для будь-якої кімнати:
- Використовуйте нещільно зім’ятий звичайний газетний папір у верхній та нижній частині коробок, щоб забезпечити додаткову прокладку.
- Пакуйте спочатку найбільші і важкі предмети, потім дрібніші, а проміжки заповнюйте нещільно зім’ятим пакувальним папером.
- Перед упаковкою загорніть предмети, що б’ються, в будь-який папір.
- Наклейте на коробки етикетки (малярний скотч допоможе) із зазначенням свого імені, кімнати, куди має вирушити коробка, і того, що в ній знаходиться.
- Краще використовувати картонні коробки для переїзду, верх яких надійно заклеєний скотчем.
- Уникайте надмірного набивання речей!
УПАКОВКА ЕЛЕКТРОНІКИ СВОЇМИ РУКАМИ
Якщо ви зберегли оригінальну упаковку для комп’ютерних комплектуючих або телевізора з плоским екраном, це чудово! Якщо ні, ось що потрібно зробити:
- Упакуйте товар у міцну картонну коробку, викладену пінополістирольними «кубиками» або зім’ятим газетним папером. Надійно заклейте коробку та позначте її написом «Дуже крихке».
- Позначте дроти та кабелі, щоб ви пам’ятали, до чого вони підходять – це полегшить складання.
- Вийміть картриджі з чорнилом та тонером із принтерів.
- Від’єднайте від принтерів незакріплені деталі, такі як лотки та податчики паперу.
- Створюйте резервні копії комп’ютерних файлів у хмарі або DVD-дисках.
НЕ УПАКОВУЙТЕ ЦЕ!
Якщо річ належить вам, це не означає, що вона має перевозитись разом з вами! Деякі небезпечні речовини можуть загрожувати вашому майну та/або іншим людям. Тому не упаковуйте легкозаймисті рідини або тверді речовини, стиснені гази, вибухові речовини, окислювачі, корозійні речовини, отрути або радіоактивні матеріали.
Деякі найпоширеніші приклади таких предметів включають:
- рідина для зняття лаку для нігтів;
- хімікати для ремонту та обслуговування автомобілів;
- радіофармацевтичні препарати;
- сірники;
- фарби та розріджувачі для фарб;
- рідина для запальничок;
- бензин;
- феєрверки;
- кисневі балони;
- балони з пропаном.
Також не варто упаковувати сімейні фотографії, вогнепальну зброю, ліки за рецептом, які знадобляться вам у найближчі кілька днів, продукти харчування у скляних банках або інші продукти, що швидко псуються, для перевезення у фургоні для переїзду. Краще взяти ці предмети із собою у машині.
НАЙКРАЩІ МЕТОДИ МАРКУВАННЯ
Маркуйте кожну коробку – без винятків! Використовуйте широкий перманентний маркер із фломастером (купіть кілька). Позначте на кожній коробці приміщення, вміст, напис «КРИХКЕ» або «ЦЕ ВЕРХ», якщо це необхідно.
Щоб полегшити життя, можна позначити коробки номерами/кодами, наприклад, 1A, 1B і т.д., щоб вказати, які з них слід розпакувати першими в новому будинку.
ПОРАДИ ПРОФЕСІОНАЛІВ З УПАКОВКИ
Ми хотіли б поділитися деякими з наших найкращих порад щодо упаковки, які допоможуть забезпечити збереження ваших речей:
- Зберігайте пари предметів та схожі предмети разом.
- Змотуйте електричні шнури та кабелі, щоб вони не бовталися та не зачіплялися за речі.
- Помістіть шурупи та інші металовироби в невеликі пластикові пакети і прив’яжіть їх до предмета або закріпіть скотчем.
- Не дозволяйте речам руйнувати один одного – не варто упаковувати порцелянові чашки з чавунною сковородою!
- Пакуйте коробки шарами, прокладаючи між ними аркуш картону або м’ятого паперу.
- Рушники та ковдри можна використовувати для набивання та прокладки.
- Дуже крихкі предмети запакуйте в окремі маленькі коробки, а потім запакуйте ці коробки у велику коробку з великою кількістю прокладок.
- Коробка ідеально упакована, якщо її можна надійно заклеїти скотчем, при цьому кришка має бути ідеально рівною – не прогинатися всередину або назовні.
- Щільно заклейте кожну коробку скотчем.
Ми сподіваємося, що ці поради допоможуть вам безпечніше та розумніше запакувати речі для майбутнього переїзду!