Коли краще продавати квартиру?

Автор: Марія Безродна
05.12.2022;
2727;
хв читання
Коли краще продавати квартиру?
Зміст:

Ситуація на ринку нерухомості зазвичай дуже рухлива і нестабільна. Тут все залежить від співвідношення попиту і пропозиції. Нестача першого спричиняє різкий спад цін і високу конкуренцію серед охочих продати житло. 

Кожна зі сторін, безумовно, прагне укласти якомога вигіднішу для себе угоду і мати від неї приємний зиск. Але для того, щоб договір купівлі-продажу був успішним, варто збагнути специфіку даної процедури й урахувати певні важливі деталі. 

Не варто поспішати

Якщо головна мета продажу нерухомості – приємна та вигідна ціна, краще не квапитись. Питання сприятливого моменту чутливе, на нього впливає чимало факторів. Аби правильним чином зробити оцінку майна, не продешевити, але і не завищити ціну до захмарної, попередньо бажано вивчити ринок, порівняти конкурентні варіанти, проконсультуватись із фахівцем. Звісно всі хочуть здійснити продаж швидко і дорого, проте ті, хто вміють чекати, часто залишаються у виграші. 

Що зробити, щоб швидко продати квартиру?

Якщо ж натомість метою є саме швидкий продаж квартири, стратегія дій буде дещо інакшою. Доведеться акумулювати всі можливі методи пошуку потенційних покупців і максимально оперативно ними скористатися. 

Розмістіть оголошення на сайті

Одним із найдієвіших способів швидкого розповсюдження інформації щодо продажу житла, безумовно, є інтернет. Існує велика кількість різноманітних застосунків, сайтів, телеграм-каналів і профілів у соцмережах, покликаних об‘єднати тих, хто продає житло, із тими, хто його шукає. Зробіть світлі та якісні фото свого помешкання, вкажіть детальну інформацію, не приховуючи нюансів і недоліків, аби не гаяти час, і залиште контактні дані. Такий метод особливо підійде тим, хто прагне продати квартиру без рієлтора, адже покупці матимуть змогу написати або зателефонувати вам напряму. 

Ресурси, де можна розмістити оголошення про продаж квартири: 

  • OLX;
  • Flatfly;
  • DOM.RIA;
  • OBYAVA;
  • Besplatka;
  • IZI.

Реклама

Не нехтуйте просуванням свого оголошення за допомогою реклами. Вона значною мірою підвищить ваші шанси серед конкурентів на ринку і посприяє залученню більшої кількості пропозицій. Ви можете обрати той вид реклами, який вам дозволить бюджет, або скористатись усіма можливими, аби максимально пришвидшити процес продажу. Флаєри, згадки в ЗМІ, листівки на дошках для оголошень, банери й білборди – це все може стати вашим вірним помічником у швидкій угоді.

Залучення рієлтора

Рієлтор – професійний агент, посередник у справах купівлі-продажу нерухомості. І хоч деякі й ставляться до подібної діяльності скептично або банально не хочуть витрачати кошти на оплату його послуг, по-справжньому хороший фахівець здатен зробити угоду дійсно успішною. До переліку його задач належать оцінка майна, налагодження комунікації між сторонами, перевірка документації та укладання договору. Залучення допомоги рієлтора значною мірою полегшить процедуру продажу, а також убезпечить вас від ризику постраждати від схем шахраїв. 

Як не проґавити вигідний час?

Власники нерухомого майна, які прагнуть «вхопити момент» і продати квартиру, коли ціна за неї сягатиме піка, мають пам‘ятати, що сприятливий час – поняття мінливе і нетривале. І до нього варто підготуватися заздалегідь. Аби не згаяти можливість і не позбутись потенційно вигідних пропозицій, попередньо подбайте про підготовку всіх важливих документів. 

Перелік необхідних документів: 

  • паспорт та ідентифікаційний код власника(ів) нерухомості;
  • свідоцтво про державну реєстрацію права власності;
  • документ, який є підставою отримання нерухомості;
  • виписка з будинкової книги;
  • нотаріально засвідчена згода чоловіка/дружини на продаж помешкання;
  • письмовий дозвіл на підписання угоди від органів піклування, якщо серед власників є неповнолітня особа чи інвалід;
  • технічний паспорт об’єкта.

Велика заборгованість за комунальні послуги, неоформлене перепланування, невідновлені паспорти власників – всі ці нюанси можуть стати каменем спотикання для укладання швидкої угоди й відштовхнути потенційних покупців. Отже, про них варто подбати завчасно. 

В яку пору року краще продавати квартиру? 

Як засвідчує практика, сезонність на ринку нерухомості грає далеко не останню роль. Особливо, коли мова йде про курортні міста й регіони. Там все зрозуміло: перед початком і під час сезону попит різко зростає, ціни здіймаються до небес, операції з купівлі-продажу активно провадяться. А як щодо всіх інших? Розберімося по черзі, коли буде вигідніше продавати квартиру. 

Зима

За словами експертів, зима – не найкращий період для продажу нерухомості. В цей час ринок «засинає». Всі зайняті підготовкою до новорічних свят, погашенням боргів, розв‘язанням побутових питань. Мало кому захочеться їздити на перегляд квартири в холодну пору року, а також робити ремонт в опалювальний сезон. Попит узимку помітно зменшується, а ціни, відповідно, падають. 

Весна 

Весною ринок нерухомості оживає. У покупців зростає зацікавленість у придбанні житла, а разом із нею зростають і ціни. Як показує досвід, весняний період – достатньо вигідний сезон для продажу квартири як на вторинному ринку, так і в новобудові. Завдяки сонячним дням помешкання виглядає світлішим і від того більш привабливим, покупці перебувають у приємному настрої й погоджуються на купівлю значно частіше.

Літо

Літній період, як і зимовий, сумнівний момент для продажу нерухомості. Багато весняних угод вже укладено, тож і попит поступово згасає. В цей час більшість людей бере відпустки, роз‘їжджається по відпочинках і не надто прагне обтяжувати себе маніпуляціями з купівлі чи продажу житла. Тому експерти радять не квапитись і почекати до осені, аби вартість була більш прибутковою.

Осінь 

Максимально вигідний час для продажу нерухомості. Ринок оговтався після літнього затишшя й готовий з новою силою розпочинати фінансовий обіг. Всі поспішають придбати житло і зробити ремонт до холодів, тому попит збільшується значними темпами, ціни зростають, а трохи згодом стабілізуються. 

Що радять астрологи?

Астрологія теж має певні думки щодо вдалого продажу нерухомості. Якщо говорити про дні тижня, то саме середа, що знаходиться під впливом Меркурія, стане найкращим варіантом для укладання важливих угод, придбання або реалізації нерухомого майна. А ось у суботу астрологи рекомендують утриматись від будь-яких грошових оборотів. За місячним календарем, продаж квартири бажано здійснювати у 5, 10, 14, 15, 22, 24, 28 числах місяця. 

Отже, дотримуючись наведених вище порад, ви, без жодного сумніву, зможете продати квартиру швидко і вигідно. Бажаємо вдалих угод! 

Оцініть статтю
8
1
Поширити
Коментарі

Зараз читають
Правильно подключаем Javascript в HTML
Переглядів: 586
Оптимальні характеристики освітлення для різних кімнат у будинку
Переглядів: 1030
Чому потрібно вчити хімію: як вона може знадобитися
Переглядів: 752
Що таке клей герметик і його основні властивості
Переглядів: 198
Що сильно розряджає телефон
Переглядів: 1196
Рейтинг міст
1
Чернігів
85 / 100
2
Львів
84 / 100
3
Вінниця
83 / 100
4
Харків
82 / 100
5
Чернівці
79 / 100
6
Тернопіль
79 / 100
7
Київ
78 / 100
8
Полтава
72 / 100
9
Житомир
72 / 100
10
Запоріжжя
72 / 100
11
Рівне
70 / 100
12
Луцьк
69 / 100
13
Кропивницький
69 / 100
14
Миколаїв
69 / 100
15
Хмельницький
67 / 100
16
Дніпро
63 / 100
17
Одеса
60 / 100
Нові записи
KAMINCN: Ваше ідеальне рішення для затишку та тепла в домі
Переглядів: 144
Скільки заробляє фармацевт – середня зарплата в різних країнах
Переглядів: 114
Твоє особисте королівство в серці міста: трикімнатна квартира в житловому комплексі Інтергал Сіті
Переглядів: 144
Скільки заробляє стюардеса – середня зарплата в різних країнах
Переглядів: 111
Який казан краще купити для туризму
Переглядів: 77