З дитинства нас вчать, що книга це найліпший друг. Казки у дитинстві допомагали нам засинати та розвивати фантазію, комікси у підлітковому віці заохочували нас до читання, а що вже казати за світову класику? Тим паче коли існують чудові твори, що так гарно передають усі хвилювання жіночого життя. Тому ми підготували для вас добірку найкращих книг, на яких слід затримати свою увагу.
Сучасна література
«Три чоловіки для Вільми» Ґюдрун Скреттінг
Назва книги уже інтригує, бо не кожний день у житті жінки з’являється три небайдужих чоловіки, особливо, коли це судмедексперт, священник та померлий батько. Вільма Ваєрьод, вчителька у музичній школі, живе звичайним буденним життям. Кожен її день схожий на попередній: правильне харчування, робота та самотність. Поки одного разу до неї не завітають два чоловіки зі звісткою, що її батько помер. Але чи знала свого батька Вільма? Звісно, що ні. Єдине, що він залишив для неї це пару листів, які треба відкривати раз на день. Розповіді батька допоможуть дівчині дізнатися про своє народження, секрети її давно померлої мами та знайти баланс у житті. Поступово з кожним днем вона почне розкриватися та відходити від свого самотнього життя. Не можна оминути цю теплу історію з нотками чорного гумору.
«Місто дівчат» Елізабет Ґілберт
Це інтригуючий роман, що підкорює своєю свободою та легкістю, про відвагу бути собою та право жити так, як хочеться тобі. Роман починається з Нью-Йорку 1940-х років. Дев‘ятнадцятирічну Вівіан Морріс, розбишаку та революціонерку, виганяють з престижного коледжу. Батьки вирішують у вигляді покарання відправити дівчину на Мангеттен до тітки – власниці ексцентричного театру. І там у Вівіан починається друге життя. Вона знайомиться з великою купою людей, знаходить неприємності, але з яких цікаво та не без історій виплутується. Опинившись у вирі нестримних подій богемного життя, дівчина відкриває для себе незвичайні театральні постановки, зірок кіно та нестримні ріки алкоголю і відчуття цілковитої волі, яке так і манить. Як обернеться таке життя для молодої дівчини дізнаєтесь після прочитання, але одне зрозуміло одразу: для того, щоб бути щасливою, не обов’язково бути хорошою дівчинкою та усіх слухати, у першу чергу треба прислухатися до себе.
«Така, як ти» Марк Леві
Будинок № 12 на П’ятій авеню у Нью-Йорку. Звичайна будівля, у якій немає нічого особливого. Хіба що старовинний механічний ліфт. Та загадковий ліфтер-індус Санджай. Хлоя, власниця квартири з дев’ятого поверху, і не здогадується, ким насправді є новий ліфтер. Як не знає й про те, що він готовий віддати всі скарби світу, аби знову опинитися на дев’ятому поверсі. Відчинити двері, зазирнути їй в очі й промовити: «Я все життя шукав таку, як ти». Між ними — вісім поверхів, одна маленька таємниця й бурхливе, сповнене несподіванок життя.
Класичні твори
«Маленькі жінки» Луїза Мей Олкотт
Цей твір отримав купу екранізацій та визнань, тому що «Маленькі жінки» це культовий роман, який буде актуальним протягом багатьох поколінь. Текст цієї книги неодноразово розбивали на цитати, радили прочитати іншим, плакали над ним та сміялись. Головні героїні – це четверо кардинально різних між собою сестер, але таких рідних. Усі вони докладають зусиль, щоб досягти висот у житті, навіть, зазнаючи поразки. Після того як їх батька забрали на Громадянську війну в Америці, дівчата почали свій власний шлях дорослішання, завдяки мамі та вірі, що їх батько скоро повернеться. Назва книги походить від прізвиська, яке дав батько своїм дочкам – маленькі жіночки.
«Гордість та упередження» Джейн Остін
Мабуть, кожна дівчина хоч раз у житті чула про цей твір, а ще краще його прочитати. Немає нічого прекраснішого за зародження почуттів між Елізабет Беннет – завзятої й волелюбної, гордої, впевненої у собі дівчини, та містера Дарсі – елегантного, холодного, упередженого чоловіка молодих літ. Перша їх зустріч пройшла з такою напругою, що кожен з них пообіцяв собі більше не перетинатися на заходах. Та за різних обставин і вічних проблем від сестер, а в Елізабет їх 4, життя знову і знову зводить їх разом. Її гордість та його упередження щодо жінок не найкращий коктейль, але усе зміниться, коли кожен з них відкриється один одному та зробить крок на зустріч.
«Звіяні вітром» Марґарет Мітчелл
Скарлетт О‘Хара, головний персонаж твору Маргарет Мітчелл. На перший погляд, вона непересічна та інфантильна. З дитинства мріяла вийти заміж за Ешлі Уїлкса, який був закоханий в іншу. Дівчина завжди була у центрі уваги та користувалась популярністю у молодих чоловіків, які намагалися позалицятися до юної леді. З початком Громадянської війни пріоритети змінилися, і після смерті її чоловіка, уже більш зріла та не така наївна, місис О‘Хара починає свій власний шлях виживання. Скарлетт довелось пережити голод, руйнування, і принизливе ставлення чоловіків по відношенню до неї. Головним фанатом жінки був Ретт Батлер, який бажав отримати увагу від неї за будь-яку ціну, але коли після стількох років вона відповідає йому взаємністю – життя закидує її у новий вирій подій. «Я подумаю про завтра» – улюблена фраза головної героїні.. а щось у цьому є!
Твори з української літератури
Також слід звернути увагу на книги наших співвітчизників, які входять у список «100 найкращих літературних творів». Кожен по-своєму відображає жіночу долю у різних подіях та періодах української історії. А тому є чудовим варіантом для прочитання саме ці шість книг:
- «Фелікс Австрія» Софія Андрухович;
- «Сестрички Річинські» Ірина Вільде;
- «Він і Вона» Ольга Кобилянська;
- «Роман про людське призначення» Емма Андієвська;
- «Танґо смерті» Юрій Винничук;
- «Інститутка» Марко Вовчок.
Та якими б не були дивовижними головні героїні книг, варто пам’ятати, що в першу чергу слід залишатися такою, яка ти є, а з книг брати тільки життєві уроки й зразок поважного чоловіків щодо жінок.