Мікроорганізми — природна і найрізноманітніша частина біосфери. На жаль, далеко не всі з них корисні або хоча б нейтральні по відношенню до здоров’я людини та вищих тварин. Тому і в медичних закладах, і в побуті особлива увага приділяється дезінфікуючим засобам, які допомагають боротися зі збудниками хвороб.
До таких засобів відносяться бактерицидні лампи — просте, але вкрай ефективне обладнання.
Де і навіщо використовують бактерицидні лампи?
Бактерицидний світильник або опромінювач бактерицидний, призначений для пригнічення активності бактерій, вірусів, грибів та найпростіших. Випромінюючи ультрафіолет (іноді у поєднанні з озоном), ці прилади усувають патогени з повітря та з поверхонь, які потрапляють під дію лампи.
Бактерицидне освітлення застосовується скрізь, де важливо підтримувати мікробіологічну чистоту простору:
- лікувальні, профілактичні, діагностичні, санаторні установи будь-якого типу;
- громадські сауни, лазні, басейни, спортзали;
- салони краси, перукарні, кабінети манікюру та педикюру, косметичні салони;
- заклади громадського харчування;
- шкільні та дошкільні освітні заклади.
Також опромінювач бактерицидний побутовий — незамінний прилад у квартирі чи в будинку, особливо у період сезонних захворювань. Регулярна дезінфекція приміщень за допомогою УФ-діапазону суттєво знижує рівень захворюваності, та перешкоджає передачі вірусів від хворої людини до здорової.
Види бактерицидних ламп
Усі лампи ультрафіолетової дії класифікуються за такими ознаками:
- За доступом до випромінювача. Лампа може бути відкритого, закритого та універсального типу. В останньому випадку прилад комплектується кожухом, який не пропускає УФ-світло, і знімається перед проведенням дезінфекції.
- За матеріалом. Лампа може бути кварцовою або увіолевою. У першому випадку УФ-світло, що проходить через кварцову поверхню, продукує озон, який забезпечує додаткову дезінфекцію, але небезпечний для людей та тварин. Увіолеве (ультрафіолетове скло) відноситься до безозонових, і діє тільки за рахунок УФ.
- За типом монтажу. Лампа може встановлюватися на кронштейнах на стіні, стелі або не мати кріплень і встановлюватись на горизонтальних поверхнях (на столі, на підвіконні та ін.).
Такі характеристики допоможуть зробити вибір лампи на користь найзручнішої та найефективнішої моделі в кожному конкретному випадку.
Як вибрати бактерицидну лампу
Фахівці інтернет-магазину led-story.ua радять враховувати найбільш значущі критерії: потужність випромінювання та матеріал лампи.
Потужність — характеристика, яка забезпечує повну дезінфекцію всього приміщення, в якому встановлено опромінювач. Так, 15-ватні прилади підійдуть для невеликих площ (до 20 кв. м.), а для обробки залів, студій, палат із площею близько 50 кв.м. знадобиться лампа потужністю 36 Вт.
Важливо враховувати висоту стель: у невеликому приміщенні з високими стелями об’єм повітря може бути більшим, ніж у просторій студії з низькими стелями. Виробники ламп часто вказують не площу, а об’єм повітря, тому перед покупкою краще зробити виміри та розрахувати кубатуру.
Ще один фактор, на який у «Лед Сторі» звертають увагу — відвідуваність приміщення. Якщо немає можливості звільнити його від відвідувачів під час дезінфекції, слід вибрати безозонові прилади.
Для отримання детальної консультації щодо вибору ви можете звернутися до Led Story.