Купили собаку? Або ще краще: вам її подарували, і тепер ви не знаєте, що з нею робити? Воно бігає по дому, усіх кусає та облизує? Не хвилюйтеся ця стаття саме для вас!
Собака – чотирилапий друг, який завжди поруч, не кине у потрібний момент і просто буде залишатися вірним другом. Але слід розуміти, що з самого дитинства собаки треба працювати над її вихованням, щоб потім не було прикрих випадків, коли пес не поважає свого господаря або ще гірше: його поведінка неконтролюєма.
Яку породу краще обрати
Звісно, що таке питання постає перед людиною, коли вона наважується поповнити свою родину ще одним родичем, щоправда, чотирилапим улюбленцем. Безпосередньо, найголовніше, щоб порода цуценяти вам подобалася. Деякі спеціалісти радять обирати собаку, яка схожа за вашим характером та темпераментом. Зазвичай цуценят масивних порід беруть у 4-6 тижнів, а маленьких – у 8-10 тижнів. Зумовлено це тим, що у цей період собака формується, імунітет будується. Немає точних правил, якого пса треба брати. В цілому дуже важко передбачити, яка собака виросте з цуценяти. Тому можна сміло обирати саме того, хто вам запав у душу, чиї очі так вірно на вас дивляться.
Хто такий кінолог?
Більшість людей, коли вперше чують це слово, помилково вважають, що ця професія пов’язана з кіновиробництвом. Тому найчастіше вони дивуються, коли собаку радять віддати кінологу, і питають: «Це нашого Бобіка режисер буде виховувати чи як?».
Кінолог – це спеціаліст, який знається на поведінці та породах собак. Розробляє методику виховання домашніх улюбленців, тренує їх та знається на розведенні чотирилапих.
Важливість собачого родоводу
Собачий родовід – це важливий документ, як і для собаки, так і для її власника. Він підтверджує походження собаки, чистоту її крові. У ньому зазначена така інформація:
- Дані пса: кличка, дата народження, стать, належність до клубу;
- Указані предки аж до 4 коліна;
- Вписані винагороди, позначається участь у виставках.
В першу чергу, потрібно визначитися для чого ви купуєте собаку. Тому що родовід є не у кожної, особливо, коли чотирилапого забирають з притулку. Якщо ви хочете брати участь у виставках та отримувати нагороди, точно знати благородність крові собаки, тоді вам краще купувати цуценя з родоводом. Але цей документ не є гарантом того, що якщо батьки цуценя були виховані та аристократичні, то і він такий буде. На характер собаки впливає багато чинників:
- Годування;
- Догляд;
- Виховання.
Тому якщо у вас немає мети відвідати усі собаці виставки, а ви просто берете тварину собі для душі, то можна взяти цуценя й без родоводу. Любов до наших братів менших не вимірюється у кількості винагород та у важливості походження.
Поради для успішного виховання
Як радять спеціалісти: до 2 місяців свого життя ваш маленький друг повинен засвоїти команди:
- Місце!
- До мене!
- Фу!
- Відгукуватися на свою кличку.
Розпочинати дресирування слід зі смаколиком, щоб після успішного виконання команди, цуцик отримував щось смачненьке. Собаці це допомагає асоціювати з тим, що вона робить усе правильно. Перед прогулянкою краще підготувати спеціальне печиво для цуценят або сухий корм. Як ми уже зазначили: успіх виконання команд треба заохочувати смачним призом. Поради для виховання:
- Залишайтеся терплячими. Цуценя це як маленька дитина. Він тільки навчається. Проведіть паралель: ви ж не народилися з тими вміннями, що є зараз у вас! Так і песик, він тільки навчається. Тому не слід підвищувати голос, коли у нього щось не виходить;
- Дослухайтеся до своєї інтуїції. Спробуйте налагодити зв’язок з вашим улюбленцем;
- Не забувайте, що у всьому повинна бути міра! Собаки теж живі істоти й можуть втомлюватися, особливо, коли це цуценя. Не треба виснажувати собаку декілька годинним дресируванням. На день вистачить два підходи по двадцять хвилин. Краще щоб заняття були не довгі, а регулярні;
- Такий цікавий момент: краще під час дресирування не промовляти кличку собаки. Це може негативно вплинути на її сприйняття, як наслідок, пес перестане на неї реагувати;
- Команду «Місце!» слід проговорювати нагадувати про неї щоденно, щоб вона завжди залишалась на слуху. І ви могли безперешкодно вийти на прогулянку з твариною.
Тому не варто помилково вважати, що ваш собака з першого разу усе засвоїть та безпроблемно буде виконувати. Це зовсім не так, але у ваших руках усе виправити ❤️
Меню для цуценяти
У раціоні собаки усе повинно бути в міру. Після місячного годування молоком матері, цуценя може переходили на різноманітну їжу. Але це не означає, що його можна нагодувати усім, що лежить не так на столі: ковбаска, сметанка, шоколадка. Ні! І ще раз: ні! Щоб виростити здорового собаку, треба дотримуватися інтервалів годування. 6 разів на день, порція у кожного індивідуальна, головне дотримуватися інтервалів. Це важливо, щоб потім господарі не дивувалися, як їх улюбленець перетворився на круглу діжку з чотирма лапками.
Собаки позбавлені відчуття ситості та можуть їсти скільки хочуть. Будьте уважні й не перегодовуйте свого собаку!
Декілька корисних порад:
- Їх не можна ласувати шоколадом! Це дуже шкідливий та отруйний продукт для собак;
- Для цуценят дуже корисні каші, супи. Можна додавати варене м’ясо або рибу.
- Не слід годувати гострою, солоною або смаженою їжею, оскільки їх організм може не впоратися з розщепленням цієї їжі;
- Можна давати сирі кістки. Але в жодному разі не трубчасті кістки птиці;
- Меню собаки повинне містити достатню кількість білків, жирів та вуглеводів. І, звісно ж, вітамінів.
Прогулянки та ігри з собакою
Для собаки дуже важливо, щоб її вигулювали та приділяли їй час. Вона не може весь час знаходитися у маленькому приміщенні, будь то навіть вольєр. Тому, купуючи собаку, ви повинні усвідомлювати, що це тягне за собою таку відповідність як:
- Прогулянки. Виводьте свого вихованця на вулицю обов’язково на повідку. На початку цуценяті потрібно 3-4 рази на день, щоб зробити свої справи. З часом 2-3 рази буде достатньо.
- Давайте собаці змогу відчути свою свободу. У містах існують відповідні місця для вигулу собак. Там можна і зняти повідець, щоб зміг побігати та виплеснути свою енергію. Тут можна і потренувати команду «Місце!»
- Не забувайте про ігри та розваги! З ким, з ким, а з собакою вам скучно не буде. Він завжди знайде, чим зайнятися. А ви можете йому допомогти! Візьміть на прогулянку м‘ячик, літаючу тарілку.
У будь-якому випадку домашній улюбленець це не тільки відповідальність та виховання, а я і взаємоповага та любов. Собака стане для вас і родичем, і незамінним другом. У ваших руках зробити усе так, щоб зв’язок між вами та собакою залишався незламним до кінця життя.
Вдалих тренувань та сталевих нервів!