Особливості продажу комерційних приміщень на державних аукціонах

Автор: Антон Добролюбов
Категорія: Цікаве;
08.04.2024;
414;
хв читання
Особливості продажу комерційних приміщень на державних аукціонах
Зміст:

На платформі державних аукціонів ProZorro.Sale можна знайти багато різних лотів. Більшість українців в першу чергу звертають увагу на житлову нерухомість, автомобілі чи земельні ділянки. Однак не менш цікавими є лоти з комерційною нерухомістю.

У власності держави дійсно досить багато різноманітних комерційних приміщень. Деякі з них державі банально не потрібні (наприклад відбулось скорочення державного апарату та пустує приміщення для офісу). Тому набагато вигідніше продати його приватним власникам, отримавши завдяки цьому додаткові надходження до бюджету країни. 

Багато українців навіть не знають про таку можливість. Але вона доступна кожному, бо на ProZorro.Sale проводяться відкриті та чесні аукціони, перебіг яких контролюється відповідними органами. Тож варто розібрати особливості продажу комерційних приміщень на таких аукціонах.

Види комерційних приміщень на державних аукціонах

На державних аукціонах може проводитись продаж комерційних приміщень різного формату. Найбільшою популярністю користуються:

  • офісні приміщення;
  • промислові об’єкти;
  • склади;
  • готовий бізнес;
  • зони для відпочинку;
  • будівлі колишніх медичних установ.

В даних приміщеннях неможливо проживати. Однак вони знаходяться в доброму стані і їх можна використовувати з метою створення чи розширення власного бізнесу. Наприклад, складські приміщення дозволять зберігати більше готової продукції, а будь-який магазин можна зробити додатковою ланкою для підвищення власних доходів.    

На державних аукціонах першим вагомим фактором переваги буде вартість об’єктів. Вона як мінімум не буде перевищувати загальні ринкові суми. При цьому важливо передивитись умови тендеру та впевнитись в тому, що обраний лот дійсно підходить по заданим для учасника критеріям. Якщо все ок, то можна спробувати купити нові активи для створення чи розвитку власної бізнес-структури.          

Процедура проведення державних аукціонів з продажу комерційних приміщень

Кожен державний аукціон на  комерційну нерухомість проходить приблизно в одному форматі. Організатор (найчастіше Фонд Державного Майна України) розміщує лот з описом виставленої на продаж нерухомості та мінімальною вартістю. Також прописуються умови мінімального платежу та кроку на підвищення. 

Прийняти участь в таких торгах зможуть виключно особи або компанії, що зареєстровані на платформі ProZorro.Sale. Саме тут і відбуваються торги. В день проведення аукціону перевіряється кількість учасників, що внесла мінімальний страховий платіж (відсоток від мінімальної суми, яку хоче отримати державна установа). Подальші кроки зможуть зробити тільки учасники з подібним внеском.

В день аукціону кожен учасник має право робити крок або залишати як є. В результаті буде обраний учасник, котрий запропонує найбільшу вартість. Його врешті-решть і визнають переможцем. Також він має протягом визначеного періоду оформити договір купівлі-продажу та внести вказану ним під час аукціону оплату. Якщо оплата не буде внесена, то аукціон будуть проводити повторно. 

Висновки

Всі державні аукціони організовуються в електронному форматі на ProZorro.Sale. Потрібно лише пройти на ньому реєстрацію та внести мінімальний страховий платіж по обраному лоту. Далі весь процес буде проходити відкрито та прозоро. З метою недопущення будь-яких махінацій за аукціоном стежать представники державних контролюючих органів. Українцям лишається хоча б спробувати прийняти участь в таких торгах та отримати необхідну для створення чи розширення їхнього бізнесу активи. 

Оцініть статтю
0
0
Поширити
Коментарі

Зараз читають
Як обрати якісну сантехніку для дому
Переглядів: 587
Секрети нанесення шпаклівки для ідеально гладкої поверхні
Переглядів: 263
Що робити, якщо розбився ртутний градусник вдома – важливі поради
Переглядів: 1438
Значення імені Євангеліна: походження, різні форми імені
Переглядів: 115
Чоловічі імена на букву «Б»
Переглядів: 1248
Рейтинг міст
1
Чернігів
85 / 100
2
Львів
84 / 100
3
Вінниця
83 / 100
4
Харків
82 / 100
5
Чернівці
79 / 100
6
Тернопіль
79 / 100
7
Київ
78 / 100
8
Полтава
72 / 100
9
Житомир
72 / 100
10
Запоріжжя
72 / 100
11
Рівне
70 / 100
12
Луцьк
69 / 100
13
Кропивницький
69 / 100
14
Миколаїв
69 / 100
15
Хмельницький
67 / 100
16
Дніпро
63 / 100
17
Одеса
60 / 100
Нові записи
KAMINCN: Ваше ідеальне рішення для затишку та тепла в домі
Переглядів: 146
Скільки заробляє фармацевт – середня зарплата в різних країнах
Переглядів: 116
Твоє особисте королівство в серці міста: трикімнатна квартира в житловому комплексі Інтергал Сіті
Переглядів: 146
Скільки заробляє стюардеса – середня зарплата в різних країнах
Переглядів: 113
Який казан краще купити для туризму
Переглядів: 77