Наразі різноманітні природні матеріали стали надзвичайно популярними не лише для ландшафтного дизайну, але й для оздоблення житлових та інших приміщень.
Про їх види та специфіку використання під час виконання сучасного косметичного ремонту оселі розповість подальший текст.
Галька
Найбільш презентабельний та елегантний вигляд має галька біла Thassos 2-4 см https://creativeplay.com.ua/product/galka-bila-thassos-gr тому не дивно, що ці симпатичні камінчики-окатиші застосовують не лише як елемент оформлення двору чи садово-паркової ділянки, але й в інтер’єрах.
Облицьовані ними стіни чи підлога виглядають надзвичайно вишукано. Такі натуральні камені широко використовуються для обкладання камінів, викладання так званих «кухонних фартухів» та підлогового покриття у ванних кімнатах чи санвузлах.
Можна галькою, що легко очищається та дуже довговічна, декорувати дверну міжкімнатну арку на вході в кухню або душову кімнату. У вигляді лаконічного або фігурно викладеного обрамлення вона оригінально прикрасить настінне дзеркало та подіум довкола ванни.
Глина та кераміка
Привнести в інтер’єр житлової кімнати або кухні затишок та створити в ній теплу й гармонійну атмосферу, характерну для селянського або етнічного стилю, доцільно за допомогою керамічних та глиняних виробів.
Такі елементи декору можуть бути тарілками, вазами, мати вигляд старовинних колоритних глечиків або химерних фігурок. Особливо вишукано виглядають відповідні вироби-прикраси ручної роботи. Крім того, плитка з глини та кераміки може бути використана як підлогове покриття або стіновий декор.

Дані стилістичні рішення, лояльні до високих та низьких температур та вологості, наповнюють кімнати неповторним духом історії та мистецтва. Вони актуальні для віталень, коридорів та кухонь.
Бавовна та льон
Відповідний текстиль, виготовлений із природної, рослинної сировини, здатен наповнювати простір приміщень легкістю й витонченістю.
Сучасні дизайнери рекомендують віддавати перевагу льняним та бавовняним портьєрам, скатертинам, пледам, постільній білизні та подушкам. Ці тканини є актуальним рішенням також для оббивки м’яких меблів.
Плюс таких матеріалів і в тому, що вони є безпечними для здоров’я. Елементи інтер’єру з бавовни та льону, приємні на дотик та м’які, особливо вдало доповнять оформлення спалень та дитячих кімнат. У тренді їх кольори стримані, спокійні та світлі – це можуть бути відтінки бежеві, пастельні, кремові або світло-сірі.
Вовна
Віднедавна в моду повернулися вовняні доріжки та килимки. Волохаті та тепленькі, вони сприяють формуванню в оселі мікроклімату справжнього домашнього затишку. Але умовою відповідного ефекту є дозоване використання відповідного декору. Не бажано інтер’єр перенасичувати ним.

Ці предмети обстановки мають бути одноколірними, не надто яскравими, без крикливих візерунків та орнаментів. Чудово, якщо рисунок на них створений ворсом різної довжини та текстури.
Бамбук
Із цього природного матеріалу роблять різні предмети меблювання, від стільців та крісел до ліжок, тумб та шаф до вбудованих кухонь. Бамбукові шпалери та меблі – чудове рішення для еко-стилю. А ще бамбук є актуальним для завіс та жалюзі.

Декор у вигляді бамбукових стовбурів, розташованих вертикально, похило або горизонтально, застосовується для обклеювання стін чи їх оздоблення, а також для створення міжкімнатних перегородок.
Корок
Цей оздоблювальний матеріал виготовляється з дубової кори. Він дуже імпонує сучасним дизайнерам, бо органічно вписується в багато популярних стилів.
Інші пріоритетні особливості корку – механічна стійкість, естетичність, водонепроникність, відмінні властивості теплоізоляції та поглинання шуму. А ще він має бактерицидні властивості та довговічний. Зараз інтер’єри оздоблюють корковою підлогою, плиткою на стінах та відповідними шпалерами. Часто обирають його і для оформлення стель.
Дерево
Нині в тренді предмети декору кімнат та меблі з необробленої деревини або такої, що імітує відповідний вигляд. Популярним рішенням є дерев’яні рами для панорамних вікон, стільці та табуретки у вигляді пеньків.
Вітаються також нарочито грубуваті та лаконічні шафи, тумби, лавки та комоди з натурального дерева замість аналогів із полімерів та пресованих матеріалів – продуктів деревообробки.
Модні рішення – наявність в інтер’єрі зони відпочинку з плетеним столом та лозяними кріслами-гойдалками, а також вбудовані шафи-купе з масивними дерев’яними дверима.
Ніколи не втрачає популярності і живий декор приміщень у вигляді кімнатних рослин. Якщо площа житла дозволяє, в ньому можна відвести окрему зону під затишний зимовий сад або оранжерею. Для цього деякі мешканці використовують лоджію або балкон.