Чого насправді бояться коти: огірків, води чи собак?

Автор: Андрій Сілаков
Перевірив: Дмитро Дем'яненко
Категорія: Цікаве;
14.12.2023;
456;
хв читання
Чого насправді бояться коти: огірків, води чи собак?
Зміст:

Чи спостерігали ви колись за кішками? Думаю, багатьом припадала подібна можливість. Коти – досить цікаві тварини у своїй поведінці. Це можна зрозуміти у процесі спостереження за їх діями, емоціями та фізичними реакціями. При проведенні часу з котами, ти починаєш розуміти їх індивідуальні фактори дратування, бажання, почуття та страхи. І хоча звичними нам словами, тварини не можуть передати те, що вони відчувають всередині, вони це добре роблять по-своєму. Сьогодні розглянемо питання щодо справжніх фобій котів, як вони фізично показують почуття страху та чим допомогти улюбленцям у подібні моменти. 

Зовнішні фактори наляканого кота

У кішок є різні фізичні аспекти у стресових ситуаціях:

 • Широкий погляд;
 • Вуха прижаті до голови;
 • Вуса направлені назад;
 • Тіло прижате до полу;
 • Мяукання, шипіння;
 • Зморщування, для більш страшного вигляду.

Ще, при стресовій ситуації, кіт може вигнути та округлити тіло, підняти дибом шерсть і показово сильно бити о землю хвостом та махати їм. Таким чином, він подає сигнал іншим, що точно готовий захищати себе і наразі, він є особливо небезпечним.

Чого ж насправді бояться коти

Є думки про три найрозповсюдженіші аспекти, що викликають емоцію страху в котів: вода, огірки та собаки. Розберемо кожен фактор окремо і з’ясуємо чи є ці твердження вірними. 

Вода

Коти не полюбляють воду з декількох причин:

 • Їхнє хутро не має доброї ізоляції. Тому, коли кіт мокрий – йому може бути холодно й неприємно;
 • Коти, зазвичай, є охайними та гігієнічними тваринами. Вони неодноразово за день вилизують себе та вмиваються лапками. Стороннє купання для кота – може бути чимось  незвичним і незрозумілим; 
 • Особисті асоціації. Вода може асоціюватися у тваринки з чимось загрозливим через певні ситуації в минулому.

Отже, відношення котів до води більш неприязне, аніж боязке. На це впливають фактори густоти їх хутра та особисті враження. Проте, якщо кота з дитинства привчати до купання у ванні чи басейні, особливо разом з вами, в нього це буде викликати позитивні емоції та стане звичайною справою. 

Собаки

“Ви ото сваритесь, як кіт із собакою”. Часто чули цю фразу чи самі оперували нею, чи не так? Проте, ці тварини не завжди вороги одне одному, а просто різні за своїми стилями вираження емоцій, ритмами життя та язиками тіла. Наприклад, коли пес, що хоче грати, скаче, гучно гавкає чи швидко махає хвостом – кішка це може сприйняти, як зухвалу поведінку, чи спробу атаки і в результаті реагує так само. Але, якщо ці тваринки живуть разом довгий час – то вони розуміють та сприймають одне одного.

Огірки

Існує не одна теорія щодо причин цього страху:

 • Довжина огірка. Якщо овоч є достатньо довгої форми – коту може це нагадати змію. Це має можливість викликати страх та позу “оборони” у кота. Проте, за цю теорію дуже сперечаються через пустельнх пращурів – стародавніх кішок, що полювали на змій без жодних страхів;
 • Обставини появи овоча. Якщо покласти огірок на підлогу – у  кота автоматично буде дивна реакція на новий незвичайний предмет на його території. При несподіваній появі огірка, улюбленець рефлекторно буде намагатися або сховатися у безпечне місце, або буде “лякати” об’єкт своїм виглядом та звуками, бо асоціюють огірок, як загрозу;
 • Момент появи огірка. Коли увага кішка сфокусована на чомусь конкретному, непомітна поява нового об’єкту біля себе викличе негативну реакцію. Наприклад, якщо улюбленець їсть – то об’єкт його уваги на даний момент лише їжа. Якщо біля нього підкласти огірок, чи, будь-яку незвичну річ – кішка може цього злякатися.  

Фактори, які можуть налякати котів

СтрахОпис
Несподівані звукиГучні звуки, несподіваний шум, стрілянина, побутова техніка – усе це може стати причиною переляку кота.
Несподівані різкі рухиНесподіваний чи різкий рух, особливо позаду кішки, може викликати досить непоганий стрес у тварини.
Незнайомі людиЗнову ж таки, новий неопізнаний об’єкт на території кота – потенційний агресор та фактор стресу. Особливо, якщо людина наближається до улюбленця занадто швидко та близько.
Чужі твариниІдентичний принцип, що і з незнайомими людьми. Особливо можуть лякати надто дружелюбні собаки, яким кортить погратися с котом.
Вітер або його шумЗвуки шуміння вітру, скрипіння дерев та скрежет їх гілок об вікна також можуть викликати стрес та паніку у котів.
Зміни у оточуючому середовищіНові меблі, покриття підлоги та подібні речі можуть викликати хвилювання у тварини.

Як допомогти котам під час стресу

 • Безпечний простір. Забезпечте улюбленцю місце, де він може відчувати себе в безпеці. Це може бути м’яке ліжко для котів, коробка чи тихий куточок;
 • Забезпечення тиші та спокою. Уникайте гучних звуків та раптових рухів. Створіть спокійне оточення для кота;
 • Використовування феромонів. Є спеціальні продукти з феромонами, які можуть допомогти зменшити стрес у кішок. Наприклад, спрей, дифузор або ошийник;
 • Гра. Процес гри може допомогти розслабити кота та відволікти його увагу від стресу;
 • Забезпечення місць на висоті. Коти полюбляють перебувати на високих місцях, де вони можуть спостерігати за навколишнім середовищем;
 • Створення регулярної рутини. Кішки віддають перевагу прогнозованості. Намагайтеся встановити регулярні рутини, такі як годування, гра та догляд;
 • Консультація з ветеринаром. Якщо стрес стає серйозною проблемою, зверніться до спеціаліста. Він може надати додаткові засоби, такі як спеціальні препарати або консультації з питань поведінки.

Сподіваємось, ви знайшли відповіді на свій запит і, можливо, дізналися щось додатково. Пам’ятайте, що коти – тварини тонкої натури, які потребують максимальної любові. Саме від характеру та виховання кота буде залежати чого він буде боятись найбільше, і чи буде взагалі. Врахуйте усі чинники стресу та намагайтеся запобігати подібних ситуацій з вашими улюбленцями.

Питання – Відповіді

Чому коти так полюбляють спати у коробках?

Коробки надають їм відчуття безпеки та захищеності, створюючи для них комфортний простір для відпочинку. Також, коробки можуть бути відмінним місцем для ховання, вивчення оточуючого середовища без постійного відчуття загрози.

Чи корисна стрижка для котів?

Так, стрижка для котів може бути корисною влітку, допомагаючи їм легше переносити спеку. Також, у деяких випадках стрижка може бути вигідною для тих котів, які мають проблеми з шерстю чи потребують медичних процедур. Проте, завжди краще консультуватися з ветеринаром щодо вирішення цього питання.

Чому інколи коти можуть тертися об ноги власника?

Коли кіт треться об ноги, це може виражати його любов та прихильність до власника. Також, це спосіб кота позначити свою територію і вас своїм запахом, що є способом виявлення домашньої приналежності. Крім того, така звичка може вказувати на бажання отримати увагу та ласку від власника.

Оцініть статтю
0
0
Поширити
Коментарі

Зараз читають
Як правильно вибрати письмовий стіл і стілець для школяра
Переглядів: 664
1989 рік якої тварини за китайським календарем
Переглядів: 2874
Чи можна знайти людину за номером банківської картки?
Переглядів: 471
Чому потрібно вчити хімію: як вона може знадобитися
Переглядів: 241
Кімнатна пальма: як правильно доглядати 
Переглядів: 351
Рейтинг міст
1
Чернігів
85 / 100
2
Львів
84 / 100
3
Вінниця
83 / 100
4
Харків
82 / 100
5
Чернівці
79 / 100
6
Тернопіль
79 / 100
7
Київ
78 / 100
8
Полтава
72 / 100
9
Житомир
72 / 100
10
Запоріжжя
72 / 100
11
Рівне
70 / 100
12
Луцьк
69 / 100
13
Кропивницький
69 / 100
14
Миколаїв
69 / 100
15
Хмельницький
67 / 100
16
Дніпро
63 / 100
17
Одеса
60 / 100
Нові записи
Як зрозуміти чи потрібні вам брекети?
Переглядів: 125
Значення 08:08 на годиннику: таємниці повторюваних цифр
Переглядів: 80
Як правильно захистити рослини від сонця
Переглядів: 90
Найбільші країни Африки: цікаві факти про країни Африки їх столиці
Переглядів: 87
5 причин обрати скляну огорожу
Переглядів: 132