Відмінність фанери від ДСП ― що для чого обрати?

Автор: Антон Добролюбов
Категорія: Ремонт;
27.08.2024;
322;
хв читання
Відмінність фанери від ДСП ― що для чого обрати?
Зміст:

У будівництві і виробництві меблів часто використовуються фанерні та ДСП-листи. Відмінності у складі, міцності, екологічності та інших характеристиках роблять кожен з них оптимальним для конкретних задач. Вибір між матеріалами залежить від того, на якій властивості робиться акцент: чи то міцність і довговічність фанери, чи то доступність і легкість в обробці ДСП.

Склад і структура матеріалів

Фанера складається з тонких шарів натуральної деревини, які склеєні між собою під високим тиском. Ця багатошарова структура робить її стійкою до деформацій і надає високу міцність. Вона зазвичай має гладку і однорідну поверхню, особливо якщо використовуються якісні породи дерев. Ця поверхня легко піддається шліфуванню, фарбуванню і лакуванню, тому купити фанеру ― це раціональне рішення для оздоблювальних робіт і виготовлення меблів з видимою дерев’яною текстурою. 

ДСП, в свою чергу, ― це довгонаправлена стружкова плита, яка виробляється з дерев’яних стружок та мілкого деревного пилу, що з’єднуються за допомогою спеціального клею. Такий склад робить його менш міцним, але більш доступним за ціною. Цей матеріал часто вимагає додаткової обробки для досягнення гладкої поверхні. Ламінування і облицювання допомагають зробити ДСП більш естетичним, проте це збільшує його вартість і потребує додаткового часу на обробку.

Де використовується ДСП і фанера?

Сфера використання цих матеріалів може суттєво відрізнятися. Якщо ви займаєтесь будівництвом і вам необхідно встановити надійні несучі конструкції або елементи, які повинні витримувати значні навантаження, краще обрати фанеру. В магазині alkiv.ua/ua/  запропонований широкий вибір фанери, яка підходить для створення каркасів, обшивки стін та підлог, а також для зовнішніх робіт, де матеріали піддаються впливу вологи. 

Фанера активно використовується в меблевому виробництві: в якості каркасів для шаф, ліжок і поличок, які мають витримувати вагу і не деформуватись з часом. ДСП у меблевій сфері не менш затребуваний матеріал, проте використовується він для поличок, стелажів, стільниць, які не будуть піддаватися серйозним навантаженням. 

Він легко піддається обробці, за необхідності йому можна надати привабливого вигляду за допомогою ламінування, це дає змогу створювати естетичні та бюджетні предмети інтер’єру. 

ДСП використовується для обшивки стін, створення тимчасових конструкцій і панелей. Звичайно, не варто забувати, що ДСП менш стійкий до вологи, тому краще не використовувати його в приміщеннях з високою вологістю чи для зовнішніх робіт. Втім, якщо мова йде про швидке і економічне рішення для оформлення інтер’єру, матеріал впорається із завданням цілком гідно.

Розуміння того, де краще використовувати фанеру, а де ДСП, допоможе уникнути помилок і обрати варіант, який найкраще відповідає поставленим завданням. Враховуючи ці особливості, ви зможете оптимізувати свої витрати та отримати бажаний результат без компромісів у якості.

Оцініть статтю
1
0
Поширити
Коментарі

Зараз читають
Значення ергономіки офісного крісла
Переглядів: 549
Легкість та природність на кожному кроці
Переглядів: 1085
Що робити, якщо розбився ртутний градусник вдома – важливі поради
Переглядів: 1440
Як позбутися засору в трубах в домашніх умовах
Переглядів: 949
Як правильно вибрати бойлер для дому – 10 важливих моментів
Переглядів: 1128
Рейтинг міст
1
Чернігів
85 / 100
2
Львів
84 / 100
3
Вінниця
83 / 100
4
Харків
82 / 100
5
Чернівці
79 / 100
6
Тернопіль
79 / 100
7
Київ
78 / 100
8
Полтава
72 / 100
9
Житомир
72 / 100
10
Запоріжжя
72 / 100
11
Рівне
70 / 100
12
Луцьк
69 / 100
13
Кропивницький
69 / 100
14
Миколаїв
69 / 100
15
Хмельницький
67 / 100
16
Дніпро
63 / 100
17
Одеса
60 / 100
Нові записи
KAMINCN: Ваше ідеальне рішення для затишку та тепла в домі
Переглядів: 146
Скільки заробляє фармацевт – середня зарплата в різних країнах
Переглядів: 116
Твоє особисте королівство в серці міста: трикімнатна квартира в житловому комплексі Інтергал Сіті
Переглядів: 147
Скільки заробляє стюардеса – середня зарплата в різних країнах
Переглядів: 114
Який казан краще купити для туризму
Переглядів: 78