Ефективна система вентиляції є одним з ключових елементів будь-якої сучасної будівлі, незалежно від її призначення — вона однаково важлива як у житлових і громадських будівлях, так і на промислових об’єктах. Незважаючи на те, що зазвичай вентиляційні системи сприймаються як пристрої, що включають в себе вентилятори або припливно-витяжні установки, насправді вони складаються з багатьох компонентів, кожен з яких відіграє важливу роль, що в кінцевому підсумку впливає на правильне функціонування системи.
Для чого потрібна система вентиляції?
Вентиляційні системи призначені для видалення застарілого «забрудненого» повітря з приміщення та подачі свіжого повітря ззовні. Однак цей базовий принцип не повністю охоплює спектр можливих функцій сучасної вентиляції. До них відносяться контроль вологості і фільтрація повітря, а також рекуперація тепла. Запобігання або мінімізація впливу будь-яких забруднюючих речовин, що переносяться повітрям, має вирішальне значення в контексті професійного середовища, особливо промислового. Потрібно пам’ятати, що майже 90% свого часу людина проводить у приміщенні, і якість повітря, яким вона дихає, має вирішальне значення для її комфорту та здоров’я. Саме тому монтаж вентиляційних систем у Києві від AirProService — це важлива послуга, що здатна значно покращити якість життя та побуту.
Основні компоненти вентиляційної системи
Безумовно, певні типи вентиляційних систем можуть «вимагати» специфічних компонентів, що відповідають за їхні унікальні особливості та функції. Наприклад, всі компоненти системи протидимної вентиляції, тобто установки, що відповідає за видалення гарячих газів і диму з зони пожежі, повинні відповідати певним критеріям вогнестійкості. Тим не менш, існують базові компоненти, які можна знайти у всіх типах вентиляційних систем.
Конструктивні елементи вентиляції наступні:
- Вентиляційний канал відповідає за транспортування і розподіл повітря по системі вентиляції. Мережа повітропроводів з’єднує всі інші елементи системи, забезпечуючи безперебійний потік відповідно до заданого напрямку. Звичайна вентиляція виготовляється з оцинкованого листа, виробництво вентиляційних елементів з кислотостійкого або алюмінієвого листа дозволяє використовувати їх в незвичайних місцях зі значно підвищеною вологістю або там, де вентиляційні труби контактують з хімічними речовинами.
- Точка закінчення або початку вентиляційної системи знаходиться на стінах будівлі або на даху, де використовується покрівельний вихід або жалюзі на даху. Вони або подають свіже повітря ззовні (приплив), або виводять застаріле повітря назовні (витяжка). Припливні та витяжні вентиляційні отвори, будучи закінченням системи, повинні також, відповідно до законодавчих норм, захищати вхідний отвір вентиляційного каналу від вітру, дощу та снігу.
- Призначення регуляторів повітряного потоку – підтримувати бажану витрату повітря в окремих гілках системи незалежно від зміни тиску в повітропроводі. Це значно спрощує проектування всієї системи, однак, зважаючи на шум, що генерується, а також економію під час експлуатації, слід намагатися встановлювати низький попередній тиск. Регулювання витрати може відбуватися як у припливному, так і у витяжному каналах.
- Як випливає з назви, основною функцією акустичних демпферів є зменшення шуму, що генерується інсталяціями. Так забезпечується акустичний комфорт людей, які перебувають у приміщенні. Шумоглушники зменшують шум у вентиляційних каналах, що створюється вентиляційним обладнанням, таким як вентилятори або припливно-витяжні установки. Потік повітря у вентиляційних каналах може спричиняти шум у приміщеннях. За допомогою шумоглушників можна підтримувати правильні акустичні параметри в приміщеннях, зменшуючи шум навіть у кімнатах, що вимагають високого акустичного комфорту, таких як спальня або читальний зал.
- Фільтри використовуються у вентиляційних установках для захисту від забруднень , які можуть призвести до порушень у роботі установки та пошкодження окремих її компонентів.
Підсумки
Система вентиляції гарантує належну циркуляцію повітря і, таким чином, високу якість повітря, тому є однією з найважливіших будівельних систем, особливо якщо говорити про установки вентканалів в промислових або громадських будівлях. Правильно спроектована система вентиляції забезпечує ефективний повітрообмін, що важливо як для комфорту мешканців, так і для економії електроенергії.
Механічна вентиляція – це сегмент будівельного ринку, який динамічно розвивається і пропонує багато переваг як для користувачів, так і для навколишнього середовища. Незважаючи на початкові фінансові вклади, довгострокові переваги, такі як економія енергії, покращена якість повітря та комфорт життя, роблять цю інвестицію вартою уваги.